У разі здійснення збройної інтервенції з боку Росії, українці чинитимуть опір російським агресорам.
Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), передає Фіртка.
Зокрема, 60,5% мешканців західних областей чинитимуть опір при російській збройній інтервенції у їхній населений пункт.
Так, 39,7% мешканців Заходу готові чинити збройний опір, а 28,6% опитаних готові опиратися шляхом участі в акціях громадянського опору – таких, як демонстрації, протести, марші, бойкоти, страйки, громадянська непокора.
Водночас 8,8% мешканців західних областей у разі російської збройної інтервенції готові виїхати у більш безпечний регіон України, а 9,6% – за кордон.
Крім того, 14,4% мешканців західних регіонів обрали залишитись осторонь при нападі Росії на Україну, а 10,9% опитаних не змогли відповісти на те, як діятимуть у такому випадку.
У цілому, 33,3% українців готові чинити збройний опір. Готові опиратися шляхом участі в акціях громадянського опору – 21,7%.
Загалом, одним або іншим способом чинити опір готові 50,2% українців. Серед інших варіантів – виїхали б у більш безпечний регіон – 14,8%, виїхали б за кордон – 9,3%, нічого б не робили – 18,6%. Ще 12,1% не визначилися із відповіддю, а 1,1% відмовилися відповісти на запитання.
У регіональному вимірі готовність чинити опір варіює від 60,5% на Заході до 37,2% на Сході. Готовність чинити збройний опір – від 39,7% на Заході до 25,6% на Сході.
Зауважимо, що незалежність України від Росії підтримують 88% українців і 75% росіян, об’єднання України з Росією бажають 6% українців і 18% росіян.
Кількість українців, які бажають закритих кордонів із Росією, складає 39% (а росіян – 24%), а кількість тих українців, хто бажає незалежних відносин, але без кордонів і митниць, складає 49% (а росіян – 51%).
Водночас більшість респондентів обох країн погано ставляться до керівництва сусідньої країни, але добре – до звичайного населення цих країн.
При цьому, серед респондентів, які загалом добре ставляться до Росії, більшість ставиться погано до керівництва Росії. Тобто їхнє позитивне ставлення є наслідком того, що Росія в першу чергу асоціюється зі звичайними людьми.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Бліцопитування: чи вірять франківці у можливий напад Росії на Україну
Більшість мешканців західних областей проти приєднання України до Митного Союзу
69% мешканців Західної України схвалюють санкції проти Медведчука (ОПИТУВАННЯ)