Калуські медики стверджують, що вакцини достатньо і облрада марно б'є на сполох


Івано-Франківська обласна рада прийняла звернення до Кабінету Міністрів України і комітету Верховної ради України з питань охорони здоров’я. Звернення стосувалося загрозливої ситуації, яка склалася у системі імунопрофілактики населення області та України.

 

Як йдеться у зверненні, оральною вакциною проти поліомієліту область забезпечена на 43,2% від річної потреби, вакциною для профілактики туберкульозу (БЦЖ) — на 60%, вакциною проти кору, паротиту і краснухи — на 33%, проти кашлюка, дифтерії, правцю, гемофільної інфекції і — проти поліомієліту — на 21,7%, проти кашлюку, дифтерії і правця — на 58,6%.

 

Працівники Калуської районної санітарно-епідеміологічної станції дещо здивовані наведеними у зверненні цифрами. Більше того, калуські медики запевняють, що цьогоріч ситуація із вакцинами — нормалізувалася, і нині працюють над виконанням у повному обсязі плану щеплень.

 

— Наразі Калуш і Калуський район забезпечені імунобіологічними препаратами майже на 100%. Тоді, як минулого року ми відчували гостру потребу в імунобіологічних препаратах. Наприклад, торік вакцина проти туберкульозу надійшла тільки на 50% від потреби, а решта була закуплена коштом місцевого бюджету. Цьогоріч цією вакциною ми повністю забезпечені — каже лікар-епідеміолог Калуської районної санітарно-епідеміологічної станції Ірина Нітух.

 

— Імунопрофілактика включає у себе вакцинацію (перше ведення вакцини) і ревакцинацію (прививки згідно з подальшим планом). Нині прийнято за пріоритет вважати перше щеплення. Тож, що стосується тих прививок, які роблять малюкам у пологовому, а також — у 3-4-5 місяців, то для них вакцини забезпечені майже стовідсотково. Дещо відчуваємо проблеми із вакцинами для щеплення дорослого населення.

 

У 3-4-5 місяців малюки приймають комплексні щеплення проти 6-и хворіб. Для цього використовують комбіновані вакцини проти дифтерії, правцю та кашлюку, якими калуські медзаклади забезпечені у повному обсязі. Вакцина “Пентаксим”, яка спрямована на формування імунітету від дифтерії, правцю, кашлюку та поліомієліту, є у наявності на 80% від потреби. Комплексна вакцина “Інфанрекс” забезпечена також у повній кількості. Тож, кількість вакцин дозволяє говорити про успішне виконання календаря первинних щеплень і ревакцинації у 18 місяців.

 

— Думаю, якщо у Калуші — легше, то має бути краще забезпечення і всієї області, оскільки забезпечення вакцинами відбувається централізовано. Проблема у тому, що вакцини не надходять в однаковій кількості рівномірно упродовж року. Тому маємо недовиконання деяких планів щеплень. Що стосується обов’язкових щеплень, то протитуберкульозними вакцинами і вакцинами проти поліомієліту ми забезпечені у повному обсязі. План щеплень проти поліомієліту ми виконали на 50% тоді, коли вже нині цей показник мав становити 75%. Є нестача вакцини проти кору, паротиту і краснухи. Цієї вакцини надійшло 77% від потреби, а план щеплень ми виконали на 56%. За три місяці до кінця року, сподіваюся, ми зможемо виконати план, якщо вакцини надходитимуть у потрібній кількості і позволятиме епідемічна ситуація, пишуть Вікна.

 

За словами Ірини Нітух, на гіркому досвіді калушанам довелося зрозуміти недоцільність відмов від щеплень. Проте, стала кількість — 6-10 випадків відмов щомісяця, все ж, є.

 

Щотижня на засідання імунізаційної комісії у дитячій поліклініці приходить кілька батьків, які пишуть відмову від щеплення дітей. На наші запитання, чому вони вирішили відмовитися, багато не може навести суттєвих аргументів. Звичайно, це спричинене розголосом випадків смертей чи каліцтва дітей, які були трактовані як наслідки дії вакцини. Хоча, цим випадкам мали давати оцінку фахівці й експерти. З іншого боку, за останніх два роки кількість відмов зменшилася. Батьки на власному досвіді відчули пандемію, а також — епідемію кору і краснухи, і нині роблять потрібні висновки.

 

 

Читайте також:

Вакцинація проти грипу обійдеться прикарпатцям у 70 - 100 гривень


08.10.2012 2568 2
Коментарі (2)

Маг 2012.10.08, 11:30
І це не Сичівський ПІАР? Та голосував би за Свободу і Сича якби про них не знав. Як тільки згадаю як дороги ремонували "За сприяння Партії Свобода", де навесні дороги розсипалися, в 2011 році дорожезний пилосос купили який пропрацював всього одну годину, як тарифи на квартплату підняли і ЄРЦ "висосує" кошти і кажуть що на вибори Сичу, як зараз в дощ асфальтують бо перед виборами і т д, то як можна вірити цій Свободі. Ідея правильна націоналістична однак, Онуфріїв, Марцинків, Сич, Войтик і інші її спохабили, тому яка довіра до Свободи? Такі самі злодії як ПР, ОО, ті інші. Он за який малий проміжок часу Тягнибок їздить на "Вагоні", напевно теж за свої чесні "кровні" купив. Все це брехня за Свободу - НІ!!!
доцент 2012.10.08, 12:50
Вакцинація -це знищення імунітету українських дітей.В Польщі,США, Японії вакцинацію проти туберкульозу,ГЕПАТІТУ Б не проводять там у 6 раз захврюваність на цю патологію нища,а у нас епідемія.Фарисеї нищать націю.
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

560
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

809
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

566
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5494
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1466
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1345

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

403

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1223

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1062

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

977
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

295
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10668
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

372
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

640
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5688
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1456
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

352
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

253
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

603 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1042
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

905