Вступ-2021 в Івано-Франківську: кількість поданих заяв, найпопулярніші спеціальності та вартість навчання

Минулої п’ятниці, 23 липня о 18:00 годині завершився прийом заяв для вступників на освітній рівень бакалавр за результатами зовнішнього незалежного оцінювання та творчих конкурсів.

А вже цієї середи, 28 липня, розпочався наступний етап цьогорічної вступної кампанії – оприлюднення рейтингових списків вступників на освітній рівень бакалавр.

Абітурієнти, які отримали рекомендації на місця державного замовлення, повинні подати документи до 2 серпня 18:00 години, а вступники, які отримали рекомендації на контрактні місця – до 14 серпня 18:00 години.

За даними державного підприємства «Інфоресурс», станом на 11:00 год 28 липня на основі повної загальної середньої освіти на рівень молодшого бакалавра, фахового молодшого бакалавра, бакалавра, магістра (ветеринарного, фармацевтичного, медичного спрямування) створили 196 537 кабінетів та подали понад 1 млн 157 тисяч електронних заяв.

В Україні у рамках вступної кампанії 2021 майже 65 000 абітурієнтів отримали рекомендацію до зарахування на бюджет до вищих навчальних закладів. Як повідомили в Міносвіти, їх отримали 64 976 вступників на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного й фармацевтичного спрямування). Розподіл місць відбувся за алгоритмом адресного розміщення державного та регіонального замовлення.

Для зарахування до ВНЗ абітурієнти повинні подати оригінали таких документів:

  • копію документа, що посвідчує особу;
  • оригінал документа про освіту та додаток до нього;
  • копію військово-облікового документа (крім випадків, передбачених законодавством);
  • сертифікати ЗНО;
  • 4 кольорові фотографії 3х4;
  • підписану приймальною комісією роздруковану заявку на вступ (для абітурієнтів, які подавали заяви через електронний кабінет)
  • інші документи, передбачені правилами прийому конкретного закладу.

Зауважимо, що у тих абітурієнтів, які не отримають жодної рекомендації на бюджет до 28 серпня, статус навпроти всіх заяв залишиться «Допущено до конкурсу». Усі ці заяви автоматично беруть участь в конкурсі на контракт.

У разі отримання рекомендації на контракт навпроти таких заяв статус зміниться на «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних та юридичних осіб». Цей статус може з'явитися навпроти декількох заяв, тому вступник має можливість самостійно визначити, яку саме пропозицію обрати.


В Івано-Франківську функціонують як державні, так і приватні заклади вищої освіти. Деякі з них засновані декілька десятків років тому, інші – з’явились не так давно, але вже можуть похизуватись списками охочих вступити до їхнього закладу. Про статистику подання заяв до популярних державних закладів вищої освіти в Івано-Франківську читайте нижче.  

Державний вищий навчальний заклад «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»

Від початку вступної кампанії до університету надійшло 18 785 заяв вступників на освітній рівень бакалавр.

Водночас цього року найбільш популярними серед вступників на перший курс за кількістю поданих заяв до ПНУ є такі спеціальності:

  • 081 Право – 982 заяви;
  • 043 Філологія (Германські мови та літератури) – 793;
  • 073 Менеджмент – 603;
  • 091 Біологія – 495 заяв;
  • 122 Комп’ютерні науки – 475 заяв;
  • 121 Інженерія програмного забезпечення – 473 заяви;
  • 012 Дошкільна освіта – 452 заяви;
  • 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії – 447 заяв;
  • 052 Політологія – 425 заяв;
  • 061 Журналістика – 237 заяв.

Вартість денної форми навчання в залежності від обраної спеціальності коливається від 20 000 гривень до 25 500 гривень за рік.

Найдорожчими напрямками підготовки є «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «Право», «Філологія (Англійська мова і література)».

Своєю чергою заочна форма навчання залежно від напряму підготовки стартує від 16 000 гривень за рік. Найбільше потрібно заплатити за спеціальності «Музичне мистецтво» та «Сценічне мистецтво» – 20 000 гривень.

До слова, за даними державного підприємства «Інфоресурс», Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника увійшов у ТОП-20 закладів вищої освіти України за популярністю серед цьогорічних вступників. ПНУ посідає 13 місце за кількістю поданих заяв вступників на освітній рівень бакалавр на основі повної загальної середньої освіти.

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу

До університету на денну форму навчання надійшло понад 7 000 заяв вступників на основі повної загальної середньої освіти.

Своєю чергою у 2021 році найпопулярнішими серед вступників на освітній рівень «бакалавр» за кількістю поданих заяв є такі спеціальності:

  • 123 Комп’ютерна інженерія – 480 заяв;
  • 121 Інженерія програмного забезпечення – 473 заяви;
  • 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології – 469 заяв;
  • 012 Дошкільна освіта – 452 заяви;
  • 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії – 447 заяв;
  • 073 Менеджмент – 431;
  • 041 Філологія (Германські мови та літератури) – 396.

Вартість денної форми навчання в залежності від обраної спеціальності стартує від 19 300 гривень до 25 500 гривень за рік.

Найдорожчим напрямком підготовки є «Філологія (Германські мови та літератури)». Водночас вартість заочної форми навчання незалежно від спеціальності складає 15 000 гривень.

Івано-Франківський національний медичний університет

До Івано-Франківського національного медичного університету надійшло понад 7 000 заяв вступників на освітній рівень «бакалавр».

Максимальний обсяг державного замовлення на основі повної загальної середньої освіти: за спеціальністю «Стоматологія» складає 10, «Медицина» – 300, «Педіатрія» – 30.

Вартість одного року навчання на освітній ступінь бакалавр за спеціальністю «Фізична терапія, ерготерапія» коштує 20 000 гривень. Вартість за весь строк навчання складає 80 000 гривень.

Ціна за спеціальність «Медицина» для 1 курсу складає 44 000 гривень. Вартість за весь термін навчання складає 264 000 гривень.

Напрям підготовки «Педіатрія» в університеті коштує 35 000 гривень за рік та 210 000 гривень за весь строк навчання. Своєю чергою «Фармація, промислова фармація» коштує 33 000 гривень за рік та 165 000 за весь час навчання.

Водночас цьогоріч найпопулярнішими серед вступників на освітній рівень «бакалавр» за кількістю поданих заяв є такі спеціальності:

  • «Медицина» – 922 заяви;
  • «Фармація» – 459 заяв,
  • «Фізична терапія, ерготерапія» – 357 заяв.
  • «Стоматологія» – 332 заяви;
  • «Педіатрія» – 107 заяв. 

Зазначимо, що мінімальними значеннями кількості балів із вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти, з якими вступник допускається до участі у конкурсі є наступними: 

  • для спеціальностей: 221 Стоматологія, 222 Медицина, 228 Педіатрія з першого конкурсного предмета не менше 100 балів, з другого та третього конкурсних предметів – не менше 150 балів (за винятком вступників з конкурсним балом понад 175 балів);
  • для спеціальності 227 Фізична терапія, ерготерапія з першого, другого та третього конкурсних предметів – не менше 100 балів;
  • Конкурсний бал для вступу на основі повної загальної середньої освіти за спеціальністю 226 Фармація, промислова фармація не може бути менше ніж 130 балів.

А чи потрібен диплом? Кого шукають роботодавці

Фіртка вирішила з’ясувати найбільш популярні професії та дані щодо нових вакансій, які подали роботодавці за майже пів року, на Прикарпатті.

Як свідчать дані порталу з пошуку роботи  work.ua, в Україні найбільш оплачуваною є робота програмістів, а найбільш затребуваними фахівцями є менеджери з продажів. Водночас в Івано-Франківську роботодавці найбільше шукають продавців-консультантів, менеджерів та кухарів.

За професійними групами найбільший попит роботодавців спостерігається на водіїв транспортних засобів, підсобних робітників, працівників сфери торгівлі та послуг, кухарів та бухгалтерів. До переліку тих, які мають попит також входять:

Зауважимо, що за даними сайту з пошуку роботи work.ua, середня зарплата в Україні становить 13,5 тисяч гривень. Водночас середня зарплата, на яку претендують українці, які розмістили свої резюме, — нижча, близько 12 тисяч гривень.

Найбільш популярними є вакансії з пошуком IT- фахівці. Водночас за кількістю вакансій лідирують продавці-консультанти, менеджери з продажу, кухарі, адміністратори, бухгалтери й водії. До найбільш поширених запитів українців, які шукають роботу, входять адміністратори, директори, продавці-консультанти, водії, менеджери з продажу.

Водночас середня зарплата, яку готові запропонувати в Івано-Франківську, становить 11,5 тисяч гривень — на 2 тисячі гривень нижче, ніж у середньому по Україні. 

Зазначимо, що за статистикою, понад 11 тисяч жителів Івано-Франківщини – безробітні. З них більш ніж половина – люди з вищою освітою. Понад 30 % — віком до 35 років.


Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1595
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1025
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1287 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3753 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33879
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2849

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

363

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

758

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1707

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1077
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

639
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

516
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

893
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1993
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12211
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1504
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1290
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

547
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

260
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

330
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

377
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1269