Повітряні машини швидкої допомоги:  австралійський прототип eVTOL дебютує як медичний вертоліт (ВІДЕО)

Австралійський AMSL Aero представив повномасштабний прототип літака для свого Vertiia перехідного eVTOLAMSL Aero


Австралійська компанія представила новий електричний літак VTOL, який вже знаходиться на етапі передполітного прототипу. Літак AMSL Aero Vertiia може пролетіти до 800 км (500 миль) на водні, і він працюватиме як повітряна швидка допомога. Vertiia розроблений спільно з Університетом Сіднея та спеціалістами з питань автономії та датчиків Mission Systems.

Це перехідний мультиротор з вісьмома великими підпірками, встановленими на двох широких стовпах з вуглецевого волокна, що тягнуться від верхнього хвоста та нижньої передньої частини тонкої кабіни у формі стручка. Ці реквізити мають можливість нахилу від вертикального напрямку вгору для зльоту, наведення і посадки до повністю горизонтального в круїзному польоті. Наявність восьми з них забезпечує безпеку у випадку, якщо щось піде не так.

Невеликі крила прикріплені до задньої частини підпірок, нахиляються разом з підпірками, щоб вони не перекривали повітряний потік, і як тільки буде досягнута певна швидкість, ця конфігурація крила коробки дозволить ефективно здійснити політ. AMSL заявляє, що швидкість літака становить 300 км/год (186 миль/год), і він буде пілотований людиною, але матиме вбудовані автономні можливості, готовий до керування через інтернет, коли такі речі стануть законними.

На цьому зображенні не видно маленьких крил, прикріплених до задньої частини підпірок, які забезпечать підйом у горизонтальному польоті


Компанія робить великий виклик, заявляючи, що це буде "найефективніший eVTOL у світі", можливо, завдяки своїй невеликій, тонкій, дво- або тримісній кабіні та легкій конструкції з вуглеволокна. Ми зацікавилися та вирішили дізнатись більше про цей проєкт і де ще команда дизайнерів Vertiia зуміла виявити ефективність, про яку забули інші.

Діапазон буде відрізнятися залежно від варіантів накопичення енергії; AMSL працює  на відстань близько 250 км (155 миль) для акумуляторної версії, яка вимагатиме великих зарядів між рейсами, і 800 км (500 миль) на водневій силовій установці, що також дозволить швидко де завгодно заправлятися, де встановлена воднева помпа. Технологія на останньому етапі доведення, але як тільки вона запрацює, вона повинна бути для всього сегменту eVTOL.

AMSL Aero підписав партнерство з аеромедичною компанією CareFlight, яка хоче використовувати ці легкі та зручні літаки як повітряні машини швидкої допомоги, обслуговуючи віддалені громади, які не мають доступу до місцевих злітно-посадкових смуг. З уже побудованою повнорозмірною системою вуглецевого планера та нахиленого ротора, схоже, є ще багато роботи по накопиченню енергії, електроніці тощо, але AMSL заявляє, що це мета на 2023 рік як дату, до якої Careflight може почати використовувати модель як аварійний транспорт.
Запуск засобів масової інформації AMSL для VertiiaAMSL Aero

Це здається нам дуже оптимістичним; жодна з відомих компаній eVTOL, з якими ми розмовляли в Європі чи Північній Америці, не близька до того, щоб сертифікувати свої літаки. Дійсно, самі критерії сертифікації на думку Тіма Вільямса з Vertical Aerospace ще не витримані  - і це в Європі, де сектор eVTOL є дуже активним. Більшість компаній орієнтуються на 2024 або 2025 роки для початку комерційних операцій, припускаючи, що вони зможуть зібрати величезні грошові резерви, необхідні для сертифікації їх літаків. Можливо, AMSL Aero та CareFlight розглядають можливість роботи за різними правилами після запуску.
Здається, AMSL досягла вражаючого прогресу завдяки гранту австралійського уряду на суму 3 млн доларів США (2,2 млн доларів США) від проєкту "Кооперативні дослідницькі центри" та подальшим інвестиціям IP Group у розмірі 3 млн доларів США. Побудова повномасштабного прототипу літака - це не маленьке досягнення, і ми з нетерпінням чекаємо на спілкування з командою та простежимо її прогрес, коли почнуться льотні випробування в аеропорту Нарромайн, штат Нью-Йорк, приблизно за п’ять з половиною годин від Сіднея.
за матеріалами New Atlas

Читайте також:


27.11.2020 2181
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

347
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2931
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21086
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1986
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1357 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2370

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

714

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2145

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

828

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1414
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

149
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

469
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1003
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

152
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

772
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

744
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

684
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8219
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

861 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

881
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2178 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

827