«Це як війна»: в Індії катастрофічна ситуація із захворюваністю на Covid-19

Сім'ї, де є хворий, проїжджають сотні кілометрів дорогами країни, щоб знайти місце в лікарні та кисень.

Прем'єр-міністр Індії Нарендра Дамодардас Моді стикається з негативною реакцією на протипандемічні дії уряду. Вибуховий спалах Covid-19 в Індії підвищує ризик нових мутацій вірусів, які можуть загрожувати всьому світу.

Рут Поллард із Bloomberg вирушила в приватну лікарню на 1000 ліжок у Нью-Делі, щоб поговорити з лікарями, які воюють на передовій.

У переповненому пункті швидкої допомоги в центральній частині Делі Алі Раза не може зрозуміти, коли надійде наступна партія кисню - 12 з 20 його лікарів не працюють з Covid-19, а пацієнти постійно поступають.

"Ми очікували другої хвилі у квітні та травні, але ми не передбачали, що вона вразить нас так сильно і так швидко", - сказала Раза, директор з надзвичайних ситуацій та травм лікарні Moolchand. "Люди приїжджають задихаючись, і всі вони потребують кисню".

За дверима палати Гаґандіп Трехан щойно дізнався, що для його дядька, який захворів та не може самостійно дихати, немає ліжка чи кисню.

Трехан проїхав 310 кілометрів (192 милі) до Делі з північного штату Пенджаб у пошуках ліжка, а його машина була заповнена чотирма кисневими баками, щоб утримати дядька живим.

Шість лікарень йому вже відмовили, проте він, сідаючи у свою машину, планував здійснити сьому спробу.

"Я боюся, що дядько не виживе, якщо його не лікуватимуть", - сказав Трехан. "Я готовий заплатити будь-яку суму за лікарняне ліжко".

Сцени всередині однієї лікарні в Делі дають змогу побачити відчай по всій Індії, де наразі найшвидше у світі наростає щоденний приріст інфікованих вірусом, це загрожує появою нових штамів, які підривають зусилля в більш розвинених країнах щодо вакцинації громадськості та повернення до звичного життя.

Індія додала понад 360 000 нових інфекцій у вівторок, загалом перевищивши 18 мільйонів випадків, поступаючись лише США, тоді як кількість смертей перевищила 200 000.

У середу вранці в Делі було лише 13 вільних ліжок у відділеннях інтенсивної терапії у місті з понад 16 мільйонами жителів. Стрічки соціальних мереж наповнені, здавалося б, нескінченним потоком звернень щодо потреби у ліжках, кисню, Ремдесівіру тощо.

За вихідні справи в лікарні Мулчанда на 1000 ліжок - одному з головних приватних закладів з лікування пацієнтів з Covid-19 у столиці - стали настільки поганими, що він звернувся у Twitter із проханням про кисень. Позначивши у  своїх дописах прем'єр-міністра Нарендру Моді та главу уряду Делі, лікарня попередила, що запаси кисню у них закінчаться менш ніж за дві години для десятків пацієнтів, яким таким чином підтримують життя.

Вібху Талвар, керуючий директор Moolchand HealthCare Group, підняв тривогу після того, як його співробітники оповістили його о 2 годині ночі, що запаси кисню закінчуються.

"До 7 години ранку у нас залишилася лише година, і я натиснув кнопку паніки", - сказав Талвар. "Очевидно, що ті години між 5 та 8 ранку були найбільш напруженим для мене, моєї команди керівників та наших лікарів та медсестер. У нас близько 150 пацієнтів з Covid-19, була велика паніка - сподіваюся, ми більше ніколи так не будемо переживати”.

Але кожен день несе той самий ризик, оскільки лікарні по всій столиці Індії не мають гарантованого постачання кисню.

"Ми не знаємо скільки маємо часу", - сказав він у вівторок.

Внаслідок блокування політичних та фінансових столиць Нью-Делі та Мумбаї, Моді стикається зі зростаючою критикою через те, що він мало займався пандемією та зосереджувався на виборчих кампаніях під час ескалації кризи в галузі охорони здоров'я.

"Коли у нас було шість місяців, і випадків було дуже мало, уряд міг побудувати більше лікарень, забезпечити їх киснем, подбати про розгалужену інфраструктуру", - сказав Раза, який очолює відділення невідкладної допомоги Мулченда. "На цей час постачання кисню слід продовжувати - це найменше, що уряд може зробити для нас".

Тиждень тому Верховний суд Делі висловив "шок і невдоволення" через нехтування урядом і наказав адміністрації Моді "просити, брати в борг, красти", щоб забезпечити адекватне постачання киснем лікарень.

З тих пір уряд затвердив розподіл коштів на встановлення 551 апарату для виробництва медичного кисню в державних закладах охорони здоров’я “якомога швидше”.

Моді цього тижня спілкувався з президентом США Джо Байденом, який погодився відправити вакцини та інші товари в Індію. Його адміністрація також оголосила про плани збільшити виробництво кисню та збільшити доступність ліжок, тоді як уряд Делі оголосив у вівторок, що імпортує 21 готову до використання машину з виробництва кисню з Франції та 18 цистерн для кисню з Бангкока.


"Надзвичайно заразний"

"Поточна хвиля є особливо небезпечною - вона надзвичайно заразна, і ті, хто з нею стикаються, не можуть відновитись так швидко, як це відбувалося під час попередньої хвилі", - сказав головний міністр Делі Арвінд Кейрівал. "Усі лікарні на цей момент перевищують свої реальні можливості щодо завантаження пацієнтами. Всі ліжка зайняті, в тому числі ліжка інтенсивної терапії".

У відділенні невідкладної допомоги лікарні Мулченда жінка з горем схлипує біля тіла родича. Раза додала більше ліжок на кожен запасний дюйм відділення невідкладної допомоги, збільшивши місткість з 16 ліжок до 25 - але цього все ще недостатньо, тих, хто потребує стаціонарного лікування набагато більше.

"Ми намагаємось не думати про те, коли прийде наступний кисневий танкер", - сказав він. “У кожній лікарні не вистачає кисню. Якими б обмеженими ресурсами ми не володіли, ми повинні з цим працювати".

Саной Чацко, працівник лікарні Мулченд, заявив, що кожен день - це боротьба за те, щоб люди жили.

"У цій ситуації ми повинні боротися за кожне життя", - сказав він. "Це як військова ситуація".

за матеріалами Bloomberg


30.04.2021 2493
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

769
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

594
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1663
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2978
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2445
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2427

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

473

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

588

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1446

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1518
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

549
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

410
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

785
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

175
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

279
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26914
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

743
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

306
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

304
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

629
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

991 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

830