Олімпійські ігри 2020: відповіді на головні запитання

XXXII Олімпійські ігри (ОІ), ще до старту увійшли в історію. Це вперше, коли олімпіаду саме перенесли, а не скасували. А ще, вперше Ігри відбуватимуться в непарний рік.  

Фіртка планує вести щоденник Олімпійських ігор, в якому відстежуватиме виступи збірної України, а особливо атлетів з  Прикарпаття.


Коли саме стартують ОІ-2020?


В п’ятницю, 23 липня, відбудеться офіційне відкриття Олімпіади – початок церемонії о 14:00 год за Києвом.

Розіграш медалей розпочнеться з наступного дня. Хоча загалом змагання стартують раніше. 21 липня відбудуться олімпійські мінітурніри з футболу, бейсболу та софтболу.

Перша змагальна подія ОІ-2020 – софтбольний матч між Австралією та Японією о 03:00 год за Києвом. 


Як слідкувати за Олімпіадою?


Переглядати Ігри можна буде на телеканалі UA:Перший, що є офіційним транслятором в Україні та сайті Суспільне Спорт.

Врахуйте, що між Києвом та Токіо +6 годин різниці.

Коли в Японії зранку стартуватиме ігровий день, в Україні ще буде глибока ніч. Натомість, коли на Іграх ввечері відбуватимуться вирішальні події доби, у нас буде якраз по полудню.

Відтак, середній часовий слот змагань за Києвом – від 03:00 год ранку до 17:00 год вечора.


Хто увійшов у нашу спортивну делегацію? 


В національну олімпійську збірну України увійшло 158 спортсменів та спортсменок. Це  найменше число учасників від нашої країни на Олімпіадах в часи незалежності. Повний склад збірної ось тут.

Щоправда, не всі відправились в Токіо. Тенісистка Марта Костюк пропустить змагання через травму, отриману в останній момент, а легкоатлети Олег Верняєв та Ігор Главан отримали дискваліфікацію через допінг.

Загалом на ОІ-2020 виступлять 206 збірних, це понад 11 тисяч учасників. Найбільша делегація у США – 615 атлетів. Найменша – одразу у кількох збірних країн-карликів на кшталт Андорри (по два учасники).


В яких дисциплінах маємо шанси на медаль? 


В дзюдо, карате, плаванні, боксі, фехтуванні, греко-римській боротьбі, стрибках у довжину та висоту у нас непогані шасни взяти золото.

Відповідно, найбільші надії пов’язані з Дарією Білодід, Станіславом Горуною, Анжелікою Терлюгою, Михайлом Романчуком, Олександром Хижняком, Ольгою Харлан, Жаном Беленюком, Мариною Бех-Романчук та Ярославою Магучіх.

Загалом на медалі всіх трьох ґатунків претендентів у нас близько двох десятків у таких видах та дисциплінах, крім описаних вище, спортивна гімнастика, біг з бар’єрами, кульова стрільба, стрибки у воду, теніс, маунтинбайк.

Але навряд ця Олімпіада має шанси стати для нас найуспішнішою в часи незалежності. Зокрема через малу кількість атлетів.


Яка літня Олімпіада була найуспішніша для незалежної України?


Найуспішнішими Літніми Олімпійськими Іграми для нас досі є змагання в Атланті-1996. То були перші літні Ігри, на яких Україна виступила окремою командою.

Результат – рекордні 23 медалі, дев’ять з яких золоті. Наблизитись до такого показника вдалось лише раз. На Олімпіаді-2004 в Афінах – 22 медалі, і вісім золотих.

На жаль, за останнє десятиліття в медальних показниках України на Олімпіадах спостерігаємо поступовий спад. Попередні Ігри в Ріо стали для нас найгіршими в історії – всього 11 медалей, лише дві з яких були золотими. Абсолютний антирекорд.

Якщо відштовхуватись від видів спорту, то з відривом найбільше медалей на літніх Олімпійських Іграх українці взяли в спортивній гімнастиці (всього 12, п’ять золотих), боксі (14, чотири золотих) та легкій атлетиці (17, дві золотих).


Яка програма Олімпійських Ігор?


Детально з нею можна ознайомитись на офіційному сайті ОІ.

На цьогорічній Літній Олімпіаді будуть змагання в 33 видах спорту (55 різних дисциплін). Загалом це 339 подій за 22 дні.


В яких видах спорту будуть виступати наші спортсмени?


Українці виступлять у 29 видах спорту.

Це академічне веслування, бадмінтон, бокс, важка атлетика, велосипедний спорт (маунтенбайк, трек, шосе),  веслування на байдарках та каное, веслувальний слалом, вільна боротьба, греко-римська боротьба, дзюдо, карате, кінний спорт, легка атлетика (марафон, метання молота, ядра та диска, стрибки у висоту та довжину, спортивна ходьба, біг з бар’єрами, потрійний стрибок, стрибки з жердиною), плавання, синхронне плавання, спортивна та художня гімнастика, стрільба з лука, стендова та кульова, стрибки у воду, сучасне п’ятиборство, теніс, настільний теніс, тріатлон та фехтування. 

Прикарпатці Ганна Шевчук та Валерій Літанюк змагатимуться у спортивній ходьбі на 20 та 50 км відповідно, а Михайло Гаврилюк у метанні молота.


Яку фінансову нагороду отримають наші олімпійці за здобуті в Токіо медалі?


Розмір державних премій не змінився з часів Олімпіади в Ріо.

Золото – 125 тисяч доларів.

Срібло – 80 тисяч доларів.

Бронза – 55 тисяч доларів.


Які види спорту дебютують на Олімпіаді?


Одразу чотири дисципліни вперше будуть представлені на Іграх – карате, спортивне скелелазіння, серфінг та скейтбординг. Також вперше з часів Ігор в Пекіні у 2008 році повертаються в програму бейсбол та софтбол.


А Паралімпійські ігри цього року коли?


Вслід за Олімпійськими – з 24 серпня по 5 вересня.


22.07.2021 Іван Муканик 7751
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1350
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1033
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2050
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3537
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1329
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1314

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1644

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

479

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1122

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1284
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

321
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24242
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

491
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

371
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

601
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1488
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

664
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

2091
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

573
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1447 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

601
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

517