Пріоритетний об‘єкт: яка ситуація з будівництвом моста на Пасічну

В Івано-Франківську новий міст до мікрорайону Пасічна готовий на 75%.

Про це під час брифінгу 22 січня розповів начальник управління капітального будівництва міської ради Роман Галіпчак, пише Фіртка.

«Пріоритетним об’єктом для нас залишається будівництво моста Галицького через річку Бистрицю.

Нагадаю, що він був включений в програму «Велике будівництво», але, на жаль, війна не дала нам реалізувати цей проєкт.

Попри всі виклики, ми продовжуємо роботи, зокрема, робимо розв’язку зі сторони вулиці Надрічної», — зазначив Галіпчак.

Зі слів посадовця, станом на 22 січня влаштовано всі фундаменти під опори, основна опора, опори під розв’язку заїзду і з’їзду, змонтовані металеві конструкції, винесено повністю газопровід.

«По з’їзду — виконана вся металева частина, і зверху забетонована вся монолітна плита. Тривають роботи по підпірних стінках», — додав Галіпчак.

У 2024 році з міського бюджету на будівництво моста спрямують 240 мільйонів гривень. За ці кошти планують зробити під'їзд до моста з боку вулиць Хіміків та Надрічної, а також завершити роботи на самому мості.

«Нам обов’язково треба узятися до виконання робіт під’їзду до моста зі сторони вулиці Хіміків. Там є багато роботи: і виніс водопроводу, і дощовий колектор, і освітлення, насип тощо.

Ми зробили проєктно-кошторисну документацію, пройшли експертизу і змушені оголошувати тендер, укладати договір з переможцем і розпочинати реалізовувати проєкт зі сторони вулиці Хіміків», — резюмував посадовець. 

Нагадаємо, проєкт нового моста розробили ще у 2017 році. Роботи безпосередньо з конструкцією мосту через річку Бистриця Солотвинська виконувало підприємство «Мостобудівельний загін №112».

Раніше в інтерв'ю Фіртці очільник Івано-Франківська Руслан Марцінків розповів, що у місцевої влади були амбітні плани, однак повномасштабне російське вторгнення внесло свої корективи.

«Найбільша проблема — це те, що під час воєнного стану урядові постанови забороняють проводити капітальні ремонти коштом місцевих бюджетів.

Наразі маємо змогу латати ями, виконувати дрібні поточні ремонти, робити розмітку або завершувати роботи на тих об’єктах, які раніше були профінансовані.

Те, що всі капітальні видатки заморожені — це, звісно, величезний виклик, адже до 24 лютого ми розпочали певні ремонти, чи то доріг, чи то двору, в рамках капітального ремонту, а внаслідок повномасштабної війни ці видатки не фінансують, щобільше — залишились заборгованості перед підприємствами.

І така ситуація вже триває чимало часу, а ми розуміємо, що є ремонти, які у будь-якому випадку треба завершити», — ділився міський голова.

І все ж попри непростий час упорядкувальні роботи, нехай і в дуже обмежених обсягах, не припиняють проводити. Окрім того, у місті мали великі плани на капітальне будівництво.

«Навіть той самий міст на Пасічну. Але знову ж таки — є проблема з фінансуванням. Ми шукаємо різні варіанти, щоб продовжувати будівництво.

Роботи тривають навіть в таких умовах», — підкреслював очільник міста.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Відомо, скільки вже витратили коштів на будівництво моста на Пасічну станом на сьогодні

Частина пішохідного моста на Пасічну впала після підйому води у Бистриці (ФОТОФАКТ)


Коментарі ()

02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

1427
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

927
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1288
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

4606 13
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

3365
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7551 7

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

133

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

366

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

674

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

502
01.11.2024

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

442
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

555
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17580
04.11.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1358
31.10.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

8924 4
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

8393 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

812
04.11.2024

Фільм "Медовий місяць" режисерки Жанни Озірної здобув Ґран-прі на 53 Київському міжнародному кінофестивалі "Молодість" і приніс авторці почесну статуетку "Скіфський олень".

324
05.11.2024

Шестеро громадян Діксвіл Нотча, віддаленого некорпорованого містечка в північній частині штату Нью-Гемпшир, віддали свої голоси на виборах президента США на дільниці опівночі.

269
30.10.2024

Верховна Рада 29 жовтня ухвалила в цілому законопроєкт №11225 щодо вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.  

1049
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

748
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

747