У Прикарпатському університеті розповіли, чому вдалося випередити інші виші у рейтингу SCImago (ФОТО/ВІДЕО)

Прикарпатський університет посів перше місце серед українських вищих навчальних закладів у світовому рейтингу Scimago Institutions Rankings.

Минулого року виш зайняв другу сходинку в цьому рейтингу, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Нагадаємо, цей рейтинг публікується з 2009-го року науково-дослідницькою організацією, що базується в Іспанії. Щоб потрапити до рейтингу, потрібно опублікувати не менш як 100 унікальних наукових статей та популяризувати наукові здобутки у суспільстві.

Працівники кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету у лабораторії, в якій досліджують дрозофілів, проводять 5 різних експериментів, розповідає студентка магістратури Аліна Заячківська.

"У цій кімнаті підтримується стала температура, близько 24-25 градусів. Так само контролюється освітлення і вологість. Тобто підтримуються сталі умови для проживання мух. Ви можете побачити клітки, в яких утримується близько ста мух. І тут вони мають доступ до середовища, де ми додаємо сполуку чи речовини, які ми досліджуємо для різних проєктів", — каже Аліна Заячківська.

У доробку дівчини вже є 5 опублікованих наукових статей у міжнародних журналах, які вона написала у співавторстві.

Доктор біологічних наук Володимир Лущак – найбільш цитований науковець серед працівників Прикарпатського національного університету. У виші він завідує кафедрою біохімії та біотехнології. Науковець каже, наразі займається тим, що пропагує науку в суспільстві.

"Найбільша проблема – це те, що люди не цікавляться наукою, люди не хочуть бути здоровими, люди лінуються для себе працювати. І ще одна проблема те, що до нас не йдуть студенти вчитися, дуже мало студентів. В нас дуже добрі студенти, але непопулярність полягає в тому, що в професора Лущака треба працювати багато".

Олег Лущак протягом минулого року написав 19 праць, які взяла до уваги група іспанських науковців SCImago при складанні рейтингу університету. Це - наукові статті на різні теми, розповідає Олег Лущак.

"Перший напрямок – це ми досліджуємо можливість використання речовин природного походження для продовження тривалості якості життя. Ці дослідження ми проводимо на плодових мушках дрозофілах і на мишах. Ми досліджуємо, наскільки це взагалі можна використовувати. Екстракт, наприклад, рослин Карпатського регіону і не тільки. Це раз. І по-друге, ми досліджуємо безпосередньо можливість використання певних речовин, які вигідно можна знайти якраз в цих екстрактах", — каже доктор біологічних наук Володимир Лущак.

Минулого року Прикарпатський університет посів другу сходинку в рейтингу Scimago Institutions Rankings. Першість цього року свідчить про динаміку росту наукових досягнень, каже ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда. Він розповідає, за якими критеріями оцінювали вищі навчальні заклади.

"46-50% — це наукові здобутки університетів. 30% — це інноваційна діяльність і 20% — це робота в інтернет-мережах з метою популяризації цих наукових здобутків".

Ректор додає, що перше місце для Прикарпатського університету – це велика честь.


Читайте також:

Франківський університет посів перше місце у престижному світовому рейтингу

На горі Піп Іван цього року відкриють надсучасну метеостанцію (ВІДЕО)


10.04.2021 2069
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

5053
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

479
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14656 30
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1718
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

989
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6406

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

766

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1582

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1375

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1260
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

621
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

768
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1673
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

700
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

996
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6050
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14325
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

368
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

669
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

584
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

905 2