Посадовці, порушники ПДР та хабарі у листах: гучні затримання 2020 року нечистих на руку прикарпатців

Традиційно Фіртка підбиває підсумки року, що минає.

Для всього світу 2020-ий став важким та переломним. Пандемія Covid-19 залишила свій відбиток на всіх галузях та процесах. Однак хабарники не перевелися. Як і торік вистачало «сміливців» пропонувати хабар за порушення ПДР та п’яну їзду. Однак цьогоріч дехто й відзначився винахідливістю.

Пропонуємо пригадати виявлені типові та нестандартні випадки хабарництва на Прикарпатті.


Наприкінці січня 2020 за допомогою хабаря намагався повернути автомобіль 27-річний мешканець Калуша. Чоловік пропонував капітану поліції 500 доларів США за те, що той посприяє у поверненні автівки зі штрафмайданчика.

Автомобіль «BMW-52d» патрульні поліцейські затримали за підозрою у підробці свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та через невідповідність ідентифікаційних номерів кузова авто. 

В лютому прикарпатці намагалися «фінансово домовитися» з патрульними поліцейськими.

В Івано-Франківську жінка пропонувала патрульним хабар за не притягнення до відповідальності товариша, з яким перед тим близько 15-ї год розпивала алкоголь у громадському місці. Охоронці порядку винесли постанову на жінку, яка не заперечувала своїх неправомірних дій. Та коли патрульні складали постанову на чоловіка, громадянка запропонувала поліцейським хабаря, щоб той уникнув відповідальності — жінка поклала в службовий автомобіль 200 гривень.

В Івано-Франківську водій під "кайфом" намагався залишити патрульним хабар в авто.

Наприкінці лютого, на вулиці Коновальця поліцейські зупинили автомобіль Citroën Berlingo. Під час спілкування з 35-річним водієм, інспектори помітили в того явні ознаки наркотичного сп’яніння. Дорогою в медзаклад, з метою уникнення відповідальності, він запропонував патрульним 1700 гривень.

Інспектори попередили громадянина про кримінальну відповідальність за такі дії, проте чоловіка це не зупинило — він поклав гроші у службове авто.

 

У березні підкупити патрульних намагався п'яний дебошир.

Інспектори помітили нетверезого 20-річного молодика, який нецензурно лаявся та чіплявся до перехожих. Попри зауваження патрульних, той продовжував неадекватно поводитися.

Коли хулігана доставили в міський відділ поліції, він запропонував хабар патрульним. Патрульні попередили громадянина про кримінальну відповідальність за такі дії, та натомість чоловік кинув на стіл 1000 гривень. Інспектори склали адмінматеріали ст. 173 (Дрібне хуліганство) КУпАП. 

Того ж місяця у Коломиї чоловік відправив до міськрайонного суду $1 000, щоб вирішити справу на свою користь.

Хабар знайшла секретарка, яка відкрила конверт і побачила гроші. 

"Крім грошей в конверті було два звернення. А долари – плата за їх ухвалення. Відправник так і написав! Я даю винагороду за достовірне розслідування – 500 доларів США. Але там були дві справи, тому він дав по одній 500 і по іншій", – розповів суддя про випадок.

Як виявилося, хабар надійшов від колишнього чиновника, якого 15 років тому засудили за привласнення чужих коштів. Тоді чоловік отримав термін у вигляді обмеження волі на 1 рік з позбавленням права обіймати посаду.

Чоловік стверджував, що його обмовили та він прагне встановлення справедливості. За його словами, гроші заробив у Польщі. Він відправив ще $500 до Верховного Суду, але поки реакції немає.

У травні пропонували хабарі в основному водії-порушники або п’яні кермувальники.

У Долині нетверезий водій пpопонувaв пaтpульним хабар у сумі близько 3 000 гривень, щоб ті його відпустили.

Ще троє водіїв-порушників пропонували хабарі патрульним. В одному з них поліцейські зупинили у Франківську автомобіль Аudi за порушення правил дорожнього руху. У водія були ознаки наркотичного сп’яніння та заборонені речовини в автомобілі.

Щоб уникнути відповідальності за правопорушення, водій запропонував патрульним хабар. Патрульні попередили чоловіка, що пропозиція неправомірної вигоди тягне за собою кримінальну відповідальність, але він наполягав на своєму та залишив на задньому сидінні службового авто 500 гривень.

Також у Франківську п'яна водійка після ДТП намагалась дати хабар патрульним.

Щоб уникнути відповідальності за правопорушення, винуватиця ДТП запропонував патрульним хабар. Поліцейські неодноразово попереджали, що пропозиція неправомірної вигоди тягне за собою кримінальну відповідальність, однак жінка залишила в службовому авто грошові кошти в сумі 100 євро.

У липні на хабарі затримали голову Витвицької ОТГ (Долинський район) Миколу Шикора. За даними слідства, посадовець у червні 2020 року двома частинами отримав 3400 доларів США від підприємця за надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами на території очолюваної ним громади. Після передачі другої частини коштів (3000 доларів США) його затримали в порядку ст. 208 КПК України.

Однак справу закрили за відсутністю доказів. За словами Миколи Шикора підставна особа спровокувала сцену з пропозицією хабаря, під час якої з’явилася поліція. 

Також у липні коломиянин приніс хабар керівнику сектору реагування патрульної поліції.

Гроші призначалися за не направлення матеріалів адміністративного провадження до суду. Правопорушник приніс у службовий кабінет начальника 8 тисяч гривень.

 

У серпні чоловік пропонував військовому комісару 800 євро хабаря. За таку суму 28-річний мешканець Івано-Франківська намагався відкупитися від проходження військової лікарської комісії та навчальних зборів.

У вересні начальника одного з прикарпатських відділів ДСНС затримали на хабарі.

За даними слідства, посадовець вимагав та одержав від приватного підприємця хабар за сприяння в поданні декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки та невнесення об’єкта здійснення господарської діяльності до списку планових перевірок на 2021 рік.

Свої "послуги" посадовець оцінив у 400 доларів США.

В середині жовтня СБУ затримала на хабарі начальника Івано-Франківського обласного бюро судово-медичної експертизи.

Оперативники спецслужби встановили, що посадовець вимагав 4 тисячі доларів у підлеглого за підвищення по посаді. Для отримання грошей, як посередника, керівник залучив іншого працівника установи.

Наступного дня СБУ викрила на хабарі посадовця Державної екологічної інспекції.

За винагороду він «гарантував» підприємцю одержання дозволу на вирубку дерев на території однієї з місцевих територіальних громад в обхід встановленої процедури. Правоохоронці затримали фігуранта на одній з вулиць обласного центру під час отримання другої частини хабара.

Наприкінці жовтня оперативники управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Нацполіції спільно зі слідчими слідчого управління поліції області за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури затримали голову територіальної громади. Як з'ясувалось, затриманим виявився переобраний голова Олешанської ОТГ (Тлумацький район) Богдан Двояк.

Зловмисник у змові з начальником одного з відділів ОТГ вимагали з громадянина 22 тисячі гривень за безперешкодне надання у власність земельної ділянки площею приблизно 1,5 га для ведення селянського господарства з подальшим облаштуванням її під ставок.

Голову ОТГ затримали під час отримання останнього траншу - 500 доларів США.

У листопаді 59-річний мешканець Тисменицького району запропонував начальнику слідства 15 тисяч гривень, за сприяння у розв'язанні питання про закінчення курсів водіння та отримання посвідчення водія.

Викрили чоловіка безпосередньо під час передачі ним зазначеної суми.

Того ж місяця на Прикарпатті на хабарі затримали майора ЗСУ та працівника сільради. За «винагороду» двоє зловмисників допомагали призовникам уникнути проходження військової служби у лавах ЗСУ. Попались на отриманні 2 200 доларів США двома траншами.

Старосту однієї із сільрад поліцейські затримали в службовому кабінеті. У нього вилучили 700 доларів США, отриманих напередодні.

Військового затримали та вилучили 1500 доларів США.

Наприкінці листопада в Івано-Франківський апеляційний суд отримав хабар рекомендованим листом. До суду надійшов рекомендований лист із заявою від громадянина, а також у конверті із заявою була тисяча гривень. 

Таким чином відправник намагався розв'язати земельне питання на свою користь.

Про таке втручання в діяльність суду його голова повідомив у Вищу раду правосуддя та генпрокурору України. 


Найгучнішим випадком затримання на хабарі цьогоріч стала справа менеджерки Івано-Франківської регіональної філії телеканалу "Суспільне". Адже, ця новина розлетілась по всій країні.

У ході досудового розслідування співробітники спецслужби задокументували восени поточного року факт отримання від підлеглих неправомірної вигоди.

За оперативними даними, менеджерка регіональної філії систематично вимагала від підлеглих працівників хабарі за призначення щомісячних премій та надбавок до заробітної плати.

З матеріалів справи стало відомо, що менеджерка вимагала від своїх двох підлеглих повернути їй частину нарахованих їм премій, на що потерпілі змушені були погодитись.

Її затримали «на гарячому» після отримання чергового хабаря у службовому кабінеті.

Згодом суд ухвалив застосувати щодо підозрюваної жительки Івано-Франківська, міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Також підтримуючи клопотання сторони обвинувачення Івано-Франківський міський суд призначив їй альтернативну міру запобіжного заходу у вигляді грошової застави у розмірі сто сімдесят п'ять тисяч гривень, - йдеться у повідомленні суду.

 

Підготувала Олена Британська


16.12.2020 Олена Британська 14021 7
Коментарі (7)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1738
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1764
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1752
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5230 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2058 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1438

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

550

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

669

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

863

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

921
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1621
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3578
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10166
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26043
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10027 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7638
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

825
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1326
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

299
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1179
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

772
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1005