Виконали клятву Гіппократа: в Івано-Франківську відкрили дошку пам’яті загиблим на фронті медичним працівникам (ФОТО)

Відкриття та освячення дошки пам’яті загиблим в АТО/ООС медичним працівникам відбулось 2 вересня в приміщенні департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.
 
На церемонії відкриття, окрім представників влади, були присутні родичі загиблих прикарпатських медиків, передає Фіртка.
 
Степан Чомко, батько загиблого лікаря Ярослава Чомка, розповів, що його син за освітою терапевт, працював фармацевтом, був учасником Революції Гідності й одразу після неї, пішов на фронт. 
"Це пам'ять не тільки про мого сина, але й усіх загиблих лікарів області. На жаль, їх п'ятеро, але маю надію і вірю в те, що їх більше не буде. Хочу, щоб ця війна завершилася перемогою України, щоб ніхто більше не гинув. Те, що ця дошка в департаменті - дуже символічно. Для батьків та інших відвідувачів департаменту. Щоб всі бачили, якою ціною дається ця перемога, за що небайдужі лікарі йдуть на фронт і рятують життя, бо вони дали клятву Гіппократа", - сказав батько Героя.
Наразі на меморіальній дошці фотографії п'яти прикарпатських медиків, котрі віддали життя, рятуючи українських воїнів під час збройної агресії Росії: Богдана Ризанича, Дмитра Бута, Ярослава Чомка, Мирослава Остап'юка, Степана Уханського.
"Найгірше для родин загиблих - це відчувати байдужість. Такі заходи і все, що робиться для того, щоб пам'ятали Героїв - це прояв небайдужості. Дякую, що прийшли та зробили таку дошку шани - це приємно. Звичайно, набагато приємніше, якби мій син був тут поруч зі мною, дожив мінімум до 70-ти років і його портрет висів ту на дошці пошани та гордості, як якось викладача чи професора. Але сталося, як сталося", - додала Ольга, мати загиблого Героя.
Понад 150 прикарпатців загинули, захищаючи територіальну цілісність держави від російського агресора, серед них не лише військові чи медики, але й волонтери, громадські активісти та пересічні люди, котрі боролись за незалежність Батьківщини. Начальник відділу Міністерства у справах ветеранів в Івано-Франківські області, Володимир Веркалець, зазначив, що всі вони стали Героями Небесної Сотні.
"Воювати йшли люди різного віку та різних професій. Серед них були й медичні працівники, адже, яка б війна не була, її важко уявити без медичних працівників. Я думаю, не кожен навіть може уявити, що бачили ці люди і що пережили. Вони йшли виконувати свою місію - рятувати життя наших захисників. На жаль, рятуючи життя захисників, медики інколи втрачають своє життя", - каже посадовець.
Також Веркалець додав, що в міністерстві будуть продовжувати практику відкриття меморіальних дошок та кутків пам'яті в місцях, де працювали герої, які віддали життя за країну. 
Своєю чергою голова ОДА Світлана Онищук анонсувала відкриття "Дзвону пам'яті". За задумом очільниці області, такий дзвін має лунати щомісяця, нагадуючи всім про героїзм тих людей, які віддали своє життя за Україну. 
"Ви знаєте, як сильно потрібно любити свою державу та рідний край, щоб віддати за це життя. Дуже правильно отець сказав, що це - найвищий вимір любові. Любити іншу людину для того, щоб віддати своє життя. Захисники нашої країни зробили це. І вони живуть в нашій пам'ять і в наших серцях. Те, що сьогодні ми всі разом зібралися тут, і є нашою подякою за той вклад, який вони зробили для кожного з нас і нашої держави. Я дякую керівництву департаменту охорони здоров'я, що такі події мають місце в нашій обласній адміністрації", - заявила очільниця ОДА.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Фотогалерея


02.09.2021 1393
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

601
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

835
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2408
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1796
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2081
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5686 16

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

118

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

240

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1196

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1220
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

957
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

804
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14627
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

651
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10453
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6153
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

677
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7645
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2897
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

617
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

701
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

524