Столітній ювілей відзначає колишня викладачка Прикарпатського національного університету

Сьогодні свій 100-літній Ювілей відзначає Віра Іванівна Стефанишин. Свого часу Віра Іванівна була студенткою, а після завершення навчання – викладачкою фізики в Івано-Франківському державному педагогічному інституті (нині Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника).

Про це повідомляє Пресслужба ПНУ імені Василя Стефаника, пише Фіртка.

"Ректорат та колектив Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, викладачі та студенти фізико-технічного факультету, всі колеги, друзі та учні висловлюють щиру вдячність Вірі Іванівні за її неоціненний внесок у становлення фізичного напрямку у нашому закладі освіти, виховання плеяди справжніх майстрів вчительського фаху.", - йдеться на сайті.

З Прикарпатським національним університетом, наступником Івано-Франківського державного педагогічного інституту, тісно пов’язаний життєвий і професійний шлях Віри Іванівни Стефанишин. Викладачка підготувала багатьох висококваліфікованих фахівців, які й нині продовжують її  справу в рідній Альма-матер та багатьох навчальних і наукових закладах України.



Довідково:

Стефанишин Віра Іванівна народилася 10 березня 1921 року в містечку Хорол Полтавської області. Дитиною втратила батьків, з 12-ти років виховувалась у тітки-пенсіонерки. Після закінчення 10-го класу Хорольської школи №1 у 1937 році вступила в Харківський державний університет на геологічний факультет, на якому навчалася до серпня 1940 року. Згодом після двомісячних спецкурсів отримала призначення на роботу у школи Станіславської області. Педагогічну діяльність розпочала в Бовшівській семирічній школі Більшівцівського району. У 1949 році, за сімейними обставинами, була переведена в Галицьку середню школу. Тут пропрацювала 11 років і 1 грудня 1969 року була запрошена на роботу в Обласний інститут удосконалення кваліфікації вчителів на посаду завідувача кабінету фізики й математики.

1952 року вступила в Станіславський державний педагогічний інститут, який закінчила 1957 року з присвоєнням кваліфікації «Вчитель математики та фізики».

З вересня 1964 року розпочала роботу в Івано-Франківському державному педагогічному інституті. 1972 року захистила кандидатську дисертацію «Шляхи поліпшення організації занять з фізики в середній школі». Поряд з викладанням курсів фізики та методики викладання в інституті, Стефанишин Віра Іванівна організувала на громадських засадах постійні курси для вчителів фізики Івано-Франківського району, де двічі на місяць проводила заняття для ознайомлення вчителів з методикою викладання кожної теми нової на той час шкільної навчальної програми з фізики.

«Вважаємо, що кропітка робота викладача Вашого інституту приносить велику користь в справі підвищення ефективності викладання основ наук і якості навчально-виховного процесу»,- так визнання заслуг Віри Іванівни було сформульоване у подячному листі ректору інституту тодішнім керівництвом освітянської спільноти Івано-Франківщини.

Віра Іванівна брала активну участь в обласних і республіканських науково-педагогічних і практичних конференціях з методики викладання фізики. Постійно виступала з цікавими й змістовними лекціями на січневих і серпневих нарадах учителів Івано-Франківщини. 

Наприкінці літа 1979 року вийшла на заслужений відпочинок, але ще деякий час продовжувала працювати погодинно в Педагогічному інституті. 

За багаторічну, плідну педагогічну діяльність Віра Іванівна Стефанишин була відзначена керівництвом Івано-Франківського педагогічного інституту, нагороджена відомчими нагородами та Грамотою Міністерства освіти УРСР за досягнуті успіхи у застосуванні технічних засобів навчання у навчальному процесі. 


Читайте також:

На Рогатинщині зв’язкова УПА відзначила столітній ювілей

Мешканка Прикарпаття відзначила столітній ювілей


10.03.2021 1823
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

5222
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1046
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

601
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5587
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1507
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1371

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

439

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1265

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1093

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1000
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

331
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

359
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1322
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

409
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

670
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5719
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

422
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

290
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

633 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1075
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

931