"Рух – це життя": в Івано-Франківську запроваджують руханки просто неба щоп'ятниці

Щоп'ятниці з травня до вересня в Івано-Франківську відбуватимуться руханки просто неба.

Про це Суспільному розповіла керівниця і кураторка проєкту Наталія Гасюк, передає Фіртка.

Ініціативу назвали "Friday. Re-Charge/П’ятниця. Перезавантаження".

"Ми шукали назву, де була б мотивація починати щось нове", – каже Наталія Гасюк. У п'ятницю люди матимуть можливість "струсити" втому робочого тижня та налаштуватися на якісні вихідні.

Авторка проєкту "підглянула" ідею в Сінгапурі й виношувала її два роки, але підштовхнув до реалізації рік карантинних обмежень та зменшення рухової активності людей.

"Руханки триватимуть 45 хв, з 17-ї до 17:45", – розповіла кураторка проєкту від Івано-Франківського фахового коледжу фізичного виховання Світлана Оришко.

Їх проводитимуть з урахуванням карантинних обмежень: для 50-ти людей або більше, залежно від карантинної зони, зберігаючи відстань між учасниками до 2-х метрів.

"У нас є висококваліфіковані інструктори, що володіють всіма технологіями й методиками фітнес-програм, тому можуть розробити програму, змістовну за кількістю вправ, спрямованих на більшість м'язової й рухової активності, але з правильним підбором дозування і навантаження. Це дуже важливо, тому що можна зробити таку руханку, що людина скаже: "У мене все болить і я не хочу більше ніяких руханок", – пояснює Світлана Оришко. Надалі програму змінюватимуть, доповнюватимуть, розширюючи спектр вправ.

У підготовчій частині руханки будуть вправи, пов'язані з профілактикою і відновленням дихальної системи, і головною метою буде наситити організм киснем. Щоб це зробити, учасників навчать правильно дихати під час рухової активності, щоб вправа дала необхідний ефект.

Мету основної частини Світлана Оришко формулює так: "Активно, весело, під музику, з позитивним настроєм вийти з ізоляції, обмеження, негативної інформації". Ще одна мета руханок – профілактика захворювань.

"Ми будемо бачити, яка категорія населення буде приходити напочатку і наші інструктори будуть підбирати такі вправи, які матимуть найбільшу активність і найбільшу потребу", – каже Світлана Оришко.

Руханки впроваджуватиме Гірський рятувальний центр разом з десятком партнерів. Наталя Гасюк розповіла, що тренерів та програму забезпечить Івано-Франківський фаховий коледж фізичного виховання. Івано-Франківський центр туризму і краєзнавства учнівської молоді допоможе в роботі з дітьми. Медуніверситет та галерея Бастіон дали дозволи на використання площі та електроенергії. Міська рада забезпечить громадську охорону та безпеку, депутатська комісія обласної ради з охорони здоров'я – медичний супровід. Товариство Червоного Хреста в області навчає тренерів домедичної допомоги, у штабному наметі під час руханок буде черговий на випадок надзвичайних ситуацій.

Основним посилом на руханках буде: рух – це життя. За словами Світлани Оришко, свіже повітря, хороша команда, позитивний настрій, музика зроблять те, що ми запланували: увести рухову активність у щоденне життя людей".


Читайте також:

Втримати себе у формі на карантині: поради від відомого франківського фітнес-тренера

Здобуті медалі та перемоги: успіхи українських спортсменів за тиждень


26.04.2021 2431
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1264
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2560
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2192
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6590 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2471 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

366

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1173

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1303

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1434
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

299
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

163
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

66
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26531
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

566
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10480 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

61
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

86
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

422
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

636