Олімпійські ігри 2020: відповіді на головні запитання

XXXII Олімпійські ігри (ОІ), ще до старту увійшли в історію. Це вперше, коли олімпіаду саме перенесли, а не скасували. А ще, вперше Ігри відбуватимуться в непарний рік.  

Фіртка планує вести щоденник Олімпійських ігор, в якому відстежуватиме виступи збірної України, а особливо атлетів з  Прикарпаття.


Коли саме стартують ОІ-2020?


В п’ятницю, 23 липня, відбудеться офіційне відкриття Олімпіади – початок церемонії о 14:00 год за Києвом.

Розіграш медалей розпочнеться з наступного дня. Хоча загалом змагання стартують раніше. 21 липня відбудуться олімпійські мінітурніри з футболу, бейсболу та софтболу.

Перша змагальна подія ОІ-2020 – софтбольний матч між Австралією та Японією о 03:00 год за Києвом. 


Як слідкувати за Олімпіадою?


Переглядати Ігри можна буде на телеканалі UA:Перший, що є офіційним транслятором в Україні та сайті Суспільне Спорт.

Врахуйте, що між Києвом та Токіо +6 годин різниці.

Коли в Японії зранку стартуватиме ігровий день, в Україні ще буде глибока ніч. Натомість, коли на Іграх ввечері відбуватимуться вирішальні події доби, у нас буде якраз по полудню.

Відтак, середній часовий слот змагань за Києвом – від 03:00 год ранку до 17:00 год вечора.


Хто увійшов у нашу спортивну делегацію? 


В національну олімпійську збірну України увійшло 158 спортсменів та спортсменок. Це  найменше число учасників від нашої країни на Олімпіадах в часи незалежності. Повний склад збірної ось тут.

Щоправда, не всі відправились в Токіо. Тенісистка Марта Костюк пропустить змагання через травму, отриману в останній момент, а легкоатлети Олег Верняєв та Ігор Главан отримали дискваліфікацію через допінг.

Загалом на ОІ-2020 виступлять 206 збірних, це понад 11 тисяч учасників. Найбільша делегація у США – 615 атлетів. Найменша – одразу у кількох збірних країн-карликів на кшталт Андорри (по два учасники).


В яких дисциплінах маємо шанси на медаль? 


В дзюдо, карате, плаванні, боксі, фехтуванні, греко-римській боротьбі, стрибках у довжину та висоту у нас непогані шасни взяти золото.

Відповідно, найбільші надії пов’язані з Дарією Білодід, Станіславом Горуною, Анжелікою Терлюгою, Михайлом Романчуком, Олександром Хижняком, Ольгою Харлан, Жаном Беленюком, Мариною Бех-Романчук та Ярославою Магучіх.

Загалом на медалі всіх трьох ґатунків претендентів у нас близько двох десятків у таких видах та дисциплінах, крім описаних вище, спортивна гімнастика, біг з бар’єрами, кульова стрільба, стрибки у воду, теніс, маунтинбайк.

Але навряд ця Олімпіада має шанси стати для нас найуспішнішою в часи незалежності. Зокрема через малу кількість атлетів.


Яка літня Олімпіада була найуспішніша для незалежної України?


Найуспішнішими Літніми Олімпійськими Іграми для нас досі є змагання в Атланті-1996. То були перші літні Ігри, на яких Україна виступила окремою командою.

Результат – рекордні 23 медалі, дев’ять з яких золоті. Наблизитись до такого показника вдалось лише раз. На Олімпіаді-2004 в Афінах – 22 медалі, і вісім золотих.

На жаль, за останнє десятиліття в медальних показниках України на Олімпіадах спостерігаємо поступовий спад. Попередні Ігри в Ріо стали для нас найгіршими в історії – всього 11 медалей, лише дві з яких були золотими. Абсолютний антирекорд.

Якщо відштовхуватись від видів спорту, то з відривом найбільше медалей на літніх Олімпійських Іграх українці взяли в спортивній гімнастиці (всього 12, п’ять золотих), боксі (14, чотири золотих) та легкій атлетиці (17, дві золотих).


Яка програма Олімпійських Ігор?


Детально з нею можна ознайомитись на офіційному сайті ОІ.

На цьогорічній Літній Олімпіаді будуть змагання в 33 видах спорту (55 різних дисциплін). Загалом це 339 подій за 22 дні.


В яких видах спорту будуть виступати наші спортсмени?


Українці виступлять у 29 видах спорту.

Це академічне веслування, бадмінтон, бокс, важка атлетика, велосипедний спорт (маунтенбайк, трек, шосе),  веслування на байдарках та каное, веслувальний слалом, вільна боротьба, греко-римська боротьба, дзюдо, карате, кінний спорт, легка атлетика (марафон, метання молота, ядра та диска, стрибки у висоту та довжину, спортивна ходьба, біг з бар’єрами, потрійний стрибок, стрибки з жердиною), плавання, синхронне плавання, спортивна та художня гімнастика, стрільба з лука, стендова та кульова, стрибки у воду, сучасне п’ятиборство, теніс, настільний теніс, тріатлон та фехтування. 

Прикарпатці Ганна Шевчук та Валерій Літанюк змагатимуться у спортивній ходьбі на 20 та 50 км відповідно, а Михайло Гаврилюк у метанні молота.


Яку фінансову нагороду отримають наші олімпійці за здобуті в Токіо медалі?


Розмір державних премій не змінився з часів Олімпіади в Ріо.

Золото – 125 тисяч доларів.

Срібло – 80 тисяч доларів.

Бронза – 55 тисяч доларів.


Які види спорту дебютують на Олімпіаді?


Одразу чотири дисципліни вперше будуть представлені на Іграх – карате, спортивне скелелазіння, серфінг та скейтбординг. Також вперше з часів Ігор в Пекіні у 2008 році повертаються в програму бейсбол та софтбол.


А Паралімпійські ігри цього року коли?


Вслід за Олімпійськими – з 24 серпня по 5 вересня.


22.07.2021 Іван Муканик 6954
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1065
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2445
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2069
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2109
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6413 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2405 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

277

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1095

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1132

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1342
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

218
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

551
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2011
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26453
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

511
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10414 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7952
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

496
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

356
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

510
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

582
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1527