Що думають підприємці про зміну керівництва Центрального ринку

Вже місяць іванофранківці обговорюють події навколо центрального ринку.  І напевне, найбільше хвилюються за майбутнє центрального ринку місцеві підприємці.  Адже саме їм тут працювати.

Втім, до зміни керівництва та буремних подій минулої суботи, коли на ринку ледь не розгорнулось силове протистояння, тут намагаються ставитися по-філософськи. Мовляв, аби не гірше.

читайте також: У Франківську на центральному ринку оновили національний стяг

Про ринок під керівництвом «Бури» тут говорять обережно. Всі ще пам’ятають  події після Революції Гідності та методи, якими незгідним з «політикою» ринку затикали рота.

Водночас, продавці говорять й про перші позитивні зміни на центральному базарі після зміни керівництва – тут нарешті можна отримати безкоштовний вихідний.

«Раніше адміністрація не дозволяла брати вихідний. Тобто, ти можеш не виходити, але заплатити за місце все одно мусиш. Відповідно, це вже собі в мінус. Не торгувати і не платити можна було фактично двічі на рік  - на Різдво та Великдень. А так – плати щоденну оренду. Зараз адміністрація ринку дозволяє раз на тиждень брати вихідний і не платити  того дня за місце. Після тієї суботи, коли тут було багато поліції і охорони, нам  дали один день «канікул» від оплати», - розповідає продавчиня Наталя.

Бажання почути проблеми підприємців – ще один «плюс» нової адміністрації. Принаймні так каже пані Марія.

«Ми от попросили облаштувати собі місце для торгівлі, аби на голову не капало – дозволили. Раніше тут не дуже хтось хотів з нами говорити, не те, що слухати. Обіцяли і дорогу зробити на оптовому, аби в болоті не стояти і люди болотом не ходили. Освітлення почали нове робити. Тобто, видно, що хочуть щось зробити, а не лише гроші з людей дерти», - роздумує підприємець.

До слова, серед нововведень від нової адміністрації – безкоштовні місця у критому ринку для людей, які торгують власною городиною та молочними продуктами. Таким чином адміністрація вирішила боротися зі стихійною торгівлею навколо ринку. Також тут знову відновили роботу контрольної ваги, тож покупці мають змогу переважити куплене.

Нагадаємо, попередній орендар Центрального ринку Івано-Франківська, місцевий підприємець Ігор Халаменда, відомий у кримінальних колах на прізвисько Бура, 24 жовтня 2019 року оформив договір з продажу своєї частки в ТОВ «Торговий сервіс», яке орендувало ринок. Продаж було здійснено на користь підприємців Тамари Казанцевої та Олександра Туяхова.

Одразу після укладання угоди та отримання грошей, вже колишній власник ТОВ «Торговий сервіс», Ігор Халаменда здійснив спробу шахрайства. Він заявив, що жодного договору не було і, застосовуючи кримінальні зв’язки та команду юристів, заявив про свої права на Центральний ринок, а нових власників оголосив "рейдерами".


Читайте також:

Для обігріву Центрального ринку керівництво закупило 30 тонн пеллетів

Ескалацію конфлікту не допустимо: у поліції кажуть, що тримають під контролем ситуацію на міському ринку Франківська

Хронологія боротьби за франківський ринок: “Повстання” підприємців у 2014-му році (ФОТО+ВІДЕО)

Яким є життя івано-франківського ринку зсередини (ВІДЕО)

Боротьба за Центральний ринок в Івано-Франківську: ретроспектива подій

Пустка і безгосподарність: фоторепортаж з центрального ринку Франківська

Зниження тарифу на 25% та гідні умови праці: нове керівництво франківського ринку зустрілось з підприємцями (ФОТО+ВІДЕО)

Тамара Казанцева: Ринок працює у звичному режимі і уже під новим керівництвом

"Перерозподіл сфер впливу": очільник Франківська прокоментував ситуацію навколо центрального ринку

У Франківську освітять «критий ринок»


27.11.2019 9303 2
Коментарі (2)

Петро 2019.11.27, 21:34

Фіртка - це дно! Скільки коштує розміщення чорнухи? Я не є прихильником ні однієї з сторін, але реально ці "заказухи" на вашому сайты мене уже підтошнюють...

Михайло 2019.11.28, 18:34

Склалось враження що це замовна стаття

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

612
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3192
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21316
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2103
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1593 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2470

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

398

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

273

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

861

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2264
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

285
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

559
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1106
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

267
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

884
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

851
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

766
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8343
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

426
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1232 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2284 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

975