У франківському "Карітасі" волонтери та інваліди помінялись ролями


Коли ти молодий, здоровий, сповнений  оптимізму ідеш по вулиці навіть не замислюєшся, яке це щастя: бачити світанок, сонце, небо, чути голос близьких.  Коли поруч проїде людина в інвалідному візку, або пройде в чорних окулярах з білою тростиною, мимоволі  задумаєшся: «Не дай Бог опинитись у такій ситуації…»

Біля нас живуть  люди, які  позбавлені такої розкоші: незрячі, глухонімі, та люди з іншими обмеженими можливостями. Повноцінним людям дуже важко зрозуміти їхні проблеми: відсутність пандусів у громадських місцях, відкриті люки, можливість отримати травму від машини, яка припаркована на тротуарі, світлофори, які не дають сигналу для «особливих», та й перехожі,  які тебе ненароком штовхнуть і  не вибачаться.

Щоб зрозуміти проблеми людей з  особливими потребами необхідно  хоча би на мить помінятись ролями. Уявити себе в образі фізично-обмеженої  людини і зрозуміти весь тягар  їхнього існування у нашому суспільстві  мали можливість  волонтери Карітасу, студенти Івано-Франківської Духовної семінарії. Для них 29.11.2012 працівники медико-соціального підрозділу «Домашня опіка», що діє на базі БФ “Карітас Івано-Франківськ УГКЦ” організували  тренінг «Техніка та способи переміщень осіб, що користуються інвалідним візком. Супровід незрячих людей».

Під час виконання однієї із  вправ тренінгу  волонтери відчули  себе в’язнем власної безпомічності  і розгубленості – їм на декілька хвилин зав’язали  очі. В ролі незрячої людини вони намагалися за допомогою тактильних відчуттів розпізнавати предмети, долати дистанцію з перешкодами, спускатись по східцях, звичайно за допомогою супроводжуючого. Тільки такі завдання дали можливість відчути повсякденне життя  інваліда по зору і  велику відповідальність, що лягає на  супроводжуючого.

Наступний етап  тренінгу  дозволив волонтерам ознайомитися з видами інвалідних візків, опорно – рухових апаратів, підлокітників. Під керівництвом тренера  навчилися прийомам та  техніці  збору та демонтажу інвалідного  візка.  Під час заняття вони  навчилися  техніки переміщення у інвалідному візку у різних побутових умовах: при подолані пандуса, сходової клітки, порогів.

Особлива увага  наголошувалася на налагодження співпраці доглядальника  та людини з особливими потребами. Тренери продемонстрували важливість  дотримання певного алгоритму дій, озвучення рухів по відношенню до хворого, застосування різних прийомів та техніки переміщень за допомогою підручних засобів.  Робота із людьми з особливими потребами  потребує фахового і безпечного підходу зі сторони доглядальника чи волонтера, щоб не нашкодити собі і неповносправній особі. І головне, що доглядальник  дає змогу відчути людині  бережливе ставлення до себе, як до повновартісної людини.

По закінченні тренінгу тренінгу обговорювали  вправи та  власні відчуття, ділились враженнями  про важливість роботи  доглядальника чи соціального працівника.   Майбутні священики та волонтери отримали великий досвід, завдяки якому, побачивши на вулиці людину з обмеженими можливостями, вони обовязково протягнуть їй свою  руку допомоги.


05.12.2012 2177 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

542
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1930
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33318
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2214
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2951
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4998 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

325

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1094

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

698

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

917
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

192
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

500
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

580 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1054
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

899
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

990
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

765
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30138 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

784
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3763
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

422
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

459