У Прикарпатському університеті розповіли, чому вдалося випередити інші виші у рейтингу SCImago (ФОТО/ВІДЕО)

Прикарпатський університет посів перше місце серед українських вищих навчальних закладів у світовому рейтингу Scimago Institutions Rankings.

Минулого року виш зайняв другу сходинку в цьому рейтингу, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Нагадаємо, цей рейтинг публікується з 2009-го року науково-дослідницькою організацією, що базується в Іспанії. Щоб потрапити до рейтингу, потрібно опублікувати не менш як 100 унікальних наукових статей та популяризувати наукові здобутки у суспільстві.

Працівники кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету у лабораторії, в якій досліджують дрозофілів, проводять 5 різних експериментів, розповідає студентка магістратури Аліна Заячківська.

"У цій кімнаті підтримується стала температура, близько 24-25 градусів. Так само контролюється освітлення і вологість. Тобто підтримуються сталі умови для проживання мух. Ви можете побачити клітки, в яких утримується близько ста мух. І тут вони мають доступ до середовища, де ми додаємо сполуку чи речовини, які ми досліджуємо для різних проєктів", — каже Аліна Заячківська.

У доробку дівчини вже є 5 опублікованих наукових статей у міжнародних журналах, які вона написала у співавторстві.

Доктор біологічних наук Володимир Лущак – найбільш цитований науковець серед працівників Прикарпатського національного університету. У виші він завідує кафедрою біохімії та біотехнології. Науковець каже, наразі займається тим, що пропагує науку в суспільстві.

"Найбільша проблема – це те, що люди не цікавляться наукою, люди не хочуть бути здоровими, люди лінуються для себе працювати. І ще одна проблема те, що до нас не йдуть студенти вчитися, дуже мало студентів. В нас дуже добрі студенти, але непопулярність полягає в тому, що в професора Лущака треба працювати багато".

Олег Лущак протягом минулого року написав 19 праць, які взяла до уваги група іспанських науковців SCImago при складанні рейтингу університету. Це - наукові статті на різні теми, розповідає Олег Лущак.

"Перший напрямок – це ми досліджуємо можливість використання речовин природного походження для продовження тривалості якості життя. Ці дослідження ми проводимо на плодових мушках дрозофілах і на мишах. Ми досліджуємо, наскільки це взагалі можна використовувати. Екстракт, наприклад, рослин Карпатського регіону і не тільки. Це раз. І по-друге, ми досліджуємо безпосередньо можливість використання певних речовин, які вигідно можна знайти якраз в цих екстрактах", — каже доктор біологічних наук Володимир Лущак.

Минулого року Прикарпатський університет посів другу сходинку в рейтингу Scimago Institutions Rankings. Першість цього року свідчить про динаміку росту наукових досягнень, каже ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда. Він розповідає, за якими критеріями оцінювали вищі навчальні заклади.

"46-50% — це наукові здобутки університетів. 30% — це інноваційна діяльність і 20% — це робота в інтернет-мережах з метою популяризації цих наукових здобутків".

Ректор додає, що перше місце для Прикарпатського університету – це велика честь.


Читайте також:

Франківський університет посів перше місце у престижному світовому рейтингу

На горі Піп Іван цього року відкриють надсучасну метеостанцію (ВІДЕО)


10.04.2021 1989
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

955 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

832
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1649
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2278
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4261 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3258

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

242

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

479

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

424

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

885
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8003
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

663
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

702
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1115
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

702
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6287
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1777
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

187
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

254
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1592
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

791 1