В Івано-Франківську говорили про культурну спадщину Прикарпаття


В Івано-Франківському університеті права імені Короля Данила Галицького проведено студентську наукову конференцію «Всесвітня спадщина в Івано-Франківській області».

 

Даний захід відбувався за підтримки управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківського університету права ім. Короля Данила Галицького та туристичної фірми «Карпатія Галич Тур».

 

Конференцію проведено в рамках проекту «Всесвітня спадщина», який проводить міжнародна організація «AIESEC». На конференції були присутні близько 200 студентів з вищих навчальних закладів м. Івано-Франківська.

 

Перед присутніми виступили головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини та музейної справи управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації Андрій Чемеринський та викладачі, які допомагали студентам у дослідженнях – Зеновій Соколовський (доцент кафедри містобудування університету права ім. короля Данила Галицького) та Надія Кіндрачук (викладач кафедри туризмознавства і туристичних спеціалізацій Прикарпатського національний університет імені Василя Стефаника).

 

Зеновій Соколовський розказав, яке важливе значення має сакральна архітектура Івано-Франківській області та тезово поділився своїми власними дослідженнями; натомість, Надія Кіндрачук звернула увагу на важливість ЮНЕСКО і розповіла про структуру та діяльність цієї організації. На конференції виступили студенти, що протягом чотирьох тижнів досліджували культурну та природну спадщину Івано-Франківської області. Зокрема, студенти Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника - Кирик Світлана, Головата Ярослава, Юрків Ростислав, Грушецька Ірина, Скриник Олег, Самсін Тетяна; студенти Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу – Фаринюк Лілія, Фішева Вікторія, Буряник Оксана, Гуменюк Богдан; студенти Інституту менеджменту та економіки «Галицька академія» - Костів Мар’яна та Чуприніна Світлана; студент Університету права ім. короля Данила Галицького, факультету архітектури та будівництва - Балацко Олександр; студентка Львівського національного університету імені Івана Франка - Мельничук Ганна-Анастасія. Ними досліджувалися ті об’єкти, які на їхню думку, заслуговують на внесення до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

 

На конференції були представлені дослідження студентів щодо 12 об’єктів: 2 - ох природніх та 10 - ти архітектурних. Серед природних об’єктів було представлено Дністровський каньйон та Чорногірський хребет. Студенти, які працювали над дослідженнями цих об’єктів розповіли про їхню унікальність. Зокрема, вони наголосили, що Дністровський каньйон є найбільшим у Європі. Щодо архітектурних об’єктів, то студенти досліджували найстаріші церкви Івано-Франківської області. У січні цього року до Списку номінантів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО було подано проект «Дерев’яні церкви Карпатського регіону України і Польщі».

 

Із 16 святинь поданих до списку ЮНЕСКО, українських — 8. Серед них із Івано-Франківської області церква Святого Духа Господнього (м. Рогатин) та церква Різдва Пресвятої Богородиці (с. Нижній Вербіж Коломийського району). За допомогою управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації було складено список 10 найцікавіших і найстаріших церков Івано-Франківської області. Серед об’єктів архітектури були представлені: Церква св. Миколая (с. Кліщівна Рогатинського району), церква Св. Духа Господнього (м. Рогатин), церква Св. Миколая (с. Чесники Рогатинського району), церква Благовіщення (м. Коломия), костел Непорочного зачаття Пречистої Діви Марії (м. Городенка), церква св. Василія Великого (с. Черче Рогатинського району), церква Різдва Пресвятої Богородиці (м. Тисмениця), Домініканський костел (с. Чернелиця Городенківського району), костел - Станіславська колегіата (м. Івано-Франківськ), церква Різдва Пресвятої Богородиці (с. Нижній Вербіж Коломийського району).

 

Під час підготовки до конференції було здійснено дві поїздки по об’єктах, які досліджували студенти. Одна поїздка була до об’єктів дослідження в Тисмениці, Городенці та Чернелиці. Друга поїздка була по об’єктах дослідження в Рогатині та Черче. Також, під час другої поїздки студенти мали можливість бути присутніми на урочистостях до 140-річчя з дня народження Богдана Лепкого. 16 листопада результати досліджень будуть представлені на міжнародному молодіжному форумі у м. Києві – тепер вже за підтримки Міністерства культури України.


16.11.2012 2328 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

536
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1918
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33313
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2210
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2948
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4986 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

322

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1091

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

693

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

913
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

186
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

496
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

577 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1047
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

893
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

986
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

756
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30134 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

777
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3755
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

419
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

456