Що відомо про могулістку з Івано-Франківська, яка представлятиме Україну на Олімпіаді

За 24 роки незалежності на Зимових Олімпійських іграх у фрістайлі Україна була представлена ​​тільки в лижній акробатиці, але в Пхьончхані ця статистика буде доповнена могулом - Тетяна Петрова стала першою за довгі роки українською могулісткою на Олімпійських іграх.

 

Останній раз представниця України в могулі мала ліцензію у 1994 році (Ліллехаммер). Тоді право на виступ вдалося отримати Юлії Фоміних, яка зараз займає посаду Державного тренера з фрістайлу, пише Фіртка з посиланням на depo.ua.

 

Що таке могул. Це дисципліна фрістайлу, змагання зі спуску з гори на лижах спеціальною горбистою трасою, що має нахил 27 градусів, із виконанням акробатичних стрибків.

 

Результат спортсмена визначається за часом проходження траси та суддівською оцінкою якості стрибків. Площа приземлення обов'язково покривається пухким снігом. Могул входить до програми Олімпійських ігор, починаючи з Альбервільської олімпіади.

 

 

Хто така Петрова.

Українській спортсменці виповнилось 24 роки, сама родом з Заходу України - обласного центру Івано-Франківська. Тетяна навчалась в Львівській комерційній академії і лише в 2012 році почала займатися могулом в Буковелі. Саме тамтешній гірськолижний курорт вніс найбільший внесок в здобутки наших спортсменів у фрістайлі.

 

Любов до лижного спорту привив Тетяні її батько і згодом звичайне захоплення переросло в екстремальний спосіб життя спортсменки.

 

Спортивна кар'єра у фрістайлі почалася з лижної акробатики, яка дала Тетяні хорошу фізичну основу. Шість довгих років знадобилось Петровій для досягнення високого результату - отримання ліцензії на Олімпіаду в Південній Кореї.

 

Кар'єрний стрибок. За плечима в Петрової два чемпіонати світу, на яких українка посіла досить високі 33 та 29 місця. Вже на першому етапі кубка світу в фінській Руці 24-річна фрістайлістка зайняла 41-е місце з 54 учасниць.

 

Зайняті місця цілком співставні з фінансуванням, яке надається державою для підтримки фрістайлу в Україні. Вперше було здійснено фінансування поїздки на чемпіонат світу в Іспанії в 2017 році, де Тетяна і отримала звання кандидата на участь в Олімпіаді. Завдяки цьому статусу українці вперше почали виділяти кошти на участь в Кубках світу.

 

Петрова показала 47-й результат на етапі Кубка світу в Канаді і завдяки цьому завоювала путівку на Олімпійські ігри. Ключову роль в лижному спорті Петрової відіграє її тренер - Сергій Чмель, який всюди супроводжує свою підлеглу і щиро за неї переживає.

 

 

Перспективи на Олімпіаді. Відверто кажучи, українцям не варто сподіватись на успіх в підвиді фрістайлу в Пхьончхані. Провідні ролі в могулі вже традиційно посідають спортсмени з Китаю, США, Японії та Росії. Успіхом для Тетяни буде потрапляння в ТОП-30, що зможе стати серйозним мотиваційним поштовхом для майбутніх змагань.

 

Пригода Петрової. В кар'єрі українки відбувся курйозний випадок, який завадив Тетяні продемонструвати високі результати. Перед етапом Кубка світу в Китаї був втрачений багаж зі всім екіпіруванням, тому до "піднебесної" наша команда вирушила з парою слаломних лиж і черевиками, що були на розмір більші від власних.

 

Офіційні тренування Тетяні довелося проводити в такому спорядженні, а вже напередодні старту все ж таки знайшовся багаж Петрової і його вдалося перенаправити до Пекіну. Але щоб отримати втрачене знадобилась особиста явка спортсменки, через це, ніч перед стартом у буковельської спортсменки була майже без сну. Зрештою ця пригода та нелогічні суддівські рішення вплинули на низькі місця в Китаї.

 

Один з виступів Тетяни на етапі Кубка світу в США:

 

Віртуальне життя. Тетяна Петрова веде не дуже активне життя в соцмережах. На сторінці в Інстаграм всього декілька світлин, з яких важко зробити конкретні висновки про її захоплення поза фрістайлом.

 

Також нічого невідомо про "другу половинку" фрістайлерки, адже ця тема також не повністю розкрита в соцмережі. Невже серце 24-річної красуні досі ніким не зайняте?


30.01.2018 5526 1
Коментарі (1)

Віка Петрова 2018.02.01, 14:57

Тетяна одружена)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

7480 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1118
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

620
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5638
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1523
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1387

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

464

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1283

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1111

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1014
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

350
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

408
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1350
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

425
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

694
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5733
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

442
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

308
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

647 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1091
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

947