На Прикарпатті кишенькового злодія позбавили можливості користуватися послугами громадського транспорту на три з половиною роки

 

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області оголосив вирок 39-річному мешканцю Івано-Франківська, який обвинувачувався у вчиненні низки кишенькових крадіжок майна та цінностей громадян, що були пасажирами громадського транспорту.

 

Повертаючись до того, коли працівники міліції встановили і затримали цього зловмисника, варто відзначити, що оперативникам вдалося задокументувати злочини кишенькового злодія безпосередньо у момент їх вчинення. Сталося це 21 січня минулого року у місті Коломиї. На той час в місцевий райвідділ міліції надійшли декілька заяв від громадян практично однакового змісту: після поїздки в маршрутному автобусі вони виявляли зникнення з жіночих сумок гаманців, мобільних телефонів, документів, платіжних банківських карток.

 

Правоохоронці уважно проаналізували інформацію про обставини, час і місце скоєння крадіжок. Таким чином було встановлено, що найчастіше кишенькові злодії здійснювали майнові посягання в автобусах одного маршруту і в період, коли ці автобуси були переповнені, тобто в годину пік. Упродовж двох днів транспорт цього маршруту перебував під особливою увагою оперативників карного розшуку коломийської міліції. Двоє міліціонерів у цивільному, які виглядали звичайними пасажирами, таки розпізнали з-поміж інших саме тих осіб, котрі могли бути причетними до злочинів. Коли ж підозрілі молодики раптово вистрибнули з автобуса в останній момент перед закриттям дверей, оперативники змушені були повторити цей же «маневр». За невідомими продовжувалося спостереження й тоді, коли вони зайшли в інший автобус. Це тривало до того часу, поки двох зловмисників не спіймали з речовими доказами. Щоправда, у крадіжках звинувачував ся лише той, хто безпосередньо «чистив» жіночі сумки.

 

Того ж дня правоохоронці в ході обстеження прибудинкових територій поблизу зупинок маршрутних автобусів виявили місце, куди зловмисники викидали спустошені гаманці. Так само було проведено огляд в салоні автомобіля, яким злочинці приїжджали в Коломию з Івано-Франківська. В іномарці знайшли ще один жіночий гаманець, студентський квиток іншої потерпілої, документи на чужі прізвища, а також банківські картки.

 

Під час проведення слідчих дій практично всі потерпілі жінки впізнали затриманого, як особу, котру бачили поблизу себе в салоні автобуса. У судовому засіданні потерпілі підтвердили свої свідчення, заявлені на стадії досудового слідства.

 

Натомість 34-річний підсудний вину у вчиненому не визнав, заявивши, що немає жодного стосунку до викрадення в пасажирів автобусів майна, заперечив факт свого перебування в Коломиї у дні, коли скоювалися крадіжки.

 

Незважаючи на невизнання підсудним вини у скоєному, його вину суд встановив і довів іншими зібраними по справі доказами. Дії підсудного були кваліфіковані за ч.2 статті 185 Кримінального кодексу України (таємне викрадення чужого майна, вчинене повторно). Призначаючи покарання жителеві Івано-Франківська, суд прийшов до переконання, що підсудному слід призначити покарання у межах, встановлених у санкції вказаної статті.

 

Викритого у крадіжках майна громадян засуджено до покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки і шість місяців.

 

Прикметно, що цей вирок став п’ятим в житті підсудного. Уперше івано-франківця засуджували, коли йому було 16 років. За вчинення крадіжок і грабежу підліток відбув 4-річне ув’язнення. Згодом була друга «відсидка» тривалістю знову ж таки 4 роки. У 2001 році черговий суд і чергове ув’язнення – за розбійні напади кримінальника ізолювали від суспільства на 6 років. Отже, після чергового вироку суду загальний кримінальний «Стаж» засудженого складає понад 17 років.


09.02.2012 2233 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1113
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2471
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2084
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2131
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6449 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2417 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

291

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1116

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1141

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1357
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

237
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

561
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2025
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26474
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

523
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10426 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7967
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

506
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

369
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

519
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

593
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1540