
В Івано-Франківському національному драматичному театрі імені Івана Франка 26 березня відбудеться премʼєра вистави «Медея».
Про це під час пресконференції повідомили журналістці Фіртки.
"Дуже тішуся, що в репертуарі нашого театру вперше з'явилася "Медея". Я часто кажу, що певні твори можуть з'являтися тільки тоді, коли є творчі сили, які можуть подолати цю високу планку.
Радію, що сьогодні наш творчий потенціал є надзвичайно високим. Думаю, що ми можемо долати будь-які вершини.
Сьогодні відбудеться чергове диво, коли народиться в цьому сезоні п'ята "дитинка" в нашому театрі.
А потім рахуватимемо, яка взагалі за числом нова "дитинка" «Медея»", — розповів директор, художній керівник Івано-Франківського драмтеатру Ростислав Держипільський.
Виставу "Медея" поставила головна режисерка Харківського театру ляльок, заслужена артистка АР Крим Оксана Дмітрієва.
"Ця історія пов'язана з тим, що відбувається з нами зараз. Всі вистави, які я роблю після початку повномасштабного вторгнення, так чи інакше пов'язані з тим, що відбувається зі мною, з моєю країною в цей час.
Тому і вистава «Медея» — це про те, що відбувається з нами. Це тема людей, які вимушені покинути свою Вітчизну, окуповані території. Про те, що таке бути свідком тих жахіть, які відбуваються на наших очах.
Ще одна важлива для мене історія — це пошуки відповіді на питання: «А хто саме я?» і пошуки своєї ідентичності, а також, як працює пам'ять, тому що історія може розповідатись по-різному.
Мені здається, що саме зараз театр мусить йти крок за кроком з тими подіями, які відбуваються саме зараз. Для того, щоб цю історію не переписували саме на наших очах", — розповідає Оксана Дмітрієва.
Як зазначають, виставу відносять до жанру кардіомахії. Ідеєю жанру поділився художник Костянтин Зоркін.
"Так сталося в моєму житті, що я дізнався, що таке справжнє кохання, і сталося це під час війни. В мене ціла колекція схожих історій моїх друзів, знайомих.
Я думаю, що це дійсно парадигма, оскільки ми живемо в міфологічному світі, де йде боротьба Добра і Зла. І все, що з нами відбувається, про це ми раніше читали в книжках, знали, що є таке міфологічне зло, а тепер ми розуміємо, що таке справжнє зло.
У нас є досвід переживань цього, а це такі стани, в яких має бути ще одна сила, яка врівноважена смертю, і єдина з цих сил – це любов.
Ми маємо задачу робити те, що ми робимо, творити й залишати такі документи. На мою думку, вони набагато важливіші, ніж буквальна документація того, що відбувається", — розповідає Костянтин Зоркін.
Музику до вистави написала композиторка Катерина Палачова.
"Я завжди вважала себе далекою від античної міфології й драматургії, але погляд на історію Медеї як історію чужинства, історію втраченого дому, виявилася для мене особистою і болючою, бо я вже три роки як далеко від дому, працюючи над музикою, я відчувала, як розпаковуються всі почуття, які були складені на дно душі до кращих часів.
Це був такий сучасний погляд на античну історію, хоча в музиці також закладені й автентичні, оригінальні давньогрецькі мелодії", — каже композиторка.
Роль Медеї виконуватиме акторка, заслужена артистка України Надія Левченко, хореограф-постановник — Дмитро Лека.
Читайте також: