Сьомий місяць роботи Кабміну: як міністри виконують обіцянки (ІНФОГРАФІКА)

«Слово і діло» продовжує відстежувати обіцянки Кабінету міністрів Дениса Шмигаля.

За сім місяців роботи прем'єр-міністр і члени уряду виконали 221 обіцянку, провалили – 80 і 710 залишається в процесі виконання.

За період з 5 вересня по 4 жовтня міністри дали 89 нових обіцянок, виконали – 38, провалили – 6.

З методологією, за якою аналітики «Слово і діло» відстежують виконання обіцянок всіх політиків, можна ознайомитися тут.

Які обіцянки за місяць провалив Кабмін

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль не виконав обіцянку в цьому році виділити 10 млрд грн державних гарантій в рамках програми «Нові гроші». «У цьому і наступному році ми будемо виділяти по 10 мільярдів державних гарантій, щоб гарантувати й дати можливість бізнесу отримати в банках нові гроші на свій розвиток, у тому числі на збереження і створення нових робочих місць», – говорив Шмигаль. Однак змінами до державного бюджету передбачили тільки 5 млрд грн.

Віцепрем'єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров не виконав обіцянку до вересня завершити бета-тестування проекту «еМалятко», тестування тривало ще на початку осені.

Денис Малюська забув про обіцянку зареєструвати у Верховній раді законопроект щодо діяльності нотаріусів. «Нотаріуси взагалі отримають більше прав. Вони зможуть самостійно контролювати себе. Нотаріальна палата здійснюватиме контроль замість Мін'юсту. Зрештою, вони перейдуть на електронний нотаріат, а не зберігатимуть всі ці величезні архіви», – розповідав міністр юстиції. Ініціативу він обіцяв подати до вересня, але не подав.

До вересня міністр інфраструктури Владислав Криклій обіцяв Київській області 100 автомобілів пересувних відділень від «Укрпошти». Всього за інформацією міністерства 30 вересня для пересувних відділень «Укрпошти» передали 500 автомобілів, які направили по 6 областям. Київська область отримала 94 авто, тобто менше обіцяного і пізніше за терміном.

Які обіцянки виконали міністри

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов виконав обіцянку збільшити кількість ПЛР-тестів на коронавірус до 20 тисяч на добу. На кінець вересня, за інформацією МОЗ, за добу робили 27, 24, 29, 26 тисяч ПЛР-тестів.

Також Степанов виконав обіцянку про те, що в проєкт держбюджету на 2021 рік закладено 1,75 млрд грн на потреби екстреної допомоги. Передбачили в проєкті бюджету – 2 млрд.

Шмигаль в березні обіцяв найближчим часом ініціювати призначення міністрів на вільні вакансії в уряді. Протягом пів року уряд запропонував призначення міністрів на вакантні посади, але не всі призначення були підтримані (мова про Сергія Шкарлета і Ольгу Буславець). Однак ініціативи від Кабміну були – обіцянка виконана.

Віцепрем'єр Олексій Резніков виконав обіцянку з програми ввести механізм виплати компенсацій за житло, зруйноване в результаті російської агресії, а також обіцянку удосконалити перелік і обсяг обмежених або заборонених до переміщення через лінію розмежування товарів.

Владислав Криклій обіцяв до кінця 2020 року закупити 220 відеокамер для доріг державного значення. У Міністерстві інфраструктури на початку вересня повідомили, що тендери на закупівлю комплексом проведені і договори уклали. Пізніше інформацію підтвердили в Державному агентстві інфраструктурних проєктів.

Виконуючий обов'язки міністр освіти Сергій Шкарлет виконав обіцянку з програми розширити доступ абітурієнтів з тимчасово окупованих територій в українські ВНЗ. В Україні до 100 збільшили кількість освітніх центрів «Крим – Україна» і «Донбас – Україна», в такі центри повинні спочатку звертатися абітурієнти з тимчасово окупованих територій. Далі вони складають іспити з української мови, історії України та профільного предмета. Заяви абітурієнту можуть подавати в усі виші України, раніше список був обмежений. Крім того, Верховна рада ухвалила закон для того, щоб абітурієнти з окупованих територій Криму і Донбасу вступали без ЗНО.


Читайте також:

Зарплати в Кабміні: скільки Шмигаль і міністри заробили в серпні (ІНФОГРАФІКА)


06.10.2020 16263
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

7328
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1107
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

617
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5633
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1521
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1385

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

460

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1279

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1103

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1007
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

346
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

399
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1344
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

421
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

691
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5729
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

437
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

303
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

643 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1088
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

944