Кому платити за домофони?

 

Домофон

У нових франківських тарифах на утримання будинків і прибирання прибудинкових територій, які ввійшли в дію з 1 січня цього року, є послуга, яка називається «сервісне обслуговування домофону». Згідно з тарифами, це коштує 2-3 гривні з квартири. Натомість, зараз домофонні компанії надають цю ж послугу вдвічі дорожче – 5-7 грн.

   

Недавно деякі домофонні компанії повивішували на будинках оголошення. Там йшлося про те, що комунальники незаконно зарахували оплату за користування домофонами у свій тариф. Дилема – кому платити?

 

Перше, що варто пояснити, – Єдиний розрахунковий центр (ЄРЦ) тільки затвердив тариф. А надавати саму послугу ще не брався. Вони планують це робити, але трохи пізніше.

 

Як каже заступник мера Микола Саєвич, після того, як фірми вивісили свої листи, у міськвиконкомі провели нараду за участю «домофонників», де намагалися довести їм позицію міської влади.

 

«Ми вважаємо, що цю послугу може надавати будь-яка фірма, але замовляти її має балансоутримувач будинку, – говорить Саєвич. – Адже домофонна система знаходиться на дверях, а двері – це елемент конструкції у будинку. Ми хочемо, аби вони зрозуміли, що ці речі мають погоджуватися з балансоутримувачем».

 

На тій же нараді керівникам фірм нагадали про положення, яке було прий­нято міськрадою, – якщо вони хочуть встановлювати домофонні системи, то мають брати погодження у балансоутримувача (ЄРЦ, ОСББ і т. д.). Мовляв, зараз і з цим достатньо питань. І ще важливий нюанс: не всі фірми зараз мають договори із РЕМом, відтак не платять за електрику, яку споживають домофонні системи. Отже, якщо навіть вони отримали дозвіл на встановлення домофону, то й можуть його лише встановити, та аж ніяк не обслуговувати.

   

За словами Миколи Саєвича, міська влада зараз обговорює варіант, щоб кошти за обслуговування приладів збирав ЄРЦ, і він же розраховувався з «домофонниками».

 

Для керівників домофонних компаній (їх у Франківську є більше десятка) позбавлення їх права обслуговування систем стало найбільшим шоком, каже директор ЄРЦ Вадим Войтик. «Вони ставлять домофони з однією метою, – пояснює Войтик, – потім отримувати «легкі» гроші. Ми ж розуміємо, що технічне обслуговування домофону – це більш віртуальна послуга, ніж реальна. Там треба тільки в ряди-годи щось робити. Натомість, вони звик­ли: підписали договір і уже обслуговують».

 

Це, вважає Вадим Войтик, неправильно. Бо всі тарифи у місті затверджує виконком. А перед тим підприємства, які надають ті чи інші послуги, проходять цілу процедуру погодження (в інспекції з контролю за цінами, відділі економічного та інтеграційного розвитку міськвиконкому і т. д.). А в ситуації з домофонами фірми встановлюють ціну самі, яка, на думку ЄРЦ, є завищеною.

 

«Ми сказали керівникам домофонних компаній, – продовжує Войтик, – якщо вважаєте, що тариф маленький, чи у вас є аргументи, чому це коштує більше, ніж калькуляція, яку ми зробили на підставі ваших даних про реальну роботу, то подавайте розрахунки, як це робить будь-яка інша структура – аргументуйте свій тариф».

 

Поки фірми думають, у ЄРЦ є час. «Навіщо нам зараз скандали та зайві проблеми, – питає керівник ЄРЦ. – Ми спершу порозгрібаємося з актуальнішими для людей питаннями, а тоді повернемося до домофонів. Ми з ними домовилися, що до весни їх не чіпаємо, а після того будемо проводити конкурс».

 

За словами Войтика, саме конкурсна основа має і впорядкувати надання послуги, і знизити тариф, повідомляє Репортер.


30.01.2012 2833 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

9110
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1457
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1071
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2095
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3610
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1361

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1726

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

527

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1162

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1329
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

532
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24275
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

520
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

482
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

640
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1528
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

696
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

6977
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

637
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1627 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

630
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

543