
Сьогодні, 27 серпня, в Івано-Франківську відзначили 163-тю річницю з Дня народження Івана Яковича Франка.
Щороку такий захід організовує Громадський Інститут аналітики та Просвіта Прикарпаття, пише Фіртка.
"Ми читаємо Франка вже десятий раз. Це актуально завжди. Якщо хтось сьогодні виділить декілька хвилин на Франка, то це буде те, що він сьогодні зробив найважливіше", - говорить голова Громадського інституту аналітики Віталій Перевізник.
На площі Івана Франка перед облмуздрамтеатром зібралось кілька десятків містян, представники влади, інтелігенція, щоб у цей день згадати творчість Каменяра.
"Для мене Франко є один з трьох китів, на яких тримається укрїнство. Це та людина, до кого можна йти і через розуміння якого можна усвідомити - як можна любити свою країну. Це патрон нашого міста і його наріжний камінь", - говорить секретар Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України Євген Баран.
Також сьогодні відбулося нагородження переможців конкурсу есеїв. Цьогоріч перемогла дівчина з Херсона Тамара Мандич.
"Обрали твір студентки філософського факультету Херсонського університету. Вона написала про те, хто для неї Франко - так щиро і просто, що ми вибрали саме його", - розповіла член журі конкурсу Ольга Деркачова.
До слова, сьогодні у Херсоні вона також організовує франкові читання.
Довідково:
9 листопада 1962 року ухвалено урядову постанову про перейменування на честь 300-річчя заснування міста Станіслава на місто Івано-Франківськ.
До слова, 5 лютого 1994 року республіканська газета «Голос України» опублікувала матеріали з архіву під заголовком «Сталін у Станіславі, звісно, ніколи не був». У публікації вказувалося, що ще в жовтні 1949 року М. Хрущов просив у Сталіна дозволу «переименовать город Станислав в город Сталинокарпатск». Пізніше були й інші пропозиції, наприклад, назвати місто Прикарпатським, але остаточно вирішили увіковічнити ім'я Великого Каменяра, життя і діяльність якого були тісно пов'язані як з містом, так і з краєм у цілому.