Повітряні машини швидкої допомоги:  австралійський прототип eVTOL дебютує як медичний вертоліт (ВІДЕО)

Австралійський AMSL Aero представив повномасштабний прототип літака для свого Vertiia перехідного eVTOLAMSL Aero


Австралійська компанія представила новий електричний літак VTOL, який вже знаходиться на етапі передполітного прототипу. Літак AMSL Aero Vertiia може пролетіти до 800 км (500 миль) на водні, і він працюватиме як повітряна швидка допомога. Vertiia розроблений спільно з Університетом Сіднея та спеціалістами з питань автономії та датчиків Mission Systems.

Це перехідний мультиротор з вісьмома великими підпірками, встановленими на двох широких стовпах з вуглецевого волокна, що тягнуться від верхнього хвоста та нижньої передньої частини тонкої кабіни у формі стручка. Ці реквізити мають можливість нахилу від вертикального напрямку вгору для зльоту, наведення і посадки до повністю горизонтального в круїзному польоті. Наявність восьми з них забезпечує безпеку у випадку, якщо щось піде не так.

Невеликі крила прикріплені до задньої частини підпірок, нахиляються разом з підпірками, щоб вони не перекривали повітряний потік, і як тільки буде досягнута певна швидкість, ця конфігурація крила коробки дозволить ефективно здійснити політ. AMSL заявляє, що швидкість літака становить 300 км/год (186 миль/год), і він буде пілотований людиною, але матиме вбудовані автономні можливості, готовий до керування через інтернет, коли такі речі стануть законними.

На цьому зображенні не видно маленьких крил, прикріплених до задньої частини підпірок, які забезпечать підйом у горизонтальному польоті


Компанія робить великий виклик, заявляючи, що це буде "найефективніший eVTOL у світі", можливо, завдяки своїй невеликій, тонкій, дво- або тримісній кабіні та легкій конструкції з вуглеволокна. Ми зацікавилися та вирішили дізнатись більше про цей проєкт і де ще команда дизайнерів Vertiia зуміла виявити ефективність, про яку забули інші.

Діапазон буде відрізнятися залежно від варіантів накопичення енергії; AMSL працює  на відстань близько 250 км (155 миль) для акумуляторної версії, яка вимагатиме великих зарядів між рейсами, і 800 км (500 миль) на водневій силовій установці, що також дозволить швидко де завгодно заправлятися, де встановлена воднева помпа. Технологія на останньому етапі доведення, але як тільки вона запрацює, вона повинна бути для всього сегменту eVTOL.

AMSL Aero підписав партнерство з аеромедичною компанією CareFlight, яка хоче використовувати ці легкі та зручні літаки як повітряні машини швидкої допомоги, обслуговуючи віддалені громади, які не мають доступу до місцевих злітно-посадкових смуг. З уже побудованою повнорозмірною системою вуглецевого планера та нахиленого ротора, схоже, є ще багато роботи по накопиченню енергії, електроніці тощо, але AMSL заявляє, що це мета на 2023 рік як дату, до якої Careflight може почати використовувати модель як аварійний транспорт.
Запуск засобів масової інформації AMSL для VertiiaAMSL Aero

Це здається нам дуже оптимістичним; жодна з відомих компаній eVTOL, з якими ми розмовляли в Європі чи Північній Америці, не близька до того, щоб сертифікувати свої літаки. Дійсно, самі критерії сертифікації на думку Тіма Вільямса з Vertical Aerospace ще не витримані  - і це в Європі, де сектор eVTOL є дуже активним. Більшість компаній орієнтуються на 2024 або 2025 роки для початку комерційних операцій, припускаючи, що вони зможуть зібрати величезні грошові резерви, необхідні для сертифікації їх літаків. Можливо, AMSL Aero та CareFlight розглядають можливість роботи за різними правилами після запуску.
Здається, AMSL досягла вражаючого прогресу завдяки гранту австралійського уряду на суму 3 млн доларів США (2,2 млн доларів США) від проєкту "Кооперативні дослідницькі центри" та подальшим інвестиціям IP Group у розмірі 3 млн доларів США. Побудова повномасштабного прототипу літака - це не маленьке досягнення, і ми з нетерпінням чекаємо на спілкування з командою та простежимо її прогрес, коли почнуться льотні випробування в аеропорту Нарромайн, штат Нью-Йорк, приблизно за п’ять з половиною годин від Сіднея.
за матеріалами New Atlas

Читайте також:


27.11.2020 2102
20.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшуючі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

832
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1728 1
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7144
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15005 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1911
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1158

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

851

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

939

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1721

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1530
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

97
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

510
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

753
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3015
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

744
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1813
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

842
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34990 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

334
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

488
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

812
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

725