«Велике будівництво»: що втілюватимуть на Прикарпатті у 2021 році

Під час вчорашнього брифінгу перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Ярмольський розповів про реалізацію на Прикарпатті ініціативи Президента України «Велике будівництво».

На сьогодні вже завершено формування переліку об’єктів будівництва, які будуть включені до програми «Велике будівництво» у 2021 році, пише Фіртка з посиланням на ІФ ОДА.

Будуватимуться чотири школи, зокрема, у селі Вишків Калуського району, селі Чукалівка Івано-Франківської міської ради, селищі Делятин та селі Красноїлля Верховинського району. Два дитячі садочки – у селі Чорнолізці Тисменицького району на 80 місць та селі Стопчатів Косівського району на 60 місць.

Цей проєкт також передбачає нове будівництво чотирьох спортивних об’єктів, зокрема, модульного спортивного залу у селі Королівка Коломийського району та спортзалів у школах у селі Новиця Калуського району, селі Старий Косів Косівського району, селі Заріччя Надвірнянського району.

Андрій Ярмольський зазначив, що цьогоріч будуватиметься народний дім у селі Пшеничники Тисменицького району, культурно-мистецький центр «Дзбан» у селі Старий Косів та здійснюватиметься капітальний ремонт музею «Писанка» в Коломиї. У Галичі (урочище Дробилка) зведуть очисні споруди глибокого біологічного очищення стічних вод продуктивністю 500 м куб/добу (перша черга будівництва).

Основне джерело фінансування зазначених об’єктів - кошти Державного фонду регіонального розвитку в сумі 202,3 млн гривень. На сьогодні місцевими радами ухвалені відповідні рішення щодо забезпечення співфінансування реалізації цих проєктів використовуючи кошти місцевих бюджетів, відповідно буде залучено 38,1 млн гривень.

«Обласною державною адміністрацією по кожному об’єкту розроблений чіткій графік будівництва. В частині об’єктів роботи продовжується, у інших – нове будівництво з оголошенням тендерних процедур. Зараз вирішуються фінансові питання, далі працюватимемо над організацією будівельних та будівельно-монтажних робіт. Після старту будемо мати чітку перспективу завершення цих робіт. Важливо, щоб до кожного з цих об’єктів була якісна дорожньо-транспортна інфраструктура. На чим ми також працюємо», - розповів Андрій Ярмольський.

Також перший заступник голови облдержадміністрації акцентував увагу на Національній програмі «Велика реставрація» з відновлення визначних історичних пам’яток та об’єктів культурної спадщини. Втілення цього проєкту сприятиме підвищенню культурного рівня наших громадян, а збереження та розвиток культурних об’єктів об’єднуватиме українців та покаже світові нашу систему культурних цінностей.

«Історичні пам’ятки та об’єкти культурної спадщини Прикарпаття надважливі. Задля їх відновлення ми формуємо пропозиції для Міністерства культури та інформаційної політики України щодо відбору проєктів, які реалізовуватимуться в рамках Національної програми «Велика реставрація». Це дозволить реставрувати перспективні туристично-привабливі пам’ятки культурної спадщини національного значення, у тому числі й об’єкти Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, де першочергово необхідно провести ремонтно-реставраційні роботи, покращити транспортну й туристичну інфраструктуру, залучивши необхідні інвестиції», - наголосив Андрій Ярмольський.


Читайте також:

У Братківцях відкрили амбулаторію сімейної медицини (ФОТО)

В Івано-Франківську ремонтують дитсадок "Троянда" (ФОТО)

У Яремче завершили реконструкцію школи, на яку очікували 15 років (ФОТО)

У Бурштині реконструюють приймальне відділення лікарні (ФОТО/ВІДЕО)

В Івано-Франківській ЦМКЛ добудовують відділення екстреної медичної допомоги (ВІДЕО)

У Долині реконструюють приймальне відділення лікарні (ФОТО/ВІДЕО)


18.03.2021 2702
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18632
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1674
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1166
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2210
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3779
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1448

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1887

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

630

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1260

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1409
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

320
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

835
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24350
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

555
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

574
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

713
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1603
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7901
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

294
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

735
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1979 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

700