Виконали клятву Гіппократа: в Івано-Франківську відкрили дошку пам’яті загиблим на фронті медичним працівникам (ФОТО)

Відкриття та освячення дошки пам’яті загиблим в АТО/ООС медичним працівникам відбулось 2 вересня в приміщенні департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.
 
На церемонії відкриття, окрім представників влади, були присутні родичі загиблих прикарпатських медиків, передає Фіртка.
 
Степан Чомко, батько загиблого лікаря Ярослава Чомка, розповів, що його син за освітою терапевт, працював фармацевтом, був учасником Революції Гідності й одразу після неї, пішов на фронт. 
"Це пам'ять не тільки про мого сина, але й усіх загиблих лікарів області. На жаль, їх п'ятеро, але маю надію і вірю в те, що їх більше не буде. Хочу, щоб ця війна завершилася перемогою України, щоб ніхто більше не гинув. Те, що ця дошка в департаменті - дуже символічно. Для батьків та інших відвідувачів департаменту. Щоб всі бачили, якою ціною дається ця перемога, за що небайдужі лікарі йдуть на фронт і рятують життя, бо вони дали клятву Гіппократа", - сказав батько Героя.
Наразі на меморіальній дошці фотографії п'яти прикарпатських медиків, котрі віддали життя, рятуючи українських воїнів під час збройної агресії Росії: Богдана Ризанича, Дмитра Бута, Ярослава Чомка, Мирослава Остап'юка, Степана Уханського.
"Найгірше для родин загиблих - це відчувати байдужість. Такі заходи і все, що робиться для того, щоб пам'ятали Героїв - це прояв небайдужості. Дякую, що прийшли та зробили таку дошку шани - це приємно. Звичайно, набагато приємніше, якби мій син був тут поруч зі мною, дожив мінімум до 70-ти років і його портрет висів ту на дошці пошани та гордості, як якось викладача чи професора. Але сталося, як сталося", - додала Ольга, мати загиблого Героя.
Понад 150 прикарпатців загинули, захищаючи територіальну цілісність держави від російського агресора, серед них не лише військові чи медики, але й волонтери, громадські активісти та пересічні люди, котрі боролись за незалежність Батьківщини. Начальник відділу Міністерства у справах ветеранів в Івано-Франківські області, Володимир Веркалець, зазначив, що всі вони стали Героями Небесної Сотні.
"Воювати йшли люди різного віку та різних професій. Серед них були й медичні працівники, адже, яка б війна не була, її важко уявити без медичних працівників. Я думаю, не кожен навіть може уявити, що бачили ці люди і що пережили. Вони йшли виконувати свою місію - рятувати життя наших захисників. На жаль, рятуючи життя захисників, медики інколи втрачають своє життя", - каже посадовець.
Також Веркалець додав, що в міністерстві будуть продовжувати практику відкриття меморіальних дошок та кутків пам'яті в місцях, де працювали герої, які віддали життя за країну. 
Своєю чергою голова ОДА Світлана Онищук анонсувала відкриття "Дзвону пам'яті". За задумом очільниці області, такий дзвін має лунати щомісяця, нагадуючи всім про героїзм тих людей, які віддали своє життя за Україну. 
"Ви знаєте, як сильно потрібно любити свою державу та рідний край, щоб віддати за це життя. Дуже правильно отець сказав, що це - найвищий вимір любові. Любити іншу людину для того, щоб віддати своє життя. Захисники нашої країни зробили це. І вони живуть в нашій пам'ять і в наших серцях. Те, що сьогодні ми всі разом зібралися тут, і є нашою подякою за той вклад, який вони зробили для кожного з нас і нашої держави. Я дякую керівництву департаменту охорони здоров'я, що такі події мають місце в нашій обласній адміністрації", - заявила очільниця ОДА.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Фотогалерея


02.09.2021 1459
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

922 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

818
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1632
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2268
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4244 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3249

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

235

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

470

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

412

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

877
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

653
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

694
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

979
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1106
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

692
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6277
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1768
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31787 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1577
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

782 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

742