На Прикарпатті кишенькового злодія позбавили можливості користуватися послугами громадського транспорту на три з половиною роки

 

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області оголосив вирок 39-річному мешканцю Івано-Франківська, який обвинувачувався у вчиненні низки кишенькових крадіжок майна та цінностей громадян, що були пасажирами громадського транспорту.

 

Повертаючись до того, коли працівники міліції встановили і затримали цього зловмисника, варто відзначити, що оперативникам вдалося задокументувати злочини кишенькового злодія безпосередньо у момент їх вчинення. Сталося це 21 січня минулого року у місті Коломиї. На той час в місцевий райвідділ міліції надійшли декілька заяв від громадян практично однакового змісту: після поїздки в маршрутному автобусі вони виявляли зникнення з жіночих сумок гаманців, мобільних телефонів, документів, платіжних банківських карток.

 

Правоохоронці уважно проаналізували інформацію про обставини, час і місце скоєння крадіжок. Таким чином було встановлено, що найчастіше кишенькові злодії здійснювали майнові посягання в автобусах одного маршруту і в період, коли ці автобуси були переповнені, тобто в годину пік. Упродовж двох днів транспорт цього маршруту перебував під особливою увагою оперативників карного розшуку коломийської міліції. Двоє міліціонерів у цивільному, які виглядали звичайними пасажирами, таки розпізнали з-поміж інших саме тих осіб, котрі могли бути причетними до злочинів. Коли ж підозрілі молодики раптово вистрибнули з автобуса в останній момент перед закриттям дверей, оперативники змушені були повторити цей же «маневр». За невідомими продовжувалося спостереження й тоді, коли вони зайшли в інший автобус. Це тривало до того часу, поки двох зловмисників не спіймали з речовими доказами. Щоправда, у крадіжках звинувачував ся лише той, хто безпосередньо «чистив» жіночі сумки.

 

Того ж дня правоохоронці в ході обстеження прибудинкових територій поблизу зупинок маршрутних автобусів виявили місце, куди зловмисники викидали спустошені гаманці. Так само було проведено огляд в салоні автомобіля, яким злочинці приїжджали в Коломию з Івано-Франківська. В іномарці знайшли ще один жіночий гаманець, студентський квиток іншої потерпілої, документи на чужі прізвища, а також банківські картки.

 

Під час проведення слідчих дій практично всі потерпілі жінки впізнали затриманого, як особу, котру бачили поблизу себе в салоні автобуса. У судовому засіданні потерпілі підтвердили свої свідчення, заявлені на стадії досудового слідства.

 

Натомість 34-річний підсудний вину у вчиненому не визнав, заявивши, що немає жодного стосунку до викрадення в пасажирів автобусів майна, заперечив факт свого перебування в Коломиї у дні, коли скоювалися крадіжки.

 

Незважаючи на невизнання підсудним вини у скоєному, його вину суд встановив і довів іншими зібраними по справі доказами. Дії підсудного були кваліфіковані за ч.2 статті 185 Кримінального кодексу України (таємне викрадення чужого майна, вчинене повторно). Призначаючи покарання жителеві Івано-Франківська, суд прийшов до переконання, що підсудному слід призначити покарання у межах, встановлених у санкції вказаної статті.

 

Викритого у крадіжках майна громадян засуджено до покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки і шість місяців.

 

Прикметно, що цей вирок став п’ятим в житті підсудного. Уперше івано-франківця засуджували, коли йому було 16 років. За вчинення крадіжок і грабежу підліток відбув 4-річне ув’язнення. Згодом була друга «відсидка» тривалістю знову ж таки 4 роки. У 2001 році черговий суд і чергове ув’язнення – за розбійні напади кримінальника ізолювали від суспільства на 6 років. Отже, після чергового вироку суду загальний кримінальний «Стаж» засудженого складає понад 17 років.


09.02.2012 2451 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

464
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3015
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21151
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2018
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1531 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2403

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

94

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

771

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2189

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

861
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

199
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

493
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1033
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

193
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

809
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

782
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

714
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8257
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

941 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

908
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2211 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

856