За словами заступника голови Івано-Франківської облдержадміністрації в проблемі мікрорайону винні усі, окрім обласної влади. Сьогодні на прес-конференції він вирішив роз’яснити причини конфлікту й висловити офіційну позицію керівництва області з цього питання.
Земельний спір між Івано-Франківською міською радою і Загвіздянською сільською радою навколо урочища «Нивки», а точніше мікрорайону «Черешеньки» вже давно не є новиною для іванофранківців. Попри багаторічний конфлікт питання залишається невирішеним і по сьогоднішній день.
Минулотижневий пікет під стінами адмінбудівлі потенційних власників спірної землі, змусив чиновників знову пригадати про невирішене питання.
Як зазначає Василь Брус, рішення сесії міської ради, що 2009 році дала дозвіл на розподіл землі й передачу її в користування 349 громадянам в мікрорайоні було незаконним. Оскільки земля, яка раніше належала птахофабриці «Авангард» не є власністю міста, але й не належить до земель сільської ради Загвіздя.
Проте й Тисменицька райдержадміністрація припустилася помилки, коли передала ці ж землі у користування 6 мешканцям Загвіздя.
На думку, профільного заступника голови ОДА, спочатку треба було ліквідувати усі спірні питання, а вже потім ділити землю й видавати дозволи. Тим більше, що земля є меліорованою. «І поки не буде змінено її цільове призначення ні про який розподіл під будівництво не може бути й мови» - переконаний високопосадовець.
Також вирішення проблеми ускладнює й те, що Івано-Франківськ досі не має плану землеустрою, у який рішенням вже Верховної ради України мали б бути введені спірні землі. «Потрібна адміністративно-територіальна реформа меж міста» - наголосив Брус.
Обласна державна адміністрація чітко наполягає на тому, що не має ніякого відношення до цього питання. Його вирішення знаходиться виключно в площині відання Івано-Франківської міської ради й Тисменицької РДА.
Натомість керівництво області запропонувало ряд кроків до врегулювання питання.
Зокрема, потрібно призупинити прийняття будь-яких рішень до завершення всіх спорів в судах; підписати меморандум про співпрацю й шукати компромісне вирішення ситуації; провести інвентаризацію земель.
У протилежному ж випадку, каже Василь Брус, документи будуть передані на розгляд у прокуратуру.