Олімпійські ігри 2020: відповіді на головні запитання

XXXII Олімпійські ігри (ОІ), ще до старту увійшли в історію. Це вперше, коли олімпіаду саме перенесли, а не скасували. А ще, вперше Ігри відбуватимуться в непарний рік.  

Фіртка планує вести щоденник Олімпійських ігор, в якому відстежуватиме виступи збірної України, а особливо атлетів з  Прикарпаття.


Коли саме стартують ОІ-2020?


В п’ятницю, 23 липня, відбудеться офіційне відкриття Олімпіади – початок церемонії о 14:00 год за Києвом.

Розіграш медалей розпочнеться з наступного дня. Хоча загалом змагання стартують раніше. 21 липня відбудуться олімпійські мінітурніри з футболу, бейсболу та софтболу.

Перша змагальна подія ОІ-2020 – софтбольний матч між Австралією та Японією о 03:00 год за Києвом. 


Як слідкувати за Олімпіадою?


Переглядати Ігри можна буде на телеканалі UA:Перший, що є офіційним транслятором в Україні та сайті Суспільне Спорт.

Врахуйте, що між Києвом та Токіо +6 годин різниці.

Коли в Японії зранку стартуватиме ігровий день, в Україні ще буде глибока ніч. Натомість, коли на Іграх ввечері відбуватимуться вирішальні події доби, у нас буде якраз по полудню.

Відтак, середній часовий слот змагань за Києвом – від 03:00 год ранку до 17:00 год вечора.


Хто увійшов у нашу спортивну делегацію? 


В національну олімпійську збірну України увійшло 158 спортсменів та спортсменок. Це  найменше число учасників від нашої країни на Олімпіадах в часи незалежності. Повний склад збірної ось тут.

Щоправда, не всі відправились в Токіо. Тенісистка Марта Костюк пропустить змагання через травму, отриману в останній момент, а легкоатлети Олег Верняєв та Ігор Главан отримали дискваліфікацію через допінг.

Загалом на ОІ-2020 виступлять 206 збірних, це понад 11 тисяч учасників. Найбільша делегація у США – 615 атлетів. Найменша – одразу у кількох збірних країн-карликів на кшталт Андорри (по два учасники).


В яких дисциплінах маємо шанси на медаль? 


В дзюдо, карате, плаванні, боксі, фехтуванні, греко-римській боротьбі, стрибках у довжину та висоту у нас непогані шасни взяти золото.

Відповідно, найбільші надії пов’язані з Дарією Білодід, Станіславом Горуною, Анжелікою Терлюгою, Михайлом Романчуком, Олександром Хижняком, Ольгою Харлан, Жаном Беленюком, Мариною Бех-Романчук та Ярославою Магучіх.

Загалом на медалі всіх трьох ґатунків претендентів у нас близько двох десятків у таких видах та дисциплінах, крім описаних вище, спортивна гімнастика, біг з бар’єрами, кульова стрільба, стрибки у воду, теніс, маунтинбайк.

Але навряд ця Олімпіада має шанси стати для нас найуспішнішою в часи незалежності. Зокрема через малу кількість атлетів.


Яка літня Олімпіада була найуспішніша для незалежної України?


Найуспішнішими Літніми Олімпійськими Іграми для нас досі є змагання в Атланті-1996. То були перші літні Ігри, на яких Україна виступила окремою командою.

Результат – рекордні 23 медалі, дев’ять з яких золоті. Наблизитись до такого показника вдалось лише раз. На Олімпіаді-2004 в Афінах – 22 медалі, і вісім золотих.

На жаль, за останнє десятиліття в медальних показниках України на Олімпіадах спостерігаємо поступовий спад. Попередні Ігри в Ріо стали для нас найгіршими в історії – всього 11 медалей, лише дві з яких були золотими. Абсолютний антирекорд.

Якщо відштовхуватись від видів спорту, то з відривом найбільше медалей на літніх Олімпійських Іграх українці взяли в спортивній гімнастиці (всього 12, п’ять золотих), боксі (14, чотири золотих) та легкій атлетиці (17, дві золотих).


Яка програма Олімпійських Ігор?


Детально з нею можна ознайомитись на офіційному сайті ОІ.

На цьогорічній Літній Олімпіаді будуть змагання в 33 видах спорту (55 різних дисциплін). Загалом це 339 подій за 22 дні.


В яких видах спорту будуть виступати наші спортсмени?


Українці виступлять у 29 видах спорту.

Це академічне веслування, бадмінтон, бокс, важка атлетика, велосипедний спорт (маунтенбайк, трек, шосе),  веслування на байдарках та каное, веслувальний слалом, вільна боротьба, греко-римська боротьба, дзюдо, карате, кінний спорт, легка атлетика (марафон, метання молота, ядра та диска, стрибки у висоту та довжину, спортивна ходьба, біг з бар’єрами, потрійний стрибок, стрибки з жердиною), плавання, синхронне плавання, спортивна та художня гімнастика, стрільба з лука, стендова та кульова, стрибки у воду, сучасне п’ятиборство, теніс, настільний теніс, тріатлон та фехтування. 

Прикарпатці Ганна Шевчук та Валерій Літанюк змагатимуться у спортивній ходьбі на 20 та 50 км відповідно, а Михайло Гаврилюк у метанні молота.


Яку фінансову нагороду отримають наші олімпійці за здобуті в Токіо медалі?


Розмір державних премій не змінився з часів Олімпіади в Ріо.

Золото – 125 тисяч доларів.

Срібло – 80 тисяч доларів.

Бронза – 55 тисяч доларів.


Які види спорту дебютують на Олімпіаді?


Одразу чотири дисципліни вперше будуть представлені на Іграх – карате, спортивне скелелазіння, серфінг та скейтбординг. Також вперше з часів Ігор в Пекіні у 2008 році повертаються в програму бейсбол та софтбол.


А Паралімпійські ігри цього року коли?


Вслід за Олімпійськими – з 24 серпня по 5 вересня.


22.07.2021 Іван Муканик 7526
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

365
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

555
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1308
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2243 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1115
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3045

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

874

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1022

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1449

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2056
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26349 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

744
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

943
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2981
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1232
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

926
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1185
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1194
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

398
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4240
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1057
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1625