Їжа на карантині: як скласти здорове меню та правильно харчуватися вдома

Надмірні перекуси стали проблемою для багатьох, хто почав працювати з дому під час карантину. Часто нам хочеться похрумтіти перед комп’ютером не лише через голод, а й через емоційні потреби.

В результаті, переїдання може стати справжньою проблемою для людини, яка працює у віддаленому режимі.  Запорука успіху в цій справі – організація режиму харчування та правильний вибір продуктів. Але трапляються і протилежні випадки, коли через надмірну активність, люди просто забувають про їжу, – пише Фіртка з посиланням на huffpost.

Як правильно харчуватися, працюючи з дому.


1. Дотримуйтеся графіку 

Побудуйте для себе графік, як у звичайний робочий день – з обідом та кількома невеликими перервами. Краще відмовитися від нерегулярних перекусів, які можуть бути шкідливими для шлунку та відволікати від роботи. Найважливіший прийом їжі – це сніданок, він повинен бути максимально ситним.

2. Їжте подалі від робочого місця

Може здатися, що пообідавши за робочим місцем, зможете швидше закінчити робочі справи. Але така схема рідко спрацьовує! Справ завжди буває вдосталь, а от без коротких перерв продуктивність буде лише знижуватися. Саме тому, краще обідати не у робочій зоні, та обмежити використання гаджетів у цей час.

3. Контролюйте кількість кофеїну

Кава – постійний супутник тих, хто мріє залишатися активним протягом дня. Але кофеїн не завжди працює так, як нам потрібно. Найкращий час для чашки кави – 9-11 година ранку.

Тоді кофеїн не перериває природний цикл сну, викликаючи викид адреналіну. Крім того, варто взяти до уваги, що звичайна вода також може привести організм у тонус. До того ж, пиття води пригнічує голод.

4. Підготуйте здорові перекуси

Найперше, потрібно визначитися – ви голодні, чи відчуваєте негативні емоції, які провокують з’їсти щось смачненьке і калорійне. Якщо справа  в голоді, овочі, фрукти, горіхи, смузі – чудова альтернатива для перекусу.

5. Ведіть щоденник харчування

Це рекомендація для початківців. Щоб сформувати комфортний графік харчування, потрібно вивчити особливості свого організму. Щоденник допоможе зрозуміти, в який період дня ви найбільш енергійні.

Відповідно, зможете відкоригувати свій раціон.

Як сформувати раціон під час карантину 

Дієтолог Каріна Статіс поділилася списком корисних продуктів, які необхідно закупити на період двотижневого карантину.

“Якщо ви складете план, то будете насолоджуватися великим різноманіттям страв з високим вмістом потрібних речовин,  які допоможуть почувати себе комфортно і піклуватися про здорове самопочуття”, – зазначила дієтолог.

Втамовуйте голод зернами, насінням та макаронами

Це одні з найдоступніших інгредієнтів, які можна додати до будь-якої страви. Кожен з них достатньо бюджетний і може довго зберігатися.

Крім того, це вуглеводи, сповнені клітковини, які можуть створити ситну страву разом із порцією білка та овочів. Обов’язково до списку покупок потрібно додати гречку та кіноа, як універсальне джерело білка.

Придбайте побільше бобових

Бобові також можуть стати компонентами ситної вечері. Мова йде про нут, квасолю, сочевицю, горох та інші подібні компоненти. Вони забезпечують організм білком, складними вуглеводами, вітамінами і мінералами, які допоможуть почуватися енергійно протягом дня.

Ці продукти також знижують артеріальний тиск та рівень холестерину.

Не забудьте придбати цибулю і часник

Цибуля та часник – це два здорові продукти, які варто включити до вашого 14-денного раціону. Їх можна додавати до різних страв. Цибуля може залишатися свіжою протягом місяця, а часник – більше трьох місяців.

На два тижні вам вистачить сім головок часнику та вісім коричневих і червоних цибулин.

Не забудьте про сушені трави та спеції

Під час покупок не забувайте про трави та спецій, щоб зробити щоденне харчування більш цікавим та смачним. Можна придбати орегано, базилік, петрушку та розмарин.

Спеція орегано відома як сильний антисептик, він ідеально підходить до рибних та італійських страв. До суміші спецій можна також додати перцю із засушених стручків чилі.

Він допомагає організму виробити соляну кислоту, яка також покращує травлення та засвоєння білка.

Придбайте консерви та яйця

Хоча свіжий продукт більш корисний для організму, консерви можуть зекономити час для приготування та довше зберігатися. Корисно мати рибні консерви, включаючи тунець, сардини та анчоуси.

Також на час карантину варто запастися яйцями, оскільки вони є чудовим джерелом білка з малою кількістю калорій.


07.11.2020 42289
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

349
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

485
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2317
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1711
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2005
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5612 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1117

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1130

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1646

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1116
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

877
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

730
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14551
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

530
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10392
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6065
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

615
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7521
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2755
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

519
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

614
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

452