"Нашим лікарям треба пам’ятники ставити": репортаж із Яремчанської лікарні (ФОТО/ВІДЕО)

У Яремчанській міській лікарні, що на Прикарпатті, заповнені всі ліжка, виділені для хворих на COVID-19. Зараз у закладі - 70 пацієнтів. Лікуються там жителі різних гірських громад Прикарпаття.

Кореспонденти Суспільного Карпати поспілкувалася із лікарями та хворими на коронавірусну інфекцію, пише Фіртка.

"Цілий рік йшла епідемія, то не можна було лікарню збудувати? Подивіться. Це лікарі самі стараються витягнути нас із цього. А колись цю лікарню хотіли закрити. Що б то було, скажіть, на цілий район гірський?", - говорить пацієнт Яремчанської міської лікарні Михайло.

Чоловік 20 днів тому через коронавірус втратив дружину. А сам, каже, завдяки зусиллям медиків іде на покращення.

Почувається краще і сусід Михайла по палаті Петро.

"І дуже багато держава виділяє, дякуємо їм, але нашим лікарям усім треба ставити пам’ятники. Прийом о 9-й ранку, без обіду, і до 12-ї ночі. Уявляєте? Маленьких дітей лишають, кидають все, тільки щоб нас врятувати".

Загалом у Яремчанській лікарні є 70 ліжко-місць для хворих на COVID-19. Усі вони зайняті. Заповнені й реанімаційні ліжка. Всі чотири апарати штучної вентиляції легенів теж залучені, каже завідувачка поліклініки Яремчанської лікарні Галина Мацюк. Важкохворих – близько десяти. За її словами, у березні померли два пацієнти лікарні, в лютому - десятеро.

"Ми щоденно, майже щогодинно подаємо інформацію із зайнятості ліжок. Тобто, якщо у нас звільняється ліжко, – виписана чи, не дай Бог, померла – то ми одразу подаємо, що в нас є таке місце, і воно автоматично заповнюється. І не важливо, з якого регіону привезуть людей", - розповідає Галина Мацюк.

У палаті терапевтичного відділення перебувають жінки, хворі на COVID-19. Повсюди - крапельниці, обладнання для кисню та медикаменти. А на столику Анни - ще й рожеві тюльпани. Жінка зустріла нас із посмішкою – каже, що зараз почувається значно краще. Проте пережити довелося непрості дні хвороби.

"Ні з того ні з сього температура піднялася. Спочатку лікувалася вдома, бо тут не було місця, а потім пішла в лікарню, бо двостороннє запалення", - каже пацієнтка медзакладу Анна.

Більш як два тижнів у лікарні перебуває Марія. Нещодавно жінка вийшла з реанімації. Зараз ще потребує кисневої маски.

"Це хвороба дуже важка, я вам скажу. Хто не стикався, думає, що це так просто. Не дає дихати, задихаєшся, ні кисню, нічого. Дуже важко".

У грудні минулого року в лікарні обладнали кисневу станцію. Зараз приблизно 80 % пацієнтів потребують підведеного кисню.

В інфекційному відділенні закладу лікують 29 хворих на коронавірусну інфекцію. Завідувачка відділення Надія Алексашенко пацієнтів з COVID-19 лікує протягом шести місяців. З того часу, за її спостереженнями, вірус став більш заразним, а перебіг хвороби – важчим. Окрім того, частіше почали хворіти молоді люди. Зі слів Надії Алексашенко, впродовж двох останніх місяців сюди найчастіше поступали пацієнти із Делятинської громади. Там, каже, живе багато заробітчан, які повернулися додому на свята. Зараз у лікарні є пацієнти, як із сусідніх громад, так із Яремчанщини.

"Це була половина січня і цілий лютий - оті гулянки наші, недотримання норм. Зараз є з Яремча, з Микуличина. Поляницький "кущ" - нема так багато пацієнтів", - зауважила Надія Алексашенко.

Вакцина до лікарні ще не надійшла, проте мобільні бригади уже створили, каже завідувачка поліклініки Яремчанської лікарні Галина Мацюк. Зараз у закладі склали списки тих лікарів, хто бажає вакцинуватися.


Читайте також:

Критична ситуація: очільник Франківська просить для хворих на COVID-19 ще один поверх кардіоцентру

В Івано-Франківську майже 80% пацієнтів з COVID-19 — кисневозалежні

Третя хвиля: в Україні зростає кількість хворих та госпіталізованих із COVID


10.03.2021 1283
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1354
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1035
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2052
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3538
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1330
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1316

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1645

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

480

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1125

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1285
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

328
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24244
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

493
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

382
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

602
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1489
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

666
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

2261
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

575
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1456 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

604
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

518