Прикарпатські енергетики вважають, що міні-ГЕС допоможуть вирішити проблеми з електропостачанням

 

До Великодніх свят енергетики завершують важливий етап робіт з реконструкції електромереж 0,4-10 кВ, передбачений інвестиційною програмою ПАТ «Прикарпаттяобленерго» на 2012 рік.

 

Зокрема, відбулася перебудова мереж з використанням самоутримних ізольованих проводів: на місці старих аварійних опор  змонтовано нові повітряні лінії електропередавання в м. Болехів, с. Молодятин Коломийського РЕМ, с. Бережниця Верховинського РЕМ, с. Слобода Коломийського МРЕМ, с. Пороги Богородчанського р-ну та с. Яблуниця Яремчанського РЕМ. Таким чином ПАТ «Прикарпаттяобленерго» найбільше уваги приділяє оновленню електромереж у гірських районах Івано-Франківської області. Такі ж роботи з оновлення розподільчих електромереж енергетики проведуть у 2012 році у смт. Верховина, с. Брустури Косівського р-ну та в смт. Ворохта Яремчанської міськради. Також заплановано будівництво повітряної лінії 110 кВ Яворів-Ільці та реконструкцію підстанції 35/10 кВ «Верховина», що сприятиме розвитку територій гірського туристичного регіону.

 

«Електропостачання споживачів у гірській місцевості пов’язано з певними об’єктивними труднощами, - пояснює вибір об’єктів реконструкції технічний директор ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник. - У першу чергу це технічні проблеми. У горах не будуються атомні чи теплові електростанції, тож виникає потреба у передачі електроенергії на значні відстані від місць генерації. При доставці потужності лініями електропередач втрачається якість електроенергії, знижується і надійність електропостачання. Крім того, обслуговувати електромережі в несприятливих умовах технічно складно. Енергетикам набагато важче діяти у випадках аварійних ситуацій».

 

Ці проблеми загострюються на фоні постійного зростання споживання електроенергії у гірських районах та росту навантаження – як на побутові потреби споживачів, так і з розбудовою туристичного бізнесу. Наприклад, активно розвивається Верховинський район: тут ростуть нові туристичні об’єкти, розбудовується інфраструктура. У філію постійно звертаються нові споживачі, які хочуть приєднатися до мережі, люди хочуть якісного і надійного електропостачання. Однак через відсутність технічної можливості ПАТ «Прикарпаттяобленерго» змушене обмежувати підключення нових замовників до електромереж у цьому регіоні.

 

«Згладити проблеми з енергодефіцитом, якістю та надійністю електропостачання може також генерація електроенергії на місці її споживання, - стверджує Олег Сеник. - Для гірського регіону виходом може стати будівництво на гірських річках міні-ГЕС. Генерація електроенергії на місці її споживання – найефективніший спосіб виробництва електроенергії. Окрім вирішення проблем з енергозабезпеченням, міні-ГЕС у горах – це розвиток соціальної сфери, розбудова інфраструктури, це сплачені податки, це розвиток населених пунктів».

 

Енергетики знайомі з інформацією щодо перспектив та можливих наслідків масового спорудження міні-ГЕС на карпатських річках Івано-Франківської області. Однак вони переконані, що виконання усіх вимог до проектування та будівництва електростанцій та контроль з боку екологічних служб захистять від можливих помилок. Адже дотримання новітніх технологій спорудження міні-ГЕС не приводить до порушення русла, зниження рівня ґрунтових води чи природного характеру течії ріки, не має спостерігатися погіршення якості води після її проходження через систему труб та турбін; це не заважає міграції чи нересту риб. Навпаки, берегоукріплення та підйом рівня берегів, що здійснюються при зведенні міні-ГЕС, зупиняють різноманітні ерозійні і зсувні процеси уздовж схилів, що сприяє проходженню повеней без збитків для людей.

 

ПАТ «Прикарпаттяобленерго» готове купувати електроенергію від альтернативних джерел енергії, у тому числі, міні-ГЕС, оскільки це сприятиме якіснішому енергозабезпеченню споживачів. Хоча на разі виробники електроенергії продають її в ДП «Енергоринок» - оптовому постачальнику електроенергії. Енергетики сподіваються, що розумний розвиток альтернативної «зеленої» енергетики піде на користь краю.

 

 

Нагадаємо, голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк прийняв рішення про призупинення будівництва на річках. На разі, питання досліджує спеціально створена комісія.

 

Читайте також:

Врятувати Черемош

Жителі Івано-Франківщини проти будівництва міні-ГЕС (фото)

Франківський гурт "Перкалаба" рятуватиме Черемош

Активісти руху "Врятувати Черемош" вийдуть до будівлі Івано-Франківської ОДА

Голова Івано-Франківської облради ініціює проведення виїзного засідання комісії щодо спорудження міні-ГЕС у Верховнському районі

Михайло Вишиванюк: «Рішення про будівництво ГЕС на Черемоші призупинено»


12.04.2012 2369 4
Коментарі (4)

Петро 2012.04.12, 15:31
Бомба!!! Влада побудує міні ГЕС, обленерго купить електоенергію з міні ГЕС по собівартості, а нам продасть в своїх тарифах. А хтось каже що немає бізнесу в цій країні. МОЛОДЦІ - так тримати.....
Оксана 2012.04.12, 15:41
Напевно технічний директор буде вирішувати проблеми що виникнуть в мережах після підключення двох мініГЕС до однієї лінії 10кВ від ПС35/10кВ.
Jozef 2012.04.12, 18:26
Ось і зявився перший претендент на палю- Олег Сеник.Хотілось би запитати цього сраного техдіректора хто йому дав право пашталакати про ті природні багатства,що залишили нам предки.Чи ця скотина думає лише про прибутки для облеенерго.Шановний,схаменіться про що ви блеїте? Про яке покращення води після проходження по трубах? Ви що?,разом з Ви шиванюком вдарились до одвірка?
я 2012.04.12, 21:56
Кабмін затвердив так звані "зелені" тарифи. На сьогодні вони найвищі в Європі. Закупівлю енергії в ринок здійснюють із компенсацію її вартості за рахунок інших дешевих джерел, зокрема, атомної генерації. Відповідно, бажаючих заробляти на цьому гроші з'явилось багато. Буквально за рік виросла найбільша у світі сонячна станція у Криму. Її пов'язують з Клюєвим. УБанківському регіоні теж знай шлись бажаючі заробити дуже великі гроші.
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

781
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11313 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1948
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1839
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2834
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4719

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

477

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1129

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1643

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1394
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1783
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1600
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8845
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

687
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

761
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1951
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

921
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

433
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

314 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

773 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

811