З початку дії нульового розмитнення в Україну привезли понад 100 тисяч вживаних транспортних засобів.
Про це свідчать дані Інституту досліджень авторинку, передає Фіртка.
Найбільше — легкових автомобілів доступного цінового сегмента.
Так, з 9 квітня по 19 травня українці привезли з-за кордону 90 269 транспортних засобів по нульовому розмитненню. З них 95,7% (86,4 тис. шт.) були легковими авто, 3,4% склали вантажні авто (1,9 тис. шт.), 0,6% сідлових тягачів (354 шт.) та 0,3% автобусів (155 шт.).
Звідки привозили вживані авто під нульове розмитнення?
Понад 91% автомобілів, привезених з-за кордону протягом квітня-травня, були придбані в країнах ЄС: 82,3 тис. шт.
У січні-лютому частка авто з Америки становила майже 28% (17 тис. шт.), у квітні-травні — лише 4,7% (4,3 тис.). Через тимчасово заблоковані українські порти доставлення таких машин ускладнилось та подорожчало.
Перше місце в топі найпопулярніших країн зайняла сусідня Польща. З цієї країни українці експортували 37,2% від загальної кількості вживаних авто за нульовим розмитненням — понад 30 тисяч авто.
На другому місці опинилася Німеччина (28,7%, понад 23 тисячі авто). Третє місце зайняла Литва (13%, 10,5 тисячі авто).
США, яка до початку повномасштабного вторгнення очолювала рейтинг країн, звідки українці привозили найбільше авто, опустилася аж на четверте місце, із часткою 5,2% та показником в трохи більше, як 4 тисячі експортованих до України машин.
Також популярністю серед українців користуються Чехія, Нідерланди, Франція, Словаччина, Бельгія та Швейцарія.
Яка вартість таких авто?
Понад 78% легковиків, привезених під нульове розмитнення, були з ціною до $5 тисяч. Найбільше купували автомобілі в цінових діапазонах $1-2 тисячі (28,2%) та $2-3 тисячі (19,5%).
Середня вартість вживаного легковика з-за кордону, який привозили під нульове розмитнення, склала $4 268. У січні-лютому цей показник був на рівні $4 759.
Зазначимо, що у період дії нульового розмитнення суттєво скоротилася частка автомобілів ціною до $1 тисячі. У січні-лютому таких машин було 17,2% від загальної кількості (9,8 тис. шт.), а у квітні-травні — лише 6,2% (5,3 тис. шт.).
Також кількість імпортних автомобілів різко зменшується після позначки в $10 тисяч, а за увесь час дії нульового розмитнення до України привезли лише 348 легковиків вартістю понад $50 тисяч (0,4% від загальної кількості).
Середній вік автомобілів, імпортованих у квітні-травні, склав 14 років. Найбільше українці привозили автомобілі 2004-2009 років випуску.
Найпопулярніші авто, привезені під «нульове» розмитнення?
У першій десятці найпопулярніших вживаних легковиків з-за кордону, які українці привезли у квітні-травні, відсутні елітні моделі. Лідером, як і раніше, залишається Volkswagen Passat.
На другому місці опинився Volkswagen Golf, а на третьому — Skoda Octavia.
Четверте, п’яте та сьоме місця зайняли також бренди VAG — Audi A6 та Audi A4 відповідно. Загалом автомобілі виробництва цього концерну займають в рейтингу понад третину — аж 11 місць із 30.
Шосте місце посів Renault Megane, за ним йдуть два Opel — Zafira та Astra.