У Франківську відзначили річницю обрання і понтифікату Святого Івана Павла ІІ (ФОТО)

У суботу, 17 жовтня, у костелі Христа Царя Всесвіту, що в Івано-Франківську, по вулиці Вовчинецька, відбулася чергова подія, в рамках відзначення 42-річниці обрання і понтифікату Святого Івана Павла ІІ та 100-річчя Його народження.

Для всіх охочих відбулося відкриття виставки «Кароль Войтила. Народження», яка представляє переломні моменти життя Папи Римського, а також концерт християнської музики, пише Фіртка з посиланням на УГКЦ.

«Для всіх присутніх, для представників громади міста, незалежно від віросповідання, ми відкрили виставку „Кароль Войтила. Народження”. Ми також мали урочисту Святу Месу, а завершився сьогоднішній вечір концертом християнської музики. Ця зустріч, як на мене, була дуже зворушливою, і дуже потрібною усім нам, бо – як говорилося в проповіді, ми шануємо Йоана Павла ІІ, однак насправді то Він вказує нам шлях до Христа, тобто до Того, кого ми маємо шанувати найбільше», – сказала Мар’я Осідач, директор Центру польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську.

Виставка „Кароль Войтила. Народження”, яку підготував Центр думки Йоана Павла ІІ у Варшаві, показує найважливіші моменти з життя Кароля Войтили, Його підготовку до виконання різних життєвих і громадських ролей: студента, робітника, капелана, душпастиря, науковця, і врешті Папи. Понтифікат Йоана Павла ІІ показано з особистої перспективи, а також і в контексті Його впливу на сьогодення Церкви, Польщі та світу.

«Йоан Павло ІІ – це справді феноменальна постать. Я гадаю, він є одним із символів ХХ століття. Це був приклад людини, яка жила правильно, надихала інших. Людина, яка показала світу найвищі духовні якості і цінності. Якщо говорити про світових лідерів, я вважаю, що Йоан Павло ІІ є прикладом, на який будуть рівнятися наші сучасники, а також наступні покоління», – сказав перший заступник голови Івано-Франківська Микола Вітенко.

Від імені Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина до присутніх звернувся прессекретар Архієпархії о. Володимир Лукашевський. Він у своєму слові подякував організаторам за запрошення та зроблену працю, а також поділився своїми думками про святого Папу.

«Безумовно св. Іван Павло ІІ велика особистість у світовій історії. Однак, гадаю, ключовим в його особі завжди був Христос, завдяки якому ми сьогодні вшановуємо саме святу людину. Бажаю, щоби кожен із нас також прагнув тієї святості, яка, як бачимо на прикладі життя святого Папи, здобувається щоденним вірним виконанням своїх обов’язків та великою любов’ю до Бога і ближнього», - побажав о. Володимир.

Після подячної Служби Божої відбувся концерт християнської музики, де молодь, яка приходить до Центру польської культури та гуртується довкола римо-католицької і греко-католицької парафій, під диригуванням Катерини Перекліти із Одеси виконала важливі і яскраві релігійні пісні. Участь у концерті взяли також студенти Івано-Франківської Духовної семінарії.

«На завершення ми заспівали улюблену пісню Папи „Барка”. Ми також виконали твір „Aprite le porte a Cristo”, який написано спеціально до процесу беатифікації Йоана Павла ІІ. Цікава також пісня „Фатімська Пані”. Йоан Павло ІІ любив Марію. Його часто можна було зустріти з вервицею в руках, а особливо він шанував Матір Божу Фатімську. Я дуже вдячна організаторам за можливість взяти участь в цій події. Це великий плюс для української культури і для розвитку діалогу між польською і українською культурами», – сказала п. Катерина Перекліта.

Під час концерту у супроводі ансамблю Quattro Corde пролунали також улюблені твори Йоана Павла ІІ, заспівані різними мовами.

«На концерті ми заспівали пісні, які безпосередньо пов’язані із життям Папи. Пісні англійською, італійською, українською та польською мовами. Так ми хотіли підкреслити єдність між християнами», – каже музична координаторка проєкту п. Тетяна Камінська, органістка місцевої римо-католицької парафії.

На концерті слухачів познайомили із найважливішими етапами життя святого, а також його інтересами і захопленнями, що дало змогу краще пізнати водночас таку далеку і таку близьку, відому і людську постать Святішого Отця.

«Концерт переплетено відомостями про різні події з життя Йоана Павла ІІ. Що, безумовно, допомогло людям краще пізнати особу Папи, а через музику відкрити свої серця назустріч тому, чого навчав Йоан Павло ІІ, що він говорив, чим жив», – сказав о. Владислав Іващак, настоятель парафії Христа Царя Всесвіту.

В урочистостях взяла також участь генеральна консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонєвіч.

«Я дуже зворушена, бо це був такий чудовий концерт, так чудесно всі тут співали. Зазвучала та велика любов, яку Йоан Павло ІІ нам тут залишив. Обличчя всіх, хто сьогодні тут виступав, були такі ясні, що давали нам те тепло, ту велику радість. Так ми дякуємо за великий дар понтифікату, за всю ту мудрість, за все те, що кожен з нас особисто отримав», – сказала п. Еліза Дзвонкєвіч.

Через обмеження, пов’язані із пандемією Covid-19 в заходах могла взяти участь обмежена кількість осіб. Тому організатори забезпечили онлайн-трансляцію концерту, завдяки чому кожен міг доєднатися до події, не виходячи з дому. А ті, хто був присутній в костелі Христа Царя Всесвіту, відзначали особливу атмосферу урочистостей. Для парафіянина Михайла Дейнеги участь в концерті стала сентиментальною подорожжю спогадами.

«Колись на своєму шляху я зустрів Святого Йоана Павла ІІ. Ми здійснювали прощу із тодішнім настоятелем парафії о. Казимиром Галімуркою і разом з Папою молилися у Його приватній каплиці. Сьогодні я також молився і дякував Богу за те, що зустрів цю людину на своєму шляху. Я плакав і тоді, і сьогодні також був зворушений. Плакав, бо концерт у нашій святині пробудив у мені ці чудові спогади», – сказав п. Михайло Дейнега.

Нагадаємо, раніше Фіртка повідомляла, що в Івано-Франківську відбудуться заходи на згадку про Святого Йоана Павла II.

Фотогалерея


22.10.2020 34908
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1146
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2836
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

996
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1056
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1065 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3146 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

922

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

792

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1101
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

169
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2361
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1160
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

463
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15081
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7394
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

827
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

391
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

300
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

387
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

673
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1122