ВООЗ: 70% населення слід вакцинувати, щоб гарантувати закінчення пандемії

Про це заявила Сумія Сумінанат, головний науковий співробітник Всесвітньої організації охорони здоров'я ВООЗ.

Якщо зразки вакцини проти COVID-19, які перебувають на останній фазі досліджень, є успішними, приблизно 70% населення світу слід імунізувати, тільки тоді можна очікувати закінчення пандемії.

Хоча ще належить докладно з'ясувати, наскільки ефективними будуть майбутні вакцини, Сумінанат і директор Департаменту імунізації.

ВООЗ Кейт О'Брайен підрахували, що це був би ідеальний відсоток, хоча на меті до 2021 року досягти 20% вакцинації.

"Жодна компанія, яка проводить дослідження, не зможе забезпечити отримання вакцини для всіх", - попередив О'Брайен, зазначивши, що важливо, щоб усі лабораторії продовжували дослідження, навіть якщо одна з них випереджає інші.

За даними ВООЗ, у середу загальна кількість заражень досягла 51 251 715, а кількість загиблих - 1 270 930 осіб.

На онлайн-зустрічі з метою аналізу нових та перспективних досягнень щодо вакцин, про які повідомлялося на цьому тижні в США та Росії, експерти зазначили, що нові технології, які розроблені в рамках поточної боротьби з коронавірусом, "можуть допомогти нам краще захистити нас від майбутніх пандемій ".

У цьому сенсі вони натякали на такі технології, як Messenger RNA (мРНК), що використовується у розроблених зразках вакцин Pfizer-BioNTech та Moderna, і що замість звичного вдавання до ослаблених форм вірусу ця технологія використовує молекули, які "дають інструкції" людському організму про те, як будувати антитіла.

Сумінанат коментувала стосовно новини про 90% ефективність клінічних досліджень німецько-американського проєкту Pfizer-BioNTech, що це попередні результати та "потрібні додаткові дослідження", щоб гарантувати можливість отримання ліцензії на виробництво.

Навіть якщо гіпотетичні вакцини нарешті стануть доступними для широкої громадськості, експерти ВООЗ наполягали на тому, що першими, хто повинен бути імунізований - це мають бути медичні працівники та люди з груп ризику, такі як літні люди або пацієнти з певними патологіями.

О’Брайен особливо наполягала на тому, що перші вакцини, які можуть надійти в перші місяці, коли буде більший попит, ніж пропозиція, не слід зберігати, і застерігав країни від створення великих запасів з перших вакцин.

"Правильна і розумна річ — це гарантувати, що вакцинують тих, хто найбільше потребує", - сказав він, додавши, що в ті перші моменти "вакцина глибокої заморозки нікому не принесе користі".

На онлайн-зустрічі з метою аналізу нових та перспективних досягнень щодо вакцин, про які повідомлялося на цьому тижні в США та Росії, експерти зазначили, що нові технології, які розроблені в рамках поточної боротьби з коронавірусом, "можуть допомогти нам краще захистити нас від майбутніх пандемій ".

У цьому сенсі вони натякали на такі технології, як Messenger RNA (мРНК), що використовується у розроблених зразках вакцин Pfizer-BioNTech та Moderna, і що замість звичного вдавання до ослаблених форм вірусу ця технологія використовує молекули, які "дають інструкції" людському організму про те, як створювати антитіла.

Сумінанат прокоментувала новину про 90% ефективність клінічних досліджень німецько-американського проєкту Pfizer-BioNTech, що це попередні результати та "потрібні додаткові дослідження", щоб гарантувати можливість отримання ліцензії на виробництво.

Навіть якщо гіпотетичні вакцини нарешті стануть доступними для широкої громадськості, експерти ВООЗ наполягали на тому, що першими, хто повинен бути імунізований — це медичні працівники та люди з груп ризику, такі як літні люди або пацієнти з певними патологіями.

О’Брайен особливо наполягала на тому, що перші вакцини, які можуть надійти в перші місяці, коли попит буде найбільший, ніж пропозиція, то її не можна зберігати, і застерігав країни від створення великих запасів.

"Правильна і розумна річ — це гарантувати, що вакцинують тих, хто найбільше потребує", - сказав він, додавши, що в ті перші моменти "вакцина глибокої заморозки нікому не принесе користі".

При виникненні питань щодо розподілу вакцини, яка розроблена за допомогою технології мРНК і зберігається при температурі близько -80 ℃, експерти зазначили, що можливий варіант застосування "сухого льоду".

Вони також наголосили, що раніше також існували вакцини, які вимагали зберігання при таких низьких температурах, наприклад, від лихоманки Ебола, тому "холодні ланцюги" зберігання та розподілу обмежено протестовані в деяких частинах світу.

Понад 200 лабораторій по всьому світу розробляють вакцини проти COVID-19, вже понад 50 мільйонів осіб у всьому світі хворіють внаслідок інфікування вірусом. Зі всіх зразків препаратів близько 40 перебувають на стадії клінічних випробувань на людях.

З них десять зразків вакцини з таких країн, як Китай, США, Росія чи Великобританія, перебувають на останньому етапі, коли її випробовують вже десятки тисяч осіб, а їх результати порівнюються з результатами інших великих груп, які отримали плацебо.

Сумінанат пояснила, що для розробки вакцини зазвичай потрібно десять років, і зараз розробки йдуть зі швидкістю, що становить близько чотирьох з половиною років, але той факт, що така значна частина міжнародної наукової спільноти залучені для роботи в цьому дослідженні, може пришвидшити отримання результату.

О’Брайен додала, що ВООЗ потрібно близько 20 мільярдів доларів на програму Covax, яка призначена для фінансування деяких лабораторій в обмін на рівномірний розподіл вакцини у країнах, що розвиваються.

"Хоча це здається великими грошима, треба розуміти, що у деяких галузях, таких як, торгівля та туризмі, у світі кожні десять днів втрачається $ 35,000 мільйонів", - порівняв канадський експерт.

за матеріалами Еxplica


Читайте також:

Глибока заморозка робить вакцину Pfizer доступною лише для багатих


12.11.2020 3425
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

347
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

654
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1938
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3416
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1252
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1258

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1402

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

401

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1054

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1220
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24183
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

432
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2590
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

472
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1426
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

622
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15290
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

421
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1128 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

557
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

460
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

541