У Калуші розпочали демонтаж радянської пам'ятки "Пагорб Слави" (ФОТО)

Шостого серпня в Калуші розпочали демонтаж окремих елементів меморіально-скульптурного комплексу «Пагорб Слави».
Про це повідомили у Калуській міській раді, пише Фіртка.
Роботи виконують відповідно до рішення виконавчого комітету Калуської міської ради від 28 травня 2024 року «Про надання дозволу на демонтаж окремих частин Пагорба Слави в комплексі з пам’ятним знаком загиблим на війні в Афганістані» — «задля захисту культурного простору України шляхом мінімізації культурологічного впливу проросійського наративу на світогляд громади в умовах війни, з метою здійснення демонтажу пам’ятних знаків, пов’язаних із російською федерацією та колоніальною спадщиною, беручи до уваги звернення Координаційної ради політичних партій та громадських організацій Калущини та висновок щодо історичної і мистецької цінності Пагорба Слави комунального закладу «Музейно-виставковий центр Калуської міської ради».
Першочергово комунальники прибирають напис "1941–1945" на гранітній стелі та демонтовують велике кам’яне панно з барельєфами облич людей.
У міськраді уточнюють — якщо цифри дати так званої «великої вітчизняної війни» витерли досить швидко, то процес демонтажу панно вимагає значно більших зусиль.
"Спочатку треба відкрити конструкцію: пробити відбійним молотком у плитах отвори в кількох місцях, щоб зрозуміти, яким чином вони прикріплені до основи. Лише після цього будемо продовжувати роботу. Можливо, доведеться відрізати певні елементи різаком, зачіпляти трос і потягнути трактором", – пояснює складнощі демонтажу головний інженер КП «Калушавтодор» Віктор Масляк.
Як зазначають, наступним етапом декомунізації даного об’єкта має стати демонтаж титанового обеліска.
До слова, меморіальний комплекс «Пагорб Слави» у найвищій точці Калуша на вулиці Височанка, радянське керівництво почало споруджувати у 1972 році.
Нагадаємо, нещодавно в Калуші знесли пам'ятник радянської доби, який складався із зірки та монументу солдата.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківській громаді демонтували останній пам'ятник радянському солдату

На Калущині демонтували пам'ятник радянської доби (ВІДЕО)

Фотогалерея


06.08.2024 Діана Струк 823 1
Коментарі (1)

Читач 2024.08.06, 22:54

Сьогодні відбувся демонтаж "русской слави" у Курську. Нарешті почали навязувати свої бої на незахищенних росділянках, а не лише у навязаних москалями точках чи на укріплення в 4-и ряди. Нарешті почали в хороші напрямки йти - Курськ - це логістика росвійськ, значна, відрізання фактично армії росії від Москви. Правильний стратегічний задум як і з Антонівським мостом. І хай і орковська влада росії і експерти на опозиційному типу Дожді самозаспокоюються- "ефект тільки мотиваційний типу ЗСУ показують що можуть атакувати територію ворога, але з інших напрямків не відволічуть", та успіх, навіть частковий, змушує пересовувати ланцюги постачання і ставити питання "хто винен", шатати все на Росії, яка не "планувала сво на своїй території" зовсім. Навіть якщо це і сюрприз для влади України, бо мовчать, то все одно це дуже правильний сюрприз. Шкода що не змогли організуватись ще два роки тому, коли з під Києва москаль тікав. Та й зараз ефект значно більший ніж просто в обороні намагатись в напівоточенях вистояти що ж аж журналісти на Заході помічають і сьогодні Гетьман на 24-му обурювався чому їм вірять. Взагалі нормальний той Гетьман здається як людина і експерт хороший, але занадто покладається на віру. А вірять журналістам Нью-Йорк Таймс бо вони виявлялись праві часто, коли в нас або приховували або брехали. І в памяті свіжа Авдіївка з розстрілом росіянами полонених залишених в оточені, Кринки, тцкашна мобілізація, і приховування коли позиції вже втрачені, наче москалі не знають що вони захопили. А ще зняли минуле командування... І все це в купі..., звісно, що все одно люди сподіваються на ЗСУ і бажають їм перемоги, але журналістам Нью-Йорк Таймс вірять.

От наступ у Курську область можуть екслюзивно коментувати українці, але в них інші "теми" і вічні недомовки причин і суті, тож Нью-Йорк Таймс згодом розповідатиме деталі фактами. Бо якого фіга вся новинна стрічка українських ЗМІ забита посиланнями на "міноборони росії" і подання заголовків з формулюванням "звинуватили ВСУ", а не українських військових чи не знаю там кого, але щоб з української сторони, які фактами, а не просто вболіванням як всі звичайні адекватні українці? Доречі яке вже відчиталось 2-і год тому про "все", але годину назад губер Курська: "продовжуються бої". І знову ж це інформація з росзмі, а де наші укрзмі?

Роспамятникам в Україні не місце - це місця поклоніння російських кгбістів і імперські мітки, а не могили чи память про українців, які загинули в чужій червоній армії. Чому чужій показує ця війна.

Курськ горить правильно. Розплата за "десять доларів на підтримку сво".

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

887 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3232

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727