Економічна криза і Лівія

 

 

 

Я зовсім не збираюся коментувати те важке марення, що стосується Лівії, яке сьогодні йде з усіх екранів і звучить з усіх мікрофонів. Вже й так зрозуміло, що в Лівії, фактично, почалася наземна операція НАТО, що контрольовані НАТО сили здійснюють масові вбивства і геноцид здійснюють мирного населення, що в інформаційному полі картинки, які передають так звані «інформаційні агентства» практично повністю постановочні і до реальності відношення не мають, і так далі, і тому подібне. Зрештою, в інтернеті можна знайти і правду щодо подій у Лівії. Я хочу зупинитися на зовсім іншому обставину.

 

Події в Лівії продемонстрували, що сьогодні, після ліквідації альтернативного глобального проекту, для еліти «Західного» проекту немає ні закону, ні честі, ні совісті (сумління, втім, у них ніколи не було, це специфіка цього проекту). Точніше, він діє тільки для «своїх», яких стає все менше і менше. І ось тут виникає принципове питання: чому всі учасники економічної діяльності вважають, що їх чекає інша доля, ніж громадян Лівії?

 

Тому що вони звикли жити добре? Ну, так і жителі Лівії теж звикли - тепер будуть відвикати, причому навряд чи на життя нинішнього покоління щастя повернеться. НАТО навряд чи зупиниться - вбити Каддафі і знищити пам'ять про всі його позитивні діяння тепер для них питання життя або смерті, а потенціали Лівії та НАТО несумірні. А своїх вбитих і поранених (загибель яких приховати не вдасться) «спишуть» на Афганістан, Ірак або пару-трійку авіаційних катастроф.

 

Тому що вони «свої»? А з чого, власне, вони це взяли? Емігранти з Африки та Азії теж рвалися в Європу, щоб їх записали в «свої». Сьогодні вже майже зрозуміло, що справа закінчиться для них погано - у багатьох країнах Європи майже неминуче повернення крайнього націоналізму, можливо і у формі фашизму. Зрештою, в 30-ті роки від Балтики до Чорного моря в Європі був фашизм, він цілком укладається в «європейські цінності», а економічна криза зараз буде сильнішою, ніж тоді, коли безробіття досягала «жалюгідних» 40% активного населення.

 

Можливо, ті численні бізнесмени, «віннери», які «зробили» себе за останні 30 років, завдяки тому, що, за правильну поведінку і особисту активність, отримали доступ до емісійних грошей, теж думають що вони "свої"?

 

А ось тут вже починається економіка. Частка фінансового сектора у світовій економіці до II Світової війни становила не більше 10%, до 70-х років вона піднялася до 20%. А сьогодні фінансовий сектор перерозподіляє на свою користь до 70% створюваного в економіці прибутку, причому сама економіка виросла відтоді лише рази в два. Це означає, що, в абсолютному вираженні фінансовий сектор (у якому або через який, в основному, і створювалися особисті капітали в останні десятиліття) повинен скоротитися на порядок, відносно - рази в три-чотири. Це означає, що загальна кількість багатих в світі скоротиться в кілька разів, або, іншими словами, три з чотирьох нинішніх «своїх» багатіїв стануть жебраками. І от питання: чи будуть це ті люди, які «відбулися» в останні десятиліття або ті, чиї багатства йдуть з попередніх століть?

 

Переведемо все сказане на зрозусілу мову ще раз. Саме поняття «свій»-«чужий» найближчим часом в рамках самого «Західного» глобального проекту буде принципово змінюватися. Причому - на користь різкого, в рази, скорочення кількості цих самих «своїх». І ніхто не буде їм пояснювати, мовляв, хлопці, здавайте валюту, поводьте себе тихенько і йдіть, отримуйте талони на безкоштовний суп для себе і своєї родини. Бо хто не встигне - той запізниться і буде голодувати.

 

Ні, буде інакше. Шановні і гідні інформаційні агентства та консультанти почнуть їм пояснювати, що лівійські повстанці вже захопили Тріполі... ой, перепрошую, тобто, що починається бум в новій «фемто-технологічній» галузі і туди потрібно терміново вкладати всі гроші, тому що саме там майбутнє... А потім ці гроші несподівано зникнуть...

 

Або ж, що стан банківської системи в тій чи іншій країні не просто гарний, але «просто ваабщє!», а потім банки там почнуть валитися, разом з грошима наївних громадян, які будуть абсолютно щиро дивуватися, як же так, вони ж «свої».

 

А деякі навіть почнуть подавати в суди, щиро вважаючи, що де-небудь в Лондоні вони чесні. Між своїми - можливо, не пробував, та й не можу, тому що для них я вже точно не «свій», але між «своїми» і «чужими» ... Ну, нехай спробує сьогодні Каддафі судитися з питання абсолютно безпардонної конфіскації його активів...

 

Повторю ще раз, оскільки тема це не просто важлива, а дуже важлива. Протягом багатьох десятиліть, поки «Західний» глобальний проект розширювався, він міг собі дозволити і розширення своєї еліти і «допущених» до грошей, у яких створювалися, в тому числі, за рахунок роботи найпотужнішою пропагандистської машини, відчуття, що вони «свої». Тепер все змінилося - і всі ці люди, мільйони людей, будуть самим цинічним чином кинуті. Причому та ж пропагандистська машина буде їм пояснювати, що це не результат цілеспрямованої політики, а їхні особисті проблеми, пов'язані з тим, що вони раптово і несподівано стали «лузерами». Мабуть, сон їм приснився поганий або з'їли що-небудь...

 

 

 

Я пропоную розглядати цей текст як попередження тим, хто вважав своє життя в останні десятиліття успішним. Порівняйте своє життя з життям громадян Лівії, які теж вважали, що нафта - їх загальна і їм належить відповідна частина доходів від цієї нафти. Так ось - вас чекає те ж саме, причому в найближчий час. І якщо ви не хочете стати жертвою різних неприємностей - діяти потрібно вже зараз. І не кажіть потім, що вас не попереджали!

 

Михайло Хазін,

Око планети

 


27.08.2011 Михайло Хазін 1723 3
Коментарі (3)

Кук 2011.08.28, 14:40
Шкода, що Хазін з цікавого аналітика перетворюється на мілкого пропагандиста МС і рускава міра. Все що він останнім часом говорить - лише дискредитація західного світу, Європи і тд., краще б він на власний путінський режим подивився так само критично, а Захід якось і без повчань Хазіна дасть собі раду
КукІШ 2011.08.28, 17:42
До КУКа. Ти, друже певно свободівець, бо тобі всоди мерещяться "проїскі Крімлья" і "агєнти рускога міра"? Добра стаття, яка стосується не тільки заходу, а й сходу включно з Україною - бо гаплик якщо почнеться то всім буде не весело, всюди. А те, що захід зробив з Лівією, це просто блюзнірство і гріх - "вбити" таку країну, до якої і Європі в деяких аспектах було далеко.. І що там зараз буде - "демократія" Братів мусульман? Ну-ну..........
НИК др.КУКУ 2011.08.31, 01:23
ГАПЛИК БУДЕ НЕ ЛИШ ЮДЕЯМ-БАНКІРАМ ЄС А І МАСКОВСКІМ. І УКР! В СІМ СУТЬ СТАТІ. І РАДІТИ ТРЕБА ВСІМ. І СВОБОДА ТЕЖ вс ОЛІГАРХІВ ВСІХ НАПРЯМІВ. ТАКА ПОЗИЦІЯ ЯК КУКА Х-НА ДЛЯ КУНу, УПА І т.п. НАШ ДОРОГОВКАЗ: СОЦ-НАЦ проти СОЦ-ІНТЕР.
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2214
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1459
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3570
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5330
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1614
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1985

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

100

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

379

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

819

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1595
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

387
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

722
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2413 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

386
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

810
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4861
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

678
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

540
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

476
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

348
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

668
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

831 2