У Калуші біля церкви Святого Архистратига Михаїла встановлять горельєф митрополиту Андрею Шептицькому. Ідея належить директору КП «Ритуальна служба» Олександру Ковалю, калушанину Йосифу Кшисяку та скульптору Ігору Семаку.
Наразі вже почалася робота над скульптурою, передає Фіртка.
Незабаром планують створити благодійний фонд і розпочати збір коштів, щоб завершити створення горельєфу.
У коментарі «Вікнам» Олександр Коваль розповів, що постаттю Андрея Шептицького зацікавився давно. Адже часто їздив до Осмолоди, яка відома резиденцією відомого українського митрополита. Захопившись цією особистістю почав дізнаватися історію його життя, колекціонувати фотографії. З часом виникло бажання віддячити Андрею Шептицькому за його діяльність і встановити знакове місце на його честь.
Проте мрії залишалися мріями, допоки Олександр Коваль не зустрів однодумця-калушанина Йосифа Кшисяка. Він не тільки підтримав ідею, але й познайомив Олександра Коваля зі скульптором Ігорем Семаком, який зголосився дати життя проєкту.
Йосиф Кшисяк наголосив на важливості ідеї щодо встановлення пам'ятника митрополиту, який у свій час дав благословення на будівництво храму Святого Архистратига Михаїла. І в той час, коли німці захопили Калущину, він продовжував працювати на благо України.
"Необхідно віддячити Андрею Шептицькому за кожен його подих і крок, адже він вартий великої уваги", - вважає калушанин.
У місті вже є майдан Андрею Шептицькому, однак, на думку Йосифа Кшисяка, хотілося б, щоб біля цього місця вшановувалися важливі події й робилися добрі справи. Наразі потрібно, щоб ідею підтримала громада Калущини. Тому потрібно зібрати 160 тис. гривень на встановлення горельєфа.
Скульптор Ігор Семак вже почав роботу над горельєфом. Каже, що спершу зробив невеликий ескіз, який візуалізував архітектор Олександр Бучацький. Наразі сформована глиняна модель горельєфа, над якою працюватимуть, затонувавши «під бронзу». Терміни поки що не визначені. Однак є надія на те, що до Дня Незалежності скульптуру встановлять.
Митрополита скульптор хотів показати саме в молодому віці та на повний ріст. До речі, в реальному житті Андрей Шептицький мав ріст понад два метри.
Читайте також:
Франківський скульптор виготовив погруддя Митрополиту Андрею Шептицькому (ВІДЕО)
Збереження історії - це добре. Шептицький є визначна постать розвитку і захисту українства в релігійній сфері.
Та що таке муніципальна варта у Калуші і чим вона займається? Заганяє пенсіонерів з лавочок у кабаки і торгівців на ринки. Очевидно люди а чорних мпсках без опізнавального номера на шоломі чи житону вийшли далеко за межі охорони муніципальних приміщень і порядку в них. І все це під схвалення міської влади. Не той приклад взяли з Франківська. Одне добре - з паркуванням на газонах трохи розібрались. Та навіщо перетворювати місто на "поліцейське" при чому самозваної поліції?