ВООЗ: 70% населення слід вакцинувати, щоб гарантувати закінчення пандемії

Про це заявила Сумія Сумінанат, головний науковий співробітник Всесвітньої організації охорони здоров'я ВООЗ.

Якщо зразки вакцини проти COVID-19, які перебувають на останній фазі досліджень, є успішними, приблизно 70% населення світу слід імунізувати, тільки тоді можна очікувати закінчення пандемії.

Хоча ще належить докладно з'ясувати, наскільки ефективними будуть майбутні вакцини, Сумінанат і директор Департаменту імунізації.

ВООЗ Кейт О'Брайен підрахували, що це був би ідеальний відсоток, хоча на меті до 2021 року досягти 20% вакцинації.

"Жодна компанія, яка проводить дослідження, не зможе забезпечити отримання вакцини для всіх", - попередив О'Брайен, зазначивши, що важливо, щоб усі лабораторії продовжували дослідження, навіть якщо одна з них випереджає інші.

За даними ВООЗ, у середу загальна кількість заражень досягла 51 251 715, а кількість загиблих - 1 270 930 осіб.

На онлайн-зустрічі з метою аналізу нових та перспективних досягнень щодо вакцин, про які повідомлялося на цьому тижні в США та Росії, експерти зазначили, що нові технології, які розроблені в рамках поточної боротьби з коронавірусом, "можуть допомогти нам краще захистити нас від майбутніх пандемій ".

У цьому сенсі вони натякали на такі технології, як Messenger RNA (мРНК), що використовується у розроблених зразках вакцин Pfizer-BioNTech та Moderna, і що замість звичного вдавання до ослаблених форм вірусу ця технологія використовує молекули, які "дають інструкції" людському організму про те, як будувати антитіла.

Сумінанат коментувала стосовно новини про 90% ефективність клінічних досліджень німецько-американського проєкту Pfizer-BioNTech, що це попередні результати та "потрібні додаткові дослідження", щоб гарантувати можливість отримання ліцензії на виробництво.

Навіть якщо гіпотетичні вакцини нарешті стануть доступними для широкої громадськості, експерти ВООЗ наполягали на тому, що першими, хто повинен бути імунізований - це мають бути медичні працівники та люди з груп ризику, такі як літні люди або пацієнти з певними патологіями.

О’Брайен особливо наполягала на тому, що перші вакцини, які можуть надійти в перші місяці, коли буде більший попит, ніж пропозиція, не слід зберігати, і застерігав країни від створення великих запасів з перших вакцин.

"Правильна і розумна річ — це гарантувати, що вакцинують тих, хто найбільше потребує", - сказав він, додавши, що в ті перші моменти "вакцина глибокої заморозки нікому не принесе користі".

На онлайн-зустрічі з метою аналізу нових та перспективних досягнень щодо вакцин, про які повідомлялося на цьому тижні в США та Росії, експерти зазначили, що нові технології, які розроблені в рамках поточної боротьби з коронавірусом, "можуть допомогти нам краще захистити нас від майбутніх пандемій ".

У цьому сенсі вони натякали на такі технології, як Messenger RNA (мРНК), що використовується у розроблених зразках вакцин Pfizer-BioNTech та Moderna, і що замість звичного вдавання до ослаблених форм вірусу ця технологія використовує молекули, які "дають інструкції" людському організму про те, як створювати антитіла.

Сумінанат прокоментувала новину про 90% ефективність клінічних досліджень німецько-американського проєкту Pfizer-BioNTech, що це попередні результати та "потрібні додаткові дослідження", щоб гарантувати можливість отримання ліцензії на виробництво.

Навіть якщо гіпотетичні вакцини нарешті стануть доступними для широкої громадськості, експерти ВООЗ наполягали на тому, що першими, хто повинен бути імунізований — це медичні працівники та люди з груп ризику, такі як літні люди або пацієнти з певними патологіями.

О’Брайен особливо наполягала на тому, що перші вакцини, які можуть надійти в перші місяці, коли попит буде найбільший, ніж пропозиція, то її не можна зберігати, і застерігав країни від створення великих запасів.

"Правильна і розумна річ — це гарантувати, що вакцинують тих, хто найбільше потребує", - сказав він, додавши, що в ті перші моменти "вакцина глибокої заморозки нікому не принесе користі".

При виникненні питань щодо розподілу вакцини, яка розроблена за допомогою технології мРНК і зберігається при температурі близько -80 ℃, експерти зазначили, що можливий варіант застосування "сухого льоду".

Вони також наголосили, що раніше також існували вакцини, які вимагали зберігання при таких низьких температурах, наприклад, від лихоманки Ебола, тому "холодні ланцюги" зберігання та розподілу обмежено протестовані в деяких частинах світу.

Понад 200 лабораторій по всьому світу розробляють вакцини проти COVID-19, вже понад 50 мільйонів осіб у всьому світі хворіють внаслідок інфікування вірусом. Зі всіх зразків препаратів близько 40 перебувають на стадії клінічних випробувань на людях.

З них десять зразків вакцини з таких країн, як Китай, США, Росія чи Великобританія, перебувають на останньому етапі, коли її випробовують вже десятки тисяч осіб, а їх результати порівнюються з результатами інших великих груп, які отримали плацебо.

Сумінанат пояснила, що для розробки вакцини зазвичай потрібно десять років, і зараз розробки йдуть зі швидкістю, що становить близько чотирьох з половиною років, але той факт, що така значна частина міжнародної наукової спільноти залучені для роботи в цьому дослідженні, може пришвидшити отримання результату.

О’Брайен додала, що ВООЗ потрібно близько 20 мільярдів доларів на програму Covax, яка призначена для фінансування деяких лабораторій в обмін на рівномірний розподіл вакцини у країнах, що розвиваються.

"Хоча це здається великими грошима, треба розуміти, що у деяких галузях, таких як, торгівля та туризмі, у світі кожні десять днів втрачається $ 35,000 мільйонів", - порівняв канадський експерт.

за матеріалами Еxplica


Читайте також:

Глибока заморозка робить вакцину Pfizer доступною лише для багатих


12.11.2020 2344
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1004
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2409
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2053
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2085
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6335 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2379 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

244

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1068

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1051

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1317
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

192
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

533
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1991
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26434
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

490
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10394 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7934
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

479
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

338
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

485
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

563
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1506