Недосяжний Вишків: село на Франківщині втрачає туристів через погану дорогу (ФОТО/ВІДЕО)

Гірське село Вишків на Франківщині втрачає туристів через поганий стан дороги, яку не ремонтували понад двадцять років.

Журналісти Суспільного Карпати дізнавалися, коли шлях почнуть ремонтувати, пише Фіртка.

Потрапити у Вишків можна дорогою "Долина-Хуст". Відстань туди від колишнього райцентру Долини — 44 кілометри. Вишків — останнє село на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. Біля центрального шляху вкінці села розташований один із готелів. Оксана Головчак, яка керує там кухнею, каже, що цьогоріч вони вперше готують бенкет на замовлення. До цього часу готель був закритий через брак туристів, які не хочуть їхати у Вишків розбитою дорогою.

"Працювати просто нема з ким, тому що на відпочинок люди не наважуються сюди приїхати, не кажучи вже про те, щоби якісь проїжджі ставали, бо їх тут просто немає", — говорить Оксана Головчак. — У нас були клієнти, приїжджали з ближніх — Міжгір’я, Долини. Вони на вихідні приїжджали відпочивати — ресторан, басейн. Зараз навіть із ближніх маршрутів не наважуються сюди їздити, тому що людям не вигідно — їдуть далі".

Житель Вишкова Олег Курин розповідає, що місцева влада щороку обіцяє відремонтувати дорогу, стан якої з кожним роком все гірший.

"То є жах. Їдеш і, вибачте за слово, матюкаєшся дорогою, бо все гримить, машина виходить з ладу, — каже чоловік. — Якби дорога була нормальна, то їздили б туристи і був би розвиток туризму".

Недалеко від хати Олега Курина розташована колиба. Її працівниця Ганна Рошко розповідає — бувало так, що клієнти замовляли столик, а потім телефонували й скасовували, адже не могли доїхати до закладу через бездоріжжя.

"Цього року дуже мало відвідувачів. Все закрили – кафе, бари — все, що тут працювало, через те, що немає дороги, нема фінансів, — мовить Ганна Рошко. — До карантину було дуже багато відвідувачів — приблизно до 50-60 людей. Зараз узагалі нема, дуже мало. За цей рік я не знаю, чи тут було десятеро, чи ні".

Адміністраторка однієї із приватних садиб Вишкова Марина Звір розповідає, що раніше, коли стан дороги був кращий, туристів приїжджало набагато більше.

"Переважно на Новий рік, в оці свята люди є дуже-дуже часто. Через дорогу їх приїжджає все менше і менше. Влітку так само. Переважно по вихідних їдуть, тільки не здалека, але все одно об’їжджають через кругову, тому що там зроблена дорога. Через наш перевал, самі розумієте, як це є, — говорить Марина Звір. — Зрозуміло, якщо дорогу б зробили, було би набагато краще, було б набагато більше туристів, тому що телефонують, питають, хочуть їхати. Як тільки ми скажемо, що дорога не дуже – все одразу занепадає".

Не працює зараз у Вишкові й витяг довжиною близько кілометра.

Місцеві розповідають, що за цю зиму туристи їздили на ньому лише декілька разів.

На поганий стан дороги скаржиться й житель Вишкова Василь Сметанюк. Чоловік час від часу їздить шляхом. Каже, що від такого стану дороги часто доводиться ремонтувати свій автомобіль, і додає, що ремонту тут не було понад двадцять років.

"Через те навіть по гриби сюди хтось рідко їде, не те, що туристи відпочивати. Навіть люди, які їхали по гриби з Калуша, з Франківська, зі Львова, сюди часто їздили — тут такі тихі, затишні місця — тепер мало хто їде через дорогу", — мовить Василь Сметанюк.

Голова Вигодської селищної громади, до складу якої входить Вишків, Микола Мацалак каже, що на дорозі є відрізки, якими неможливо проїхати. Цьогоріч, за його словами, тут повинен розпочатися ремонт.

"Проведений тендер приблизно на 780 мільйонів на поточний і середній ремонт робіт. До кінця 2021 він має бути зроблений. За проєктом "Мале Карпатське коло" не знаю, це в проєкт не входить, — зазначає Микола Мацалак. — Зараз із нашого боку виготовляється проєктно-технічна документація на дорогу через Вишків-Сенечів, аби з’єднати дві області".

За словами речниці Служби автомобільних доріг в області Людмили Стражник, ремонт дороги повинен тривати два роки.

"Минулого року вже влаштовано п'ять кілометрів асфальтобетону на Вишківському перевалі".

Речниця також анонсує, що цьогоріч повністю завершать ремонт дороги.


Читайте також:

Вимагають ремонту: на Франківщині селяни перекрили автошлях Стрий-Мамалига

На трасі Н-09, що у селі Насташине, люди частково перекрили дорогу (ФОТО)

На Коломийщині десятки людей перекрили дорогу (ВІДЕО)


29.05.2021 2085
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2007
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1879
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1878
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5572 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2170 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1531

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

771

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

835

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1044

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1022
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1794
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3701
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10286
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26175
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10211 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7738
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

920
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

254
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

283
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

403
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1305
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

903