Обов’язкові атрибути Великодніх свят — паска і писанка. Кожен з нас, навіть не відчуваючи себе великим майстром писанкарства, кладе до великоднього кошика власноруч зроблені крашанки. А писанки — то вже мистецтво.
І на Гуцульщині здавна володіли цим мистецтвом майстрині. Кажуть, писанка — то закодована інформація, закладена в орнаментах.
Яєчна шкаралупа надто делікатна, аби витримувати навантаження часу і людських рук. А от в Коломийському музеї "Писанка" — єдиному у світі — знайшли метод консервації, який і дав можливість зберігати писанки протягом довгого часу, та і створити такий музей, інформує обласне радіо.
"Вони у нас не б'ються, а стрибають, як тенісні м'ячики. Це наш винахід - консервація, - каже директор Коломийського національного музею народної творчості Гуцульщини і Покуття ім. Йосафата Кобринського, заслужений працівник культури України Ярослава Ткачук. - Впродовж 15 років ми працювали над способами консервації писанок і 1978 році ми винайшли такий спосіб...Це уможливило збирання писанок...яких у нашому музеї понад 12 тисяч..."