Столітній ювілей відзначає колишня викладачка Прикарпатського національного університету

Сьогодні свій 100-літній Ювілей відзначає Віра Іванівна Стефанишин. Свого часу Віра Іванівна була студенткою, а після завершення навчання – викладачкою фізики в Івано-Франківському державному педагогічному інституті (нині Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника).

Про це повідомляє Пресслужба ПНУ імені Василя Стефаника, пише Фіртка.

"Ректорат та колектив Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, викладачі та студенти фізико-технічного факультету, всі колеги, друзі та учні висловлюють щиру вдячність Вірі Іванівні за її неоціненний внесок у становлення фізичного напрямку у нашому закладі освіти, виховання плеяди справжніх майстрів вчительського фаху.", - йдеться на сайті.

З Прикарпатським національним університетом, наступником Івано-Франківського державного педагогічного інституту, тісно пов’язаний життєвий і професійний шлях Віри Іванівни Стефанишин. Викладачка підготувала багатьох висококваліфікованих фахівців, які й нині продовжують її  справу в рідній Альма-матер та багатьох навчальних і наукових закладах України.



Довідково:

Стефанишин Віра Іванівна народилася 10 березня 1921 року в містечку Хорол Полтавської області. Дитиною втратила батьків, з 12-ти років виховувалась у тітки-пенсіонерки. Після закінчення 10-го класу Хорольської школи №1 у 1937 році вступила в Харківський державний університет на геологічний факультет, на якому навчалася до серпня 1940 року. Згодом після двомісячних спецкурсів отримала призначення на роботу у школи Станіславської області. Педагогічну діяльність розпочала в Бовшівській семирічній школі Більшівцівського району. У 1949 році, за сімейними обставинами, була переведена в Галицьку середню школу. Тут пропрацювала 11 років і 1 грудня 1969 року була запрошена на роботу в Обласний інститут удосконалення кваліфікації вчителів на посаду завідувача кабінету фізики й математики.

1952 року вступила в Станіславський державний педагогічний інститут, який закінчила 1957 року з присвоєнням кваліфікації «Вчитель математики та фізики».

З вересня 1964 року розпочала роботу в Івано-Франківському державному педагогічному інституті. 1972 року захистила кандидатську дисертацію «Шляхи поліпшення організації занять з фізики в середній школі». Поряд з викладанням курсів фізики та методики викладання в інституті, Стефанишин Віра Іванівна організувала на громадських засадах постійні курси для вчителів фізики Івано-Франківського району, де двічі на місяць проводила заняття для ознайомлення вчителів з методикою викладання кожної теми нової на той час шкільної навчальної програми з фізики.

«Вважаємо, що кропітка робота викладача Вашого інституту приносить велику користь в справі підвищення ефективності викладання основ наук і якості навчально-виховного процесу»,- так визнання заслуг Віри Іванівни було сформульоване у подячному листі ректору інституту тодішнім керівництвом освітянської спільноти Івано-Франківщини.

Віра Іванівна брала активну участь в обласних і республіканських науково-педагогічних і практичних конференціях з методики викладання фізики. Постійно виступала з цікавими й змістовними лекціями на січневих і серпневих нарадах учителів Івано-Франківщини. 

Наприкінці літа 1979 року вийшла на заслужений відпочинок, але ще деякий час продовжувала працювати погодинно в Педагогічному інституті. 

За багаторічну, плідну педагогічну діяльність Віра Іванівна Стефанишин була відзначена керівництвом Івано-Франківського педагогічного інституту, нагороджена відомчими нагородами та Грамотою Міністерства освіти УРСР за досягнуті успіхи у застосуванні технічних засобів навчання у навчальному процесі. 


Читайте також:

На Рогатинщині зв’язкова УПА відзначила столітній ювілей

Мешканка Прикарпаття відзначила столітній ювілей


10.03.2021 1753
Коментарі ()

23.02.2025
Олег Головенський

Самопроголошений «лідер опозиції» Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

300
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1013 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

843
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1661
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2286
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4273 2

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

254

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

488

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

434

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

896
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8014
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

673
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

713
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1128
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

713
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6299
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1786
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

240
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

272
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1604
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

800 1