В Європі закривають паби: експерти задумуються, чи спрацює це під час чергового спалаху Covid

Оскільки зараз Європа повідомляє про збільшення випадків коронавірусу, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, їх більше ніж у США, Бразилії та Індії, багато урядів закривають паби та бари або обмежують їх робочий час в надії уникнути суворіших карантинних обмежень.

Це погана новина для тих, хто любить випити, від Брюсселя до Парижа чи Единбурга, і завдасть удару по сектору гостинності. Але чи спрацює стратегія?

У Берліні — місті, що славиться своїм нічним життям — бари залишаються відкритими, але нові правила, які набувають чинності в суботу, означають, що їх доведеться закрити о 23:00 разом з ресторанами та магазинами.

З 23:00 до 6 години ранку дозволено збиратися у товаристві не більше п’яти осіб, у закритому приміщенні одночасно дозволяється перебувати не більше ніж 10-тьом людям. Заходи, як очікується, залишатимуться чинними щонайменше до кінця жовтня.

Для Штефана Зенова, 41-річного власника двох берлінських барів, одного з популярних кварталів Фрідріхсхайна та іншого в Пренцлауер Берг, нові обмеження є неприємним ударом.

За його словами, раніше він мав прибутковий бізнес, а зараз намагається утриматися на плаву після введення у Німеччині карантину на початку цього року, і він може повністю закритися без додаткової допомоги держави.

"Це повертає нас на 10 кроків назад", - сказав чоловік. "Щомісяця у нас є мінус, але ми хотіли б продовжити працювати. Проте, насправді, тепер з цими новими обмеженнями, ми більше не впевнені, чи зможемо. Я вірю, що ця комендантська година буде діяти принаймні до березня чи квітня наступного року.''

Він замислюється про скасування обмежень раніше, щоб спробувати утримати свій бізнес.

"Зазвичай влітку ми відкриваємося о 20:00 год, взимку - о 19:00 і працюємо до останнього клієнта. Але зараз, коли встановлена комендантська година, ми думаємо відкриватись о 17:00 год, щоб люди, йдучи з роботи, могли взяти випивку по дорозі додому. Це модель, яку вже створила Австралія, але я не впевнений, що це справді спрацює для такого міста, як Берлін."

Зенов також скептично ставиться до того, що обмеження спрацюють.

"У людей є потреба збиратися - святкувати разом. Я не думаю, що комусь подобається, коли їм говорять, що вони не можуть робити - на мій погляд, вони будуть продовжувати ходити на вечірки. Заборони не допоможуть! Не можна сказати молодим людям у 20–30 років припинити гуляти. Я думаю, що новий закон може мати негативний вплив. Люди організовуватимуть приватні вечірки."

Але міністр охорони здоров'я Єнс Шпан попередив у четвер, що зараз не момент для Німеччини відмовлятися від обмежень.

"Навряд чи будь-яка інша країна Європи також справлялася з кризою до цього часу. Але ми не повинні азартно грати, втрачаючи те, чого досягли", - сказав він.

"Ситуація у Берліні показує, що необережна та часом необізнана поведінка під час пандемії може швидко змінити ситуацію на гірше".


Брюссель на місяць закриває бари

Інші країни вживають більш радикальних заходів, намагаючись збалансувати економічні вимоги та зростаючий тиск на медичні послуги.

У четвер уряд зобов'язав бари та кафе в столиці Бельгії Брюсселі закритися на місяць, намагаючись стримати високий рівень зараження там.

У середу міністр-президент Брюселя Руді Верворт заявив, що професійні та аматорські спортивні клуби також повинні закрити свої бари на місяць, а вживання алкоголю в громадських приміщеннях заборонено по всьому місту.

Зараз Брюссель "займає друге місце серед найбільш постраждалих європейських столиць між Мадридом та Парижем", із 505 випадками на 100 000 громадян, заявив офіційний представник Ів Ван Летем під час брифінгу щодо коронавірусу.

Цей крок відбувся на наступний день після введення жорсткіших обмежень для приблизно 11,5 мільйонів жителів країни. Жителі Бельгії тепер повинні обмежити свої соціальні контакти лише трьома людьми на місяць, а приватні внутрішні збори — до чотирьох осіб. Відпочинок на свіжому повітрі обмежений чотирма особами, за винятком тих, хто проживає в одному домогосподарстві. Кафе та ресторани можуть обслуговувати не більше чотирьох людей за столиком і повинні закривати свої двері до 23:00 год.

Прем'єр-міністр Бельгії Олександр де Кроо заявив, що обмеження розроблені, щоб "уникнути загального закриття на карантин" на тлі "дуже тривожної" тенденції поширення пандемії.

Оскільки кількість випадків коронавірусу різко зростає й у сусідній Франції, бари та кафе столиці Парижа отримали наказ закритися ще у вівторок на два тижні. Ресторани там можуть залишатися відкритими лише за умови дотримання суворих правил гігієни та соціальної дистанції, заявили у міністерстві охорони здоров'я.

Люди випивають на вулиці в кафе в Сохо, в центрі Лондона, 23 вересня
TOLGA AKMEN / AFP / Getty Images

Люди випивають напої, сидячи на терасі бару у столиці Франції Парижі 3 жовтня 2020 року
CHRISTOPHE ARCHAMBAULT / AFP / Getty Images


Ще чотирьом містам - Ліллю, Ліону, Греноблю та Сент-Етьєну - рекомендували закрити бари, тренажерні зали та спортивні центри з суботи, оскільки Франція повідомила про рекордні 18 746 нових заражень у четвер. Рівень зараженості в Тулузі та Монпельє "викликає занепокоєння", і вони можуть стати наступними містами, на яких поширюватимуться нові обмеження, заявив міністр охорони здоров'я Олів'є Веран.

Минулого місяця бари в Марселі, що на узбережжі Середземномор’я Франції, вже отримали вимогу закритися, оскільки там зросли показники захворюваності.

У минулу п’ятницю в столиці Іспанії Мадриді та навколишніх містах також набули чинності жорсткіші обмеження проти коронавірусу. Нові обмеження вимагають, щоб люди сиділи вдома, за винятком того, щоб ходити на роботу, на заняття, складати іспити, виконувати юридичні зобов’язання або в екстремальних обставинах.

Магазини, бари та ресторани повинні зменшити свою місткість на 50%, пропонувати лише сервірування столу та закриватися раніше.

Бари та ресторани повинні бути закриті о 23:00 год, останній відвідувач — за годину до закриття.

Навіть в Ісландії, яка наблизилася до зникнення вірусу протягом літа, зараз спостерігається зростання кількості інфікованих. У понеділок там закрили бари на два тижні, а також нічні клуби, фітнес-центри та ігрові заклади та обмежити зібрання до 20 осіб.

Глобальний експерт у галузі охорони здоров'я Пітер Дробак, директор Центру соціального підприємництва Сколла при Оксфордській бізнес-школі Саїдського університету в Оксфорді, заявив CNN, що уряди Європи намагаються знайти баланс між накладанням обмежень на соціальну взаємодію та підтримкою бізнесу.

За його словами, бари, нічні клуби та ресторани є "очевидними кандидатами" на закриття, враховуючи те, що відомо про передачу вірусу.

"Це, як правило, трапляється, і більшість скупчень, які ми бачили, у закритих приміщеннях, які переповнені та мають тривалий контакт між людьми. Відвідувачі розмовляють, сміються та вживають алкоголь та збільшують ризик передачі інфекції,"- сказав він.

"Ми повинні думати про соціальну цінність та соціальні витрати, коли ми думаємо про те, що ми хочемо тримати відкритим, а що хочемо закрити. Це передбачає деякі дуже важкі компроміси, але, якщо вам доводиться вибирати між тим, щоб тримати відкритими бари чи школи, більшість людей обирає школи".

Тераса бару закрита в Parvis de Saint-Gilles у Брюсселі 7 жовтня
HATIM KAGHAT / BELGA MAG / AFP / Getty Images

Охоронець вимірює температуру клієнтів у барі в Ліверпулі, північно-західна Англія, 2 жовтня.
OLI SCARFF / AFP / Getty Images


Без алкоголю в приміщенні шотландських пабів

Шотландія - ще одна країна, яка з п’ятниці вводить суворі обмеження щодо обслуговування закладів з алкогольними напоями, оскільки вона бореться зі зростанням рівня зараження.

Пабам, барам, кафе та ресторанам заборонять подавати алкоголь у приміщенні протягом 16 днів, заявив перший міністр Нікола Стерджен у середу. Їх також потрібно буде закрити о 18:00 год, крім ресторанів готелів, що обслуговують своїх мешканців.

Ліцензовані заклади все ще можуть подавати алкоголь на вулиці до комендантської години, до 22:00 по всій території країни. Однак у центральних частинах Шотландії - включаючи Глазго та Единбург - усі ліцензовані заклади будуть закриті з п'ятниці, за винятком ресторанних закладів, що обслуговують мешканців.

Стерджен заявив, що обмеження "мали бути коротривалими, аби зупинити тривожне збільшення кількості інфекцій". Але Шотландська асоціація ліцензованої торгівлі попередила про плутанину, схарактеризувавши ці вказівки як "руйнування" бізнесу.

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон може також прийняти більш жорсткі заходи у деяких районах Англії, особливо на півночі, де рівень інфікованості зростає.

З кінця минулого місяця комендантська година вже діє для пабів та ресторанів в Англії. Також уряд заборонив збиратися більше ніж шістьом людям.

Доктор Джуліан Тан, почесний доцент кафедри респіраторних наук в Університеті Лестера, повідомив британському Науковому медіацентру, що хоча деякі обмеження, такі як комендантська година після 22:00, може здатися безглуздою, її суть полягала в зменшенні кількості контактів між людьми.

"Це не означає, що вірус припиняє передачу після 22:00 год. Віна просто діє для того, щоб розпорошити людей, щоб зменшити кількість людей, на яких він може поширитися", - сказав Танг.

"Але для ефективності дух комендантської години повинен підтримуватися і після того, як люди залишають паби - і не для того, щоб люди ходили до супермаркетів чи в гості, щоб продовжувати пити або спілкуватися, а щоб тихо йти додому, перебувати в соціальному віддаленні, щоб допомогти зупинити передачу вірусу".

Важливо дати час, щоб обмеження спрацювали, додав Танг, може пройти три-чотири тижні, перш ніж їх вплив буде належним чином оцінений. Однак цього може бути занадто мало, застеріг він.

"Оскільки зараз випадки захворювання на Covid-19 зростають так швидко серед населення, таких обмежень може бути недостатньо для зменшення подальшої передачі вірусу за цей короткий проміжок часу - і, на жаль, зараз можуть знадобитися більш жорсткі заходи".

Дробак також попередив, що дуже обережний, поетапний підхід може дати зворотний ефект.

"Ранні дії, як правило, шлях, тому що ви не можете обігнати експоненціальне зростання", - сказав він. "Чим довше ми йдемо маленькими кроками з великим зростанням випадків, тим важче взяти речі під контроль".

за матеріалами CNN


10.10.2020 6326
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

1853
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1401
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1059
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2079
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3569
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1350

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1705

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

508

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1147

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1315
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

450
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24260
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

508
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

458
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

629
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1516
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

682
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

5698
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

615
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1558 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

622
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

533