Кому платити за домофони?

 

Домофон

У нових франківських тарифах на утримання будинків і прибирання прибудинкових територій, які ввійшли в дію з 1 січня цього року, є послуга, яка називається «сервісне обслуговування домофону». Згідно з тарифами, це коштує 2-3 гривні з квартири. Натомість, зараз домофонні компанії надають цю ж послугу вдвічі дорожче – 5-7 грн.

   

Недавно деякі домофонні компанії повивішували на будинках оголошення. Там йшлося про те, що комунальники незаконно зарахували оплату за користування домофонами у свій тариф. Дилема – кому платити?

 

Перше, що варто пояснити, – Єдиний розрахунковий центр (ЄРЦ) тільки затвердив тариф. А надавати саму послугу ще не брався. Вони планують це робити, але трохи пізніше.

 

Як каже заступник мера Микола Саєвич, після того, як фірми вивісили свої листи, у міськвиконкомі провели нараду за участю «домофонників», де намагалися довести їм позицію міської влади.

 

«Ми вважаємо, що цю послугу може надавати будь-яка фірма, але замовляти її має балансоутримувач будинку, – говорить Саєвич. – Адже домофонна система знаходиться на дверях, а двері – це елемент конструкції у будинку. Ми хочемо, аби вони зрозуміли, що ці речі мають погоджуватися з балансоутримувачем».

 

На тій же нараді керівникам фірм нагадали про положення, яке було прий­нято міськрадою, – якщо вони хочуть встановлювати домофонні системи, то мають брати погодження у балансоутримувача (ЄРЦ, ОСББ і т. д.). Мовляв, зараз і з цим достатньо питань. І ще важливий нюанс: не всі фірми зараз мають договори із РЕМом, відтак не платять за електрику, яку споживають домофонні системи. Отже, якщо навіть вони отримали дозвіл на встановлення домофону, то й можуть його лише встановити, та аж ніяк не обслуговувати.

   

За словами Миколи Саєвича, міська влада зараз обговорює варіант, щоб кошти за обслуговування приладів збирав ЄРЦ, і він же розраховувався з «домофонниками».

 

Для керівників домофонних компаній (їх у Франківську є більше десятка) позбавлення їх права обслуговування систем стало найбільшим шоком, каже директор ЄРЦ Вадим Войтик. «Вони ставлять домофони з однією метою, – пояснює Войтик, – потім отримувати «легкі» гроші. Ми ж розуміємо, що технічне обслуговування домофону – це більш віртуальна послуга, ніж реальна. Там треба тільки в ряди-годи щось робити. Натомість, вони звик­ли: підписали договір і уже обслуговують».

 

Це, вважає Вадим Войтик, неправильно. Бо всі тарифи у місті затверджує виконком. А перед тим підприємства, які надають ті чи інші послуги, проходять цілу процедуру погодження (в інспекції з контролю за цінами, відділі економічного та інтеграційного розвитку міськвиконкому і т. д.). А в ситуації з домофонами фірми встановлюють ціну самі, яка, на думку ЄРЦ, є завищеною.

 

«Ми сказали керівникам домофонних компаній, – продовжує Войтик, – якщо вважаєте, що тариф маленький, чи у вас є аргументи, чому це коштує більше, ніж калькуляція, яку ми зробили на підставі ваших даних про реальну роботу, то подавайте розрахунки, як це робить будь-яка інша структура – аргументуйте свій тариф».

 

Поки фірми думають, у ЄРЦ є час. «Навіщо нам зараз скандали та зайві проблеми, – питає керівник ЄРЦ. – Ми спершу порозгрібаємося з актуальнішими для людей питаннями, а тоді повернемося до домофонів. Ми з ними домовилися, що до весни їх не чіпаємо, а після того будемо проводити конкурс».

 

За словами Войтика, саме конкурсна основа має і впорядкувати надання послуги, і знизити тариф, повідомляє Репортер.


30.01.2012 2661 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

438
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1472
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2701 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3676
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3062
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2178

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

660

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

509

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1669

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1852
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

331
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

544
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

839
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5036
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

390
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

918
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10158
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

552
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

304
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

305
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

411
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

428