Пережив десять хвилин клінічної смерті: в Івано-Франківську врятували чоловіка з інфарктом (ФОТО)

У ЦМКЛ Івано-Франківська врятували життя пацієнтові з інфарктом, який пережив десять хвилин клінічної смерті.
Про це розповіли в КНП "Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради", пише Фіртка.
Чоловік сам прийшов до лікарні, а коли медики розпочали проводити йому електрокардіограму — у нього зупинилось серце.
Як розповідають, у свої 44 роки Ярослав Небесний ніколи серйозно не хворів, жодного разу не звертався за медичною допомогою та не перебував у лікарні, не мав захворювань серця.
Проте зовсім нещодавно, 27 квітня, у центральній лікарні пацієнту провели серцево-легеневу реанімацію, коронографію та стентування. Наразі його виписують додому.
Ярослав Небесний вважає, що все те, що з ним сталось, є дивом від Бога, адже розуміє, що його життя було під великою загрозою і якби все склалось хоч трохи інакше, то він би помер. Тому пацієнт ділиться своєю історією.
"Увечері 19 квітня, якраз напередодні Великодня, після того як фізично попрацював, я відчув біль в горлі, який згодом трохи поширився на грудну клітку. Випив таблетки, трохи полегшало.
Пройшли великодні свята. Я думав, що в мене захворювання горла і жив як зазвичай, продовжував фізично працювати та навіть їздив на екскурсію", — каже чоловік.
Біль у грудній клітці Ярослав Небесний відчув аж через тиждень після погіршення загального самопочуття. Якихось особливих стресів напередодні у пацієнта не було.
"Але, звичайно, на кожного з нас негативно впливає війна в Україні. Хоч, думаю, погіршення стану було саме після перевтоми через фізичні навантаження", — говорить пацієнт лікарні.
До ЦМКЛ Ярослав Небесний приїхав самостійно у неділю, 27 квітня.
"Я себе досить нормально почував, тому, як кажуть, "своїми ногами прийшов". Попросив, щоб мені зробили рентген.
А лікарі сказали, що спершу зроблять кардіограму. Мене це здивувало, оскільки я думав, що проблеми з горлом.
Я відчував себе нормально, але коли мені поставили датчики... Далі я не пам'ятаю. Нічого не бачив. Потім період, коли я задихався (це вже, мабуть, коли я приходив до свідомості).
Було дуже важко дихати, але ставало все легше. Відкрив очі й побачив, що навколо мене десь було 5-6 медиків і не розумів, що сталось", — пригадує чоловік.
Ярослав Небесний каже, що абсолютно нічого не пам'ятає про те, що відчував під час клінічної смерті.
"Тобто був момент, коли я ліг на ліжко і коли почав приходити до себе. Це все.
Усі ми під Богом ходимо. Мабуть, це Він так усе зробив і це був Його план.
Я міг не дійти, зупинитись. А тут я опинився у лікарні, де мені надали медичну допомогу", — вказує пацієнт.
Час — найважливіше у серцево-легеневій реанімації. Завідувачка Відділення невідкладної екстреної медичної допомоги Іванна Дидик зазначає, що серцево-легенева реанімація за стандартом триває не більше 30 хвилин.
"Можу з упевненістю сказати, що якби серце Ярослава зупинилося поза межами лікарні, він би помер.
Його просто не встигли б довезти до жодного медзакладу — у нього було не більше кількох хвилин, після яких реанімаційні заходи вже не дали б жодного результату", — говорить завідувачка.
Лікарка з медицини невідкладних станів Христина Буковинська, лікарка-анестезіолог Ангеліна Котик та реаніматологиня Віта Соловій, які чергували того дня, діяли чітко та злагоджено.
Серцево-легенева реанімація тривала десять хвилин. Ярославу Небесному тричі провели дефібриляцію серця, а реаніматолог виконав інтубацію трахеї й лікарі продовжили серцево-легеневу реанімацію.
"На десятій хвилині їм вдалося відновити синусовий ритм і серце знову почало битися", — розповідає завідувачка ВНЕМД Іванна Дидик.
Далі пацієнта рятували лікарі Відділення інтервенційної кардіології, радіології та кардіохірургії.
Там йому провели коронографію (дослідження судин серця за допомогою рентгену і спеціальної контрастної речовини). Було діагностовано оклюзію ПМШГ ЛКА 100% (тобто закрита судина на 100%), яку успішно простентував інтервенційний кардіолог Ігор Семкович.
Стентування — це малоінвазивне хірургічне втручання, яке дозволяє розширити просвіт артерій, що забезпечують життєдіяльність серця.
"Пацієнт довший час перебував під монітор-спостереженням, здійснювали постійний контроль за його станом", — каже лікуюча лікарка-кардіолог Оксана Корнута.
Медики відзначають, що симптоми інфаркту-міокарда — це не тільки біль у грудній клітці.
"Бувають дуже різні: комусь віддає у шию чи лопатку, в когось болить живіт чи вухо, у цього нашого пацієнта — горло. Тому слід звертатись за медичною допомогою.
Сімейний лікар чи кардіолог одразу б запідозрили ознаки інфаркту міокарда. Зараз потрібно уважно ставитись до стану свого здоров'я, оскільки, на жаль, за час повномасштабної війни великою є частина пацієнтів у віці 30-40 років, які поступають до лікарні з інфарктом міокарда", — відзначає Оксана Корнута.
Сьогодні Ярослав Небесний себе добре почуває. Хоч період реабілітації ще довгий, йому потрібно і надалі перебувати під спостереженням лікарів, приймати медикаменти та фізично не перенавантажуватись.
"Я щасливий, що так все склалось, і вчасно надали медичну допомогу.
Я і не очікував, що настільки ефективно мене пролікують з інфарктом", — говорить пацієнт.


Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

343
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13895 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1588
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

879
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6160
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1731

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

647

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1474

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1282

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1172
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

528
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

666
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1586
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

609
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

894
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5931
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13701
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

259
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

557
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

492
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

802 2