У Прикарпатському університеті розповіли, чому вдалося випередити інші виші у рейтингу SCImago (ФОТО/ВІДЕО)

Прикарпатський університет посів перше місце серед українських вищих навчальних закладів у світовому рейтингу Scimago Institutions Rankings.

Минулого року виш зайняв другу сходинку в цьому рейтингу, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Нагадаємо, цей рейтинг публікується з 2009-го року науково-дослідницькою організацією, що базується в Іспанії. Щоб потрапити до рейтингу, потрібно опублікувати не менш як 100 унікальних наукових статей та популяризувати наукові здобутки у суспільстві.

Працівники кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету у лабораторії, в якій досліджують дрозофілів, проводять 5 різних експериментів, розповідає студентка магістратури Аліна Заячківська.

"У цій кімнаті підтримується стала температура, близько 24-25 градусів. Так само контролюється освітлення і вологість. Тобто підтримуються сталі умови для проживання мух. Ви можете побачити клітки, в яких утримується близько ста мух. І тут вони мають доступ до середовища, де ми додаємо сполуку чи речовини, які ми досліджуємо для різних проєктів", — каже Аліна Заячківська.

У доробку дівчини вже є 5 опублікованих наукових статей у міжнародних журналах, які вона написала у співавторстві.

Доктор біологічних наук Володимир Лущак – найбільш цитований науковець серед працівників Прикарпатського національного університету. У виші він завідує кафедрою біохімії та біотехнології. Науковець каже, наразі займається тим, що пропагує науку в суспільстві.

"Найбільша проблема – це те, що люди не цікавляться наукою, люди не хочуть бути здоровими, люди лінуються для себе працювати. І ще одна проблема те, що до нас не йдуть студенти вчитися, дуже мало студентів. В нас дуже добрі студенти, але непопулярність полягає в тому, що в професора Лущака треба працювати багато".

Олег Лущак протягом минулого року написав 19 праць, які взяла до уваги група іспанських науковців SCImago при складанні рейтингу університету. Це - наукові статті на різні теми, розповідає Олег Лущак.

"Перший напрямок – це ми досліджуємо можливість використання речовин природного походження для продовження тривалості якості життя. Ці дослідження ми проводимо на плодових мушках дрозофілах і на мишах. Ми досліджуємо, наскільки це взагалі можна використовувати. Екстракт, наприклад, рослин Карпатського регіону і не тільки. Це раз. І по-друге, ми досліджуємо безпосередньо можливість використання певних речовин, які вигідно можна знайти якраз в цих екстрактах", — каже доктор біологічних наук Володимир Лущак.

Минулого року Прикарпатський університет посів другу сходинку в рейтингу Scimago Institutions Rankings. Першість цього року свідчить про динаміку росту наукових досягнень, каже ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда. Він розповідає, за якими критеріями оцінювали вищі навчальні заклади.

"46-50% — це наукові здобутки університетів. 30% — це інноваційна діяльність і 20% — це робота в інтернет-мережах з метою популяризації цих наукових здобутків".

Ректор додає, що перше місце для Прикарпатського університету – це велика честь.


Читайте також:

Франківський університет посів перше місце у престижному світовому рейтингу

На горі Піп Іван цього року відкриють надсучасну метеостанцію (ВІДЕО)


10.04.2021 2027
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

454
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1253
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2182 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1052
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2977
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2052

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

819

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

981

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1411

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2012
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26293 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

700
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

901
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2929
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1178
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

887
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1149
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1146
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

343
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4150
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1014
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1579