Після карантину на Прикарпатті відновили лише третину маршрутів приміських поїздів (ФОТО/ВІДЕО)

На Прикарпатті після відновлення приміського залізничного сполучення працює лише третина поїздів, які курсували на початку 2020-го року.

За словами начальника представника "Укрзалізниці" Леоніда Чумакевича, це - 5 пар потягів, які обслуговують дві області – Івано-Франківську та Чернівецьку. Ще одна пара обслуговує Рахівський район Закарпатської області, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Основна причина – збитковість дизельних поїздів. Залізниця, за словами Леоніда Чумакевича, не отримує і половини відшкодувань з бюджету за проїзд пільговиків.

Щодня протягом 20-ти хвилин на вокзал Івано-Франківська прибувають чотири приміські дизелі. Василь Панчак приїхав потягом Коломия - Івано-Франківськ. Чоловік розповідає, що живе у Лісному Хлібичині, а до Франківська через день їздить на роботу. Потягом їде безкоштовно. Проїзд в автобусі вартує 30-35 гривень, а через карантин в нього можна і не потрапити.

"Якщо не буде поїзда, то буде погано. То і так вже немає багато поїздів, бо їх поскасовували. Поїзд є надійним. Чи сніг, чи ожеледиця – поїзд їде. А транспорт не може їхати", - розповів Василь Панчак.

Пільги на проїзд мають і школярі. Учень Маркіян Вусик живе у Братківцях, на уроки щодня добирається до Франківська. За його словами, перший автобус приїжджає у місто зарано, а другий – запізно.

"Коли ми приїжджаємо автобусом у школу, то лишається ще 45 хвилин. Протягом цього часу немає що робити. А ще є шанс, що автобус мене може не взяти", - говорить Маркіян Вусик.

Операторка залізниці Анастасія Атаманчук розповідає, що працює тут до 20-ї години. За її словами, працівники залізниці у поїздах їздять безкоштовно. Але після 20-ї у Хриплин потягом не дістанешся.

"Кажуть, що 99 % поїздів зношені. Я розумію це. Але людям якось треба добиратися. Ми маємо проблему, що ввечері не маємо чим з роботи їхати", - зазначила Анастасія Атаманчук.

До 2016-го року гроші за пільговий проїзд відшкодовувала держава. Тепер - місцеві бюджети. У 2020-му залізничники Івано-Франківщини отримали 2,5 мільйона гривень компенсації за проїзд пільговиків. Начальник пасажирського сектору дирекції залізничних перевезень Леонід Чумакевич пояснює, що всі договори потрібно переукласти через адмінреформу. Зараз підписали 12 договорів, які компенсують півтора мільйона гривень. Про розвиток приміського сполучення мова не йде, адже ці гроші, за словами представника "Укрзалізниці", не покривають і половини витрат.

"За минулий рік ми витратили 5 мільйонів 400 тисяч у двох областях. Дуже багато в нас було непокритих збитків через те, що ми договори укладали на друге півріччя, у другому кварталі. Відповідно, січень-лютий-березень трошки випали", - пояснив Леонід Чумакевич.

Через нерентабельність потягів, після карантину на Прикарпатті скоротили кількість рейсів на стрийському, ходорівському та коломийському напрямках. За словами Леоніда Чумакевича, "Укрзалізниця" не відновила рух потягів на кількох маршрутах у Чернівецькій області. Водночас зараз компанія працює над можливістю запустити додатковий поїзд до Коломиї, а також з Коломиї до Мамалиги на кордон з Румунією та Молдовою.

"Особливо ці поїзди Чернівці-Вижниця та Чернівці-Ларга. Там була заповненість 30-40 %. І з них - 70 % пільговики, за яких Чернівецька область ні тоді, ні зараз не платить. Тобто, жодної компенсації, "Укрзалізниця" брала ці всі поїзди собі на збиток", - додав Леонід Чумакевич.

У бюджеті Івано-Франківська передбачені гроші на компенсацію пільгового проїзду. У 2019-му відшкодували майже 200 тисяч гривень. У 20-му - 600 тисяч гривень. За словами заступниці директора міського департаменту соціальної політики Надії Кузюк, у 2021-му на компенсацію також передбачили 600 тисяч гривень.


Читайте також:

Укрзалізниця додала в чат-бот пільгові квитки на потяги Інтерсіті

Укрзалізниця пускатиме пасажирів у потяги за ксерокопіями документів


12.02.2021 1383
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

576
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3149
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21265
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2075
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1576 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2445

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

342

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

248

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

836

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2246
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

263
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

532
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1082
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

248
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

863
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

829
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

749
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8311
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

398
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1142 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2257 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

953