Прикарпатця засудили до чотирьох років ув'язнення за створення тисячі фейкових облікових записів для росіян

фото: ілюстративне

За матеріалами СБУ обвинувачений за три роки купив 10 700 сім-карток українського мобільного оператора Київстар  та забезпечував їх своєчасну заміну в SIM-банках для функціонування так званої «ботоферми», котру за матеріальну вигоду надавав у користування російському онлайн-сервісу.
Про це повідомляють "Вікна"пише Фіртка.

В Єдиному держаному реєстрі судових рішень оприлюднили вирок Калуського міськрайонного суду від 19 липня за результатами розгляду кримінального провадження про обвинувачення раніше не судимого уродженця села Підмихайля у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж) та ч. 1 ст. 209 (легалізація майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Як встановив суд, у червні 2018 року громадянин України, відвідуючи групи в інтернет-месенджері «Telegram», у спілкуванні з їх учасниками дізнався про можливість за відповідну оплату за допомогою спеціального обладнання надавати в оренду російському онлайн-сервісу віртуальні  номери  мобільних телефонів.

З корисливою метою обвинувачений через інтернет-месенджер «Telegram» вийшов на контакт з адміністрацією цього онлайн-сервісу та з'ясував умови співпраці з ним.

Зокрема, отримав інформацію, що для роботи необхідне спеціальне обладнання, яке дозволяє вчиняти незаконне втручання в роботу автоматизованих мереж операторів мобільного зв'язку та вирішив придбати його.

Крім того, чоловік мав розміщати сім-карти в SIM-банки та за допомогою спеціального програмного забезпечення здійснити налаштування надходження отриманих даних від оператора стільникового зв`язку на сервери російського онлайн-сервісу.  

Відтак у листопаді 2018 року чоловік на AliExpress придбав SIM-банк з функцією зміни ІМЕІ на 8 плат розширення для сім-карт оператора мобільного зв'язку з можливістю їх «гарячої» заміни.

Після цього, 25 листопада 2018 року зв'язався з адміністрацією російського онлайн-сервісу та виявив бажання співпрацювати з ними. Також наприкінці листопада він за 10 тисяч гривень купив в іншої особи ще один SIM-банк з функцією зміни ІМЕІ на 32 плати розширення.

Далі він на своєму ноутбуці встановив спеціальне програмне забезпечення під'єднав до нього SIM-банки та розпочав роботу з російською платформою за місцем проживання.

Обвинувачений купував сім-картки українського мобільного оператора Київстар  через додаток «ОЛХ» та забезпечував їх своєчасну заміну в SIM-банках для функціонування так званої «ботоферми», котру за матеріальну вигоду надавав у користування російському онлайн-сервісу, який здає в оренду віртуальні мобільні ідентифікатори для реєстрації облікових записів, у тому числі фейкових, на різноманітних Інтернет-платформах та в соціальних мережах.

У період з 25 листопада 2018 року по 23 липня 2021 року чоловік придбав та використав 10 700 сім-карток Київстар.

В результаті порушення маршрутизації міжнародного трафіку, з використанням сім-карток оператору мобільного зв`язку Київстар було завдано шкоди на загальну суму 290 567,15 гривні.

«Внаслідок умисних дій чоловіка російський онлайн-сервіс отримав можливість здобувати інформацію, підробляти її, блокувати, спотворювати процес обробки інформації, тобто негативно впливати на інформаційний простір та заподіювати шкоду інформаційній безпеці України», — йдеться у вироку суду.

Загалом у період з 25 листопада 2018 по 23 липня 2021 чоловік з корисливою метою, придбав та використав 11 288 SIM-карток українських операторів стільникового зв`язку. З одного українського мобільного номеру він заробляв від 40 до 150 російських рублів.

Було встановлено, що від здачі в оренду мобільних номерів він заробив 703 200,83 російського рубля (понад 258,9 тисячі гривень), які надходили на його баланс в особистому кабінеті партнера російського онлайн-сервісу.

Кошти виводилися через рахунки в російських платіжних системах «Qiwi», «ЮМоnеу», «Webmoney».

У судовому засіданні обвинувачений свою вину не визнав. Пояснив, що для реєстрації в соціальних мережах чи сервісах в мережі Інтернет потрібен смс-код, підтверджений номером мобільного телефону.

Приблизно в кінці 2018 року в мережі Інтернет він побачив сайт, на якому була можливість придбати смс-код для підтвердження реєстрації. На цьому сайті також була можливість продавати такі смс-коди. Робота з сайтом платформи  полягала у наданні в оренду номерів для отримання смс-кодів, що не було заборонено законом.

Однак суд, оцінивши зібрані слідчими докази, ухвалив визнати чоловіка винуватим у вчиненні інкримінованих йому правопорушень та призначив покарання — чотири роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування та в органах, що надають інформаційні послуги строком на два роки та з конфіскацією майна, яке є його власністю.

Також задоволено цивільний позов — на користь ПАТ Київстар з жителя Підмихайля стягнули 290 567,15 гривні матеріальних збитків, завданих кримінальним правопорушенням. Також він має сплатити на користь держави 26 060,46 гривні за проведення судових експертиз.


Примітка: на вирок суду протягом 30 днів може буди подано апеляційну скаргу.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Прикарпатцям розповіли, як не потрапити на гачок до шахраїв

Отримала повідомлення нібито від сестри з проханням позичити гроші: прикарпатку ошукали на майже 15 тисяч гривень


25.07.2024 1207
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

552
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3118
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21223
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2063
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1558 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2431

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

285

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

217

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

816

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2227
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

243
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

516
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1068
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

233
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

847
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

810
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

735
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8298
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

366
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1049 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2238 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

941