Прикарпатця засудили до чотирьох років ув'язнення за створення тисячі фейкових облікових записів для росіян

фото: ілюстративне

За матеріалами СБУ обвинувачений за три роки купив 10 700 сім-карток українського мобільного оператора Київстар  та забезпечував їх своєчасну заміну в SIM-банках для функціонування так званої «ботоферми», котру за матеріальну вигоду надавав у користування російському онлайн-сервісу.
Про це повідомляють "Вікна"пише Фіртка.

В Єдиному держаному реєстрі судових рішень оприлюднили вирок Калуського міськрайонного суду від 19 липня за результатами розгляду кримінального провадження про обвинувачення раніше не судимого уродженця села Підмихайля у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж) та ч. 1 ст. 209 (легалізація майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Як встановив суд, у червні 2018 року громадянин України, відвідуючи групи в інтернет-месенджері «Telegram», у спілкуванні з їх учасниками дізнався про можливість за відповідну оплату за допомогою спеціального обладнання надавати в оренду російському онлайн-сервісу віртуальні  номери  мобільних телефонів.

З корисливою метою обвинувачений через інтернет-месенджер «Telegram» вийшов на контакт з адміністрацією цього онлайн-сервісу та з'ясував умови співпраці з ним.

Зокрема, отримав інформацію, що для роботи необхідне спеціальне обладнання, яке дозволяє вчиняти незаконне втручання в роботу автоматизованих мереж операторів мобільного зв'язку та вирішив придбати його.

Крім того, чоловік мав розміщати сім-карти в SIM-банки та за допомогою спеціального програмного забезпечення здійснити налаштування надходження отриманих даних від оператора стільникового зв`язку на сервери російського онлайн-сервісу.  

Відтак у листопаді 2018 року чоловік на AliExpress придбав SIM-банк з функцією зміни ІМЕІ на 8 плат розширення для сім-карт оператора мобільного зв'язку з можливістю їх «гарячої» заміни.

Після цього, 25 листопада 2018 року зв'язався з адміністрацією російського онлайн-сервісу та виявив бажання співпрацювати з ними. Також наприкінці листопада він за 10 тисяч гривень купив в іншої особи ще один SIM-банк з функцією зміни ІМЕІ на 32 плати розширення.

Далі він на своєму ноутбуці встановив спеціальне програмне забезпечення під'єднав до нього SIM-банки та розпочав роботу з російською платформою за місцем проживання.

Обвинувачений купував сім-картки українського мобільного оператора Київстар  через додаток «ОЛХ» та забезпечував їх своєчасну заміну в SIM-банках для функціонування так званої «ботоферми», котру за матеріальну вигоду надавав у користування російському онлайн-сервісу, який здає в оренду віртуальні мобільні ідентифікатори для реєстрації облікових записів, у тому числі фейкових, на різноманітних Інтернет-платформах та в соціальних мережах.

У період з 25 листопада 2018 року по 23 липня 2021 року чоловік придбав та використав 10 700 сім-карток Київстар.

В результаті порушення маршрутизації міжнародного трафіку, з використанням сім-карток оператору мобільного зв`язку Київстар було завдано шкоди на загальну суму 290 567,15 гривні.

«Внаслідок умисних дій чоловіка російський онлайн-сервіс отримав можливість здобувати інформацію, підробляти її, блокувати, спотворювати процес обробки інформації, тобто негативно впливати на інформаційний простір та заподіювати шкоду інформаційній безпеці України», — йдеться у вироку суду.

Загалом у період з 25 листопада 2018 по 23 липня 2021 чоловік з корисливою метою, придбав та використав 11 288 SIM-карток українських операторів стільникового зв`язку. З одного українського мобільного номеру він заробляв від 40 до 150 російських рублів.

Було встановлено, що від здачі в оренду мобільних номерів він заробив 703 200,83 російського рубля (понад 258,9 тисячі гривень), які надходили на його баланс в особистому кабінеті партнера російського онлайн-сервісу.

Кошти виводилися через рахунки в російських платіжних системах «Qiwi», «ЮМоnеу», «Webmoney».

У судовому засіданні обвинувачений свою вину не визнав. Пояснив, що для реєстрації в соціальних мережах чи сервісах в мережі Інтернет потрібен смс-код, підтверджений номером мобільного телефону.

Приблизно в кінці 2018 року в мережі Інтернет він побачив сайт, на якому була можливість придбати смс-код для підтвердження реєстрації. На цьому сайті також була можливість продавати такі смс-коди. Робота з сайтом платформи  полягала у наданні в оренду номерів для отримання смс-кодів, що не було заборонено законом.

Однак суд, оцінивши зібрані слідчими докази, ухвалив визнати чоловіка винуватим у вчиненні інкримінованих йому правопорушень та призначив покарання — чотири роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування та в органах, що надають інформаційні послуги строком на два роки та з конфіскацією майна, яке є його власністю.

Також задоволено цивільний позов — на користь ПАТ Київстар з жителя Підмихайля стягнули 290 567,15 гривні матеріальних збитків, завданих кримінальним правопорушенням. Також він має сплатити на користь держави 26 060,46 гривні за проведення судових експертиз.


Примітка: на вирок суду протягом 30 днів може буди подано апеляційну скаргу.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Прикарпатцям розповіли, як не потрапити на гачок до шахраїв

Отримала повідомлення нібито від сестри з проханням позичити гроші: прикарпатку ошукали на майже 15 тисяч гривень


25.07.2024 1088
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2601
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1628 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3698
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5489
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1718
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2131

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

218

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

231

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

426

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

916
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

516
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

798
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2499 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

564
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

904
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4950
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

766
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

695
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

628
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

430
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

756
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

918 2