Калуські медики стверджують, що вакцини достатньо і облрада марно б'є на сполох


Івано-Франківська обласна рада прийняла звернення до Кабінету Міністрів України і комітету Верховної ради України з питань охорони здоров’я. Звернення стосувалося загрозливої ситуації, яка склалася у системі імунопрофілактики населення області та України.

 

Як йдеться у зверненні, оральною вакциною проти поліомієліту область забезпечена на 43,2% від річної потреби, вакциною для профілактики туберкульозу (БЦЖ) — на 60%, вакциною проти кору, паротиту і краснухи — на 33%, проти кашлюка, дифтерії, правцю, гемофільної інфекції і — проти поліомієліту — на 21,7%, проти кашлюку, дифтерії і правця — на 58,6%.

 

Працівники Калуської районної санітарно-епідеміологічної станції дещо здивовані наведеними у зверненні цифрами. Більше того, калуські медики запевняють, що цьогоріч ситуація із вакцинами — нормалізувалася, і нині працюють над виконанням у повному обсязі плану щеплень.

 

— Наразі Калуш і Калуський район забезпечені імунобіологічними препаратами майже на 100%. Тоді, як минулого року ми відчували гостру потребу в імунобіологічних препаратах. Наприклад, торік вакцина проти туберкульозу надійшла тільки на 50% від потреби, а решта була закуплена коштом місцевого бюджету. Цьогоріч цією вакциною ми повністю забезпечені — каже лікар-епідеміолог Калуської районної санітарно-епідеміологічної станції Ірина Нітух.

 

— Імунопрофілактика включає у себе вакцинацію (перше ведення вакцини) і ревакцинацію (прививки згідно з подальшим планом). Нині прийнято за пріоритет вважати перше щеплення. Тож, що стосується тих прививок, які роблять малюкам у пологовому, а також — у 3-4-5 місяців, то для них вакцини забезпечені майже стовідсотково. Дещо відчуваємо проблеми із вакцинами для щеплення дорослого населення.

 

У 3-4-5 місяців малюки приймають комплексні щеплення проти 6-и хворіб. Для цього використовують комбіновані вакцини проти дифтерії, правцю та кашлюку, якими калуські медзаклади забезпечені у повному обсязі. Вакцина “Пентаксим”, яка спрямована на формування імунітету від дифтерії, правцю, кашлюку та поліомієліту, є у наявності на 80% від потреби. Комплексна вакцина “Інфанрекс” забезпечена також у повній кількості. Тож, кількість вакцин дозволяє говорити про успішне виконання календаря первинних щеплень і ревакцинації у 18 місяців.

 

— Думаю, якщо у Калуші — легше, то має бути краще забезпечення і всієї області, оскільки забезпечення вакцинами відбувається централізовано. Проблема у тому, що вакцини не надходять в однаковій кількості рівномірно упродовж року. Тому маємо недовиконання деяких планів щеплень. Що стосується обов’язкових щеплень, то протитуберкульозними вакцинами і вакцинами проти поліомієліту ми забезпечені у повному обсязі. План щеплень проти поліомієліту ми виконали на 50% тоді, коли вже нині цей показник мав становити 75%. Є нестача вакцини проти кору, паротиту і краснухи. Цієї вакцини надійшло 77% від потреби, а план щеплень ми виконали на 56%. За три місяці до кінця року, сподіваюся, ми зможемо виконати план, якщо вакцини надходитимуть у потрібній кількості і позволятиме епідемічна ситуація, пишуть Вікна.

 

За словами Ірини Нітух, на гіркому досвіді калушанам довелося зрозуміти недоцільність відмов від щеплень. Проте, стала кількість — 6-10 випадків відмов щомісяця, все ж, є.

 

Щотижня на засідання імунізаційної комісії у дитячій поліклініці приходить кілька батьків, які пишуть відмову від щеплення дітей. На наші запитання, чому вони вирішили відмовитися, багато не може навести суттєвих аргументів. Звичайно, це спричинене розголосом випадків смертей чи каліцтва дітей, які були трактовані як наслідки дії вакцини. Хоча, цим випадкам мали давати оцінку фахівці й експерти. З іншого боку, за останніх два роки кількість відмов зменшилася. Батьки на власному досвіді відчули пандемію, а також — епідемію кору і краснухи, і нині роблять потрібні висновки.

 

 

Читайте також:

Вакцинація проти грипу обійдеться прикарпатцям у 70 - 100 гривень


08.10.2012 2511 2
Коментарі (2)

Маг 2012.10.08, 11:30
І це не Сичівський ПІАР? Та голосував би за Свободу і Сича якби про них не знав. Як тільки згадаю як дороги ремонували "За сприяння Партії Свобода", де навесні дороги розсипалися, в 2011 році дорожезний пилосос купили який пропрацював всього одну годину, як тарифи на квартплату підняли і ЄРЦ "висосує" кошти і кажуть що на вибори Сичу, як зараз в дощ асфальтують бо перед виборами і т д, то як можна вірити цій Свободі. Ідея правильна націоналістична однак, Онуфріїв, Марцинків, Сич, Войтик і інші її спохабили, тому яка довіра до Свободи? Такі самі злодії як ПР, ОО, ті інші. Он за який малий проміжок часу Тягнибок їздить на "Вагоні", напевно теж за свої чесні "кровні" купив. Все це брехня за Свободу - НІ!!!
доцент 2012.10.08, 12:50
Вакцинація -це знищення імунітету українських дітей.В Польщі,США, Японії вакцинацію проти туберкульозу,ГЕПАТІТУ Б не проводять там у 6 раз захврюваність на цю патологію нища,а у нас епідемія.Фарисеї нищать націю.
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

425
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1752
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33267
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2146
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2905
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4909 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

276

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1044

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

662

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

890
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

140
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

468
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

549 1
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

864
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

960
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

732
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

7391
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30105 1
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3657
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

382
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

426
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

629