"Цей турнір – це ліки для мого зболілого серця": мати загиблого воїна з Прикарпаття (ФОТО/ВІДЕО)

У Долині, що на Прикарпатті, відбувся зональний чемпіонат України з греко-римської боротьби "Прикарпаття синів пам’ятає".

Вшанувати пам'ять героїв Долинщини, полеглих у російсько-українській війні, приїхали спортсмени із Західної України, а також побратими та родичі загиблих, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

"Ми фактично започаткували цей турнір минулого року. І цьогоріч проводимо його вже вдруге. Кого ми могли, забрали, привезли сюди сім'ї загиблих з Долинського району. Деякі добралися самі, інші не могли приїхати через погодні умови. Але ми раді їх всіх бачити на цьому турнірі. Це є пам’ять про їхніх синів, чоловіків, і ми їм дуже вдячні за те, що вони є з нами", - зазначив голова обласної асоціації учасників та ветеранів АТО Мирослав Кріль.

На подію запросили 18 матерів полеглих воїнів. Одна з них – Христина Білінська. Жінка розповідає, що сина втратила у 2014-му. Її Зорян загинув при виході з Іловайська.

"Сказати, що я горджуся своїм сином? Так! Бо він у перших рядах став на захист нашої Батьківщини. Трагічно, але героїчно, бо увіковічили пам'ять про наших синів. І цей турнір – це є ліки для мого зболілого серця".

Хвилиною мовчання у залі вшанували всіх загиблих військовослужбовців.

Після урочистого відкриття змагань на міському кладовищі поклали квіти до могил воїнів. Також відправили панахиду.

Тим часом у дитячо-юнацькій спортивній школі розпочався чемпіонат з греко-римської боротьби. Учасник з Тернополя Юрій Хайя готується до виступу. Хлопцеві 10 років, п'ять з яких займається спортом. Сподівається на перемогу.

"Я почав займатися спортом через те, що подивився на плакати, які бачив у своєму місті. І я подумав: "Можливо, я зможу бути на тих плакатах теж?" І тому почав займатися", - каже Юрій Хайя.

Ще один учасник змагань Ростислав Стець приїхав зі Стрия. Розповідає, що суперників не боїться.

"Я займаюся четвертий рік. Готувався дуже сильно, жодного тренування не пропустив від вересня. Я бачив суперників, колись з ними боровся. Але я не переживаю, бо у них виграю."

Ярослав Чернецький тренує майже 50 долинських спортсменів. Сьогодні судить змагання. Каже, робота нелегка.

"Правильні рішення треба приймати, помилятися не можна. Бо можна дійсно майбутньому олімпійському чемпіону зіпсувати спортивне життя. Він прийшов на перші змагання, а ти його засудив. Він більше не візьме участь. Тому суддя на дитячих змаганнях має бути чесним, відвертим і справедливим", - розповідає викладач Долинської ДЮСШ Ярослав Чернецький.

Директор Долинської дитячо-юнацької спортивної школи Віктор Яцків зауважив, що такий чемпіонат допоможе обрати кращих спортсменів для виступів на майбутніх змаганнях.

"Приїхала вся Західна зона – це є шість областей України. Відбувається боротьба у 10 вагових категоріях. Ці змагання дають поштовх і відбір областям на загальний чемпіонат України".

Всеукраїнський чемпіонат з греко-римської боротьби відбудеться у березні в місті Одеса.


Читайте також:

На Прикарпатті змагалися у греко-римській боротьбі (ФОТО)

У Калуші освятили наріжний камінь під пам’ятник учасникам бойових дій на території інших держав (ФОТО)

Учасники АТО/ООС створять у Брошнів-Осадській громадську організацію


15.02.2021 1625
Коментарі ()

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

466
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

847
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3515 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2846
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7001 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3348

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

243

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

619

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1389

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2531
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

201
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17247
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

859
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

7946 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

475
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

876
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2261
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27579 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

332
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

390
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

636
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

671