"Університет не існує у вакуумі": в ІФНТУНГ обговорили співпрацю з бізнесом (ФОТО)

В Івано-Франківському технічному університеті нафти й газу 24 березня обговорювали співпрацю між закладом освіти й представниками бізнес-галузі.

Подію відвідала журналістка Фіртки.

Так, круглий стіл мав назву "Ринок праці в Івано-Франківській області: взаємодія бізнесу та ІФНТУНГ".

Захід організували за підтримки Міністерства освіти й науки України, Івано-Франківської міської ради, Івано-Франківського обласного центру зайнятості, ГС "Бізнес Асоціація Івано-Франківська", ГО "Розвиток бізнес-сектору України", ГО "Науково-дослідний та консультаційний центр бізнесу, маркетингу та права".

"Така співпраця дуже важлива для університету, оскільки він не може існувати у вакуумі. Відповідно ми готуємо фахівців, які в майбутньому "вливаються" в економіку й будуть сприяти її розвитку.

Зокрема, якщо наші освітні програми будуть на відповідному рівні, то ми зможемо підготувати фахівця, якого вимагає сучасний ринок праці. І тільки тоді ми будемо успішними та конкурентноспроможними.

Саме такі зустрічі дозволяють помітити, куди нам рухатись і що треба змінювати в освітніх програмах. Це головний напрямок", — каже проректор з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ Сергій Зікратий.

На заході, щоб обговорити співпрацю, побували представники академічної спільноти, бізнесу, експерти з ринку праці та громадські активісти.

"Ще одна мета обговорення, це те, що ми можемо виступати платформою для наукових розробок. Коли ми будемо знати, що потрібно наразі для галузі, то зможемо запропонувати свою експертизу, досвід для вирішення їхніх проблем.

І саме в рамках таких форумів, як цей, ми зможемо налагодити тісну співпрацю між університетським середовищем і бізнесом", — зазначає Сергій Зікратий.

За словами проректора, для посилення співпраці між студентами та бізнесом в університеті моніторять освітні програми й до них залучають представників бізнес-галузі.

"Також на останній методичній раді ми запропонували таке поняття як "бінарне заняття". Це заняття, на якому паралельно з викладачем присутній хтось з фахівців. Вони допомагають одне одному вести заняття. І ми такий формат запроваджуємо масово по всіх наших освітніх програмах.

Зокрема, допомагаємо в галузі підвищення кваліфікації. В університеті зараз є достатньо багато слухачів, які навчаються на подвійні дипломи, навчаються на курсах і навіть на робітничих професіях — ми можемо здійснювати перекваліфікацію", — розповідає Сергій Зікратий.

Як вказують, ІФНТУНГ співпрацює і з ветеранами. Зокрема, університет приділяє увагу працевлаштуванню та адаптації військових й учасників бойових дій до мирного життя.

Заступниця директора КП "Дім воїна" Наталія Мельникова наголосила, що створення можливостей для ветеранів через освіту — це відповідальність не лише держави, а й університетської спільноти. Тому спільна робота "Дому воїна", університету та громадських організацій посилить інтеграцію ветеранів у цивільне життя.

"В університеті створений Центр ветеранського розвитку, який є основним на Прикарпатті. Ми вже здійснили перший випуск фахівців з супроводу ветеранів. Також зараз зібрали всі наші пропозиції по освітніх програмах. А саме, що ми можемо запропонувати для ветеранів в плані короткочасових освітніх програм чи навіть подвійних дипломів отримання перекваліфікації.

У нас є потужна співпраця з бізнесом, бо ми все ж є технічним університетом. "Нафтогаз", "Укргазвидобування", "Укрнафта" — це ті компанії, які надають нашим студентам галузеві стипендії.

Відповідно студенти, які отримують ці стипендії, вже є під наглядом цих компаній для працевлаштування. Для студентів є тоді можливість стажування, перебування на виробництві, проходження практики.

Також активно розвиваємо дуальну освіту, коли здобувач працює і паралельно вчиться. Університет був одним із піонерів у цьому напрямку й ми є в експерименті з МОН по запровадженню саме дуальної форми здобуття освіти", — каже Сергій Зікратий.

Так, на думку організаторів обговорення, університет — це та платформа, де може поєднатися освіта, наука й бізнес.

"Після війни наша економіка повинна буде відновлюватися.

Тільки молоді й креативні люди зможуть виконувати цю роботу. І саме таких людей повинен "будувати" університет. Наші можливості, програми повинні бути актуальними та відповідати запиту ринку праці", — зазначив Сергій Зікратий.

Про тісну співпрацю з бізнесом як ключовим фактором успішної інтеграції випускників на ринок праці вказала також Галина Гривнак, член правління Бізнес Асоціації Івано-Франківська. Вона підкреслила важливість кадрового запиту бізнесу та ролі експертів у розвитку кар'єр студентів.

"Круглий стіл відбувся сьогодні для формування оновленої моделі співпраці між університетом, бізнесом та суспільством в умовах воєнних викликів.

ІФНТУНГ продовжує свою місію з підготовки фахівців, які зможуть зробити свій внесок у відновлення та розвиток економіки як територіальної громади, так і країни в цілому,  а також у підтримку військових ветеранів у їхній адаптації до мирного життя.

Сформовані інструменти, пропозиції та ідеї, висловлені на заході, становитимуть основу дорожньої карти практичної співпраці між університетом, бізнесом та громадським сектором", — зазначила завідувачка кафедри підприємництва та маркетингу ІФНТУНГ проф. Ірина Перевозова.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Онлайн-платформа "Пульс": підприємці Івано-Франківщини долучились до загальнонаціональної зустрічі

В Івано-Франківську проведуть ярмарок вакансій та презентують успішний досвід ветеранського бізнесу

"Зараз у бета-тесті": у застосунку "Дія" з'явиться послуга "Дозвіл на зброю


24.03.2025 1917
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

630
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

707
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1382
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2338 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1189
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3114

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

935

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1077

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1508

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2110
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

401
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26442 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

801
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3061
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1304
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

981
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1239
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3371
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

468
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4340
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1115
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1682