Присвячена місту: в Івано-Франківську триває виставка сучасного мистецтва "Болото" (ФОТО/ВІДЕО)

У Франківську в Музеї мистецтв Прикарпаття експонують виставку сучасного мистецтва "Болото". Офіційного відкриття за задумом організатора не було, але відвідувачі музею уже мають можливість її оглянути.

До створення виставки долучилися 15 сучасних митців. Художник і співорганізатор Ярослав Яновський розповідає, що усі картини та інсталяції присвячені Івано-Франківську.

Називали виставку "Болото" через те, що сучасний Івано-Франківськ, окрім середмістя, збудований на болоті. Картини, мовить художник, також несуть спонуку до місцевої влади.

"Знаєте приказку: "В тихому болоті чорти водяться". Тобто в нашому болоті виросло багато хороших ангельських чортиків відомих, — говорить Ярослав Яновський. — Це тільки перша акція — їх буде п’ять — вона стимулює обласну, міську владу спробувати зробити в Івано-Франківську музей сучасного мистецтва, бо місто того вартує".

Ярослав Яновський є автором інсталяції, яка розташована в центрі експозиції. Вона складається зі скляних банок, в яких плавають декоративні рибки.

Каже, робив її спеціально для виставки "Болото".

"Риба – це символ Христа. Всі знають це достатньо добре і, власне, риби символізують мир, поєднання зла, добра і духовності".

Франківець Роман Тихий ділиться враженнями від побаченого.

"Приємно, що є автори з цілої України. І взагалі, гарна атмосфера. Мета і візія виставки — теж мені подобаються".

Інший відвідувач експозиції Тарас Греськів розповідає, що йому найбільше сподобалися портрети із сюрреалістичними мотивами.

"Два портрети у такій дуже сюрреалістичній манері з дуже цікавою манерою відбиття фарби. Також це чорне, важко зрозуміти що, але воно мені дуже подобається. Також інші роботи. Мені дуже імпонує цей пародійний підхід".

Роботи художника Валерія Дувірака на "Болоті" не представлені. Розповідає, що після того, як роздивився картини, зрозумів, що виставка присвячена Івано-Франківську.

"Перше, що одразу в очі впало, – це вхідні ворота Палацу Потоцьких. Мені взагалі виставка сподобалася, бо нестандартне бачення. Ми, на жаль, привчені до соцарту. Не кожен сповідувався йому, але так було. А тут нове, нестандартне", — каже Валерій Дувірак.

За задумом організаторів, 29 травня буде обговорення виставки. Її експонуватимуть у Музеї мистецтв до 30 травня.Крім того, її у різних видах покажуть ще в чотирьох мистецьких просторах.


Читайте також:

 

Фотогалерея


26.05.2021 1711
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1263
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2559
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2129
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2190
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6589 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2470 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

364

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1172

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1302

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1433
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

298
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

160
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

599
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

64
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26530
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

565
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10479 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

59
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

81
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

420
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

568
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

635