Супрун: Неправильне використання маски — набагато гірше за її відсутність

Тепер за відсутності масок в громадських будівлях і транспорті українців штрафуватимуть. Проте неправильне використання маски — набагато гірше за її відсутність.

Про це пише ексочільниця МОЗ Уляна Супрун, інформує Фіртка.

Ніс наразі є одним із найбільш небезпечних та водночас вразливих частин тіла. Коли ми перебуваємо в місцях скупчення людей і там, звісно ж, дихаємо — завжди є ймовірність заразитися або ж інфікувати іншу людину вірусом SARS-CoV-2.

З носа або зіва (задній, звужений відділ ротової порожнини, через який вона сполучається з глоткою) лікар бере зразки матеріалу для проведення ПЛР тестування для виявлення вірусу в організмі. І це, до слова, не дуже приємна процедура.

Тому навіть складно бачити, як люди спускають маски нижче носа, думаючи, що все ще захищені. Бо це прямий шлях до зараження новим вірусом. Та й взагалі лишає носіння маски будь-якого сенсу. Ви ж не будете виставляти кінчик носа зі скафандра у відкритому космосі. З маскою так само. Вона працює — лише, коли вдягнена правильно, до того ж, чистими руками.

Збудник COVID-19 поширюється від людини до людини разом із краплями, які виділяються, коли хтось інфікований кашляє, чхає або розмовляє.
Маска забезпечує бар’єрний захист між інфікованими та незараженими людьми. Але все це спрацює за умови, що маска була одягнена та знята правильно. Якщо ніс відкритий — захист не спрацює.

Важливо пам’ятати, що науковці досі не мають всіх відповідей щодо розповсюдження вірусу. Однак, якщо ми розумно використовуватимемо вже відомі дослідження, то забезпечимо найкращий захист собі та людям навколо.

Кілька нагадувань про те, як розповсюджується вірус та що допомагає захиститися:

Мийте руки принаймні 30 секунд з милом та водою, користуйтеся антисептиками, дезінфікуйте поверхні, з якими часто взаємодієте.

Є ймовірність, що вірус SARS-CoV-2 може затримуватися на фруктах і овочах, яких торкалася інфікована людина. Проте, невідомо, чи можна таким чином захворіти на COVID-19. Найкраще, що ви можете зробити — ретельно мити всі фрукти та овочі перед вживанням в їжу, запускаючи їх під воду. Мило використовувати не треба. Не забувайте прати або дезінфікувати всі сумки багаторазового використання, якими ви користуєтеся для покупок.

Вірус SARS-CoV-2 не виявлено у питній воді. У очисних спорудах є процеси фільтрації та дезінфекції води, перш ніж вона потрапить у ваш будинок.

Вірус переважно поширюється від людини до людини. Науковці не вважають тварин суттєвим джерелом розповсюдження інфекції, однак ця область досліджень ще триває. Тож поводьтеся з вашими улюбленцями, як із людьми — мийте їм лапки та тримайте дистанцію в 1,5 метри від інших людей.

Немає доказів, що вірус поширюють укуси комарів чи кліщів.

Немає доказів того, що вірус поширюється через басейни чи гарячі ванни. Та все ж, намагайтеся дотримуватися фізичної дистанції між вами та людьми, коли знаходитеся у громадському басейні. Не одягайте маску у воді, адже мокра маска утруднює дихання.

На вулиці маска не потрібна, якщо ви дотримуєтеся фізичної дистанції в 1,5-2 метри. Але вдягніть її, якщо маєте симптоми застуди.

"Коли носите маску — робіть це правильно. Не треба панікувати й не треба забивати на вірус. Ми зараз в ситуації, коли найкраще рішення — просто дотримуватися правил, які сформували світові спільноти фахівців на основі серйозних досліджень", - зазначає Супрун.


03.07.2020 2762
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2839
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20982
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1932
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1314 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2336
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4004

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

639

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2109

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

790

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1382
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

76
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

441
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

975
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

84
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

715
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

716
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

660
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8153
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

727 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

851
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2132 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

797