Присвячена місту: в Івано-Франківську триває виставка сучасного мистецтва "Болото" (ФОТО/ВІДЕО)

У Франківську в Музеї мистецтв Прикарпаття експонують виставку сучасного мистецтва "Болото". Офіційного відкриття за задумом організатора не було, але відвідувачі музею уже мають можливість її оглянути.

До створення виставки долучилися 15 сучасних митців. Художник і співорганізатор Ярослав Яновський розповідає, що усі картини та інсталяції присвячені Івано-Франківську.

Називали виставку "Болото" через те, що сучасний Івано-Франківськ, окрім середмістя, збудований на болоті. Картини, мовить художник, також несуть спонуку до місцевої влади.

"Знаєте приказку: "В тихому болоті чорти водяться". Тобто в нашому болоті виросло багато хороших ангельських чортиків відомих, — говорить Ярослав Яновський. — Це тільки перша акція — їх буде п’ять — вона стимулює обласну, міську владу спробувати зробити в Івано-Франківську музей сучасного мистецтва, бо місто того вартує".

Ярослав Яновський є автором інсталяції, яка розташована в центрі експозиції. Вона складається зі скляних банок, в яких плавають декоративні рибки.

Каже, робив її спеціально для виставки "Болото".

"Риба – це символ Христа. Всі знають це достатньо добре і, власне, риби символізують мир, поєднання зла, добра і духовності".

Франківець Роман Тихий ділиться враженнями від побаченого.

"Приємно, що є автори з цілої України. І взагалі, гарна атмосфера. Мета і візія виставки — теж мені подобаються".

Інший відвідувач експозиції Тарас Греськів розповідає, що йому найбільше сподобалися портрети із сюрреалістичними мотивами.

"Два портрети у такій дуже сюрреалістичній манері з дуже цікавою манерою відбиття фарби. Також це чорне, важко зрозуміти що, але воно мені дуже подобається. Також інші роботи. Мені дуже імпонує цей пародійний підхід".

Роботи художника Валерія Дувірака на "Болоті" не представлені. Розповідає, що після того, як роздивився картини, зрозумів, що виставка присвячена Івано-Франківську.

"Перше, що одразу в очі впало, – це вхідні ворота Палацу Потоцьких. Мені взагалі виставка сподобалася, бо нестандартне бачення. Ми, на жаль, привчені до соцарту. Не кожен сповідувався йому, але так було. А тут нове, нестандартне", — каже Валерій Дувірак.

За задумом організаторів, 29 травня буде обговорення виставки. Її експонуватимуть у Музеї мистецтв до 30 травня.Крім того, її у різних видах покажуть ще в чотирьох мистецьких просторах.


Читайте також:

 

Фотогалерея


26.05.2021 1488
Коментарі ()

09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

2909
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

888
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

687
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10382 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2791 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2056

Як московити крали історію наших предків.

461

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

261

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

801

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

831
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

240
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

339
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

558
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

248
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

240
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

498
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

567
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5846
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

160
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

297
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

460
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

536