"Нашим лікарям треба пам’ятники ставити": репортаж із Яремчанської лікарні (ФОТО/ВІДЕО)

У Яремчанській міській лікарні, що на Прикарпатті, заповнені всі ліжка, виділені для хворих на COVID-19. Зараз у закладі - 70 пацієнтів. Лікуються там жителі різних гірських громад Прикарпаття.

Кореспонденти Суспільного Карпати поспілкувалася із лікарями та хворими на коронавірусну інфекцію, пише Фіртка.

"Цілий рік йшла епідемія, то не можна було лікарню збудувати? Подивіться. Це лікарі самі стараються витягнути нас із цього. А колись цю лікарню хотіли закрити. Що б то було, скажіть, на цілий район гірський?", - говорить пацієнт Яремчанської міської лікарні Михайло.

Чоловік 20 днів тому через коронавірус втратив дружину. А сам, каже, завдяки зусиллям медиків іде на покращення.

Почувається краще і сусід Михайла по палаті Петро.

"І дуже багато держава виділяє, дякуємо їм, але нашим лікарям усім треба ставити пам’ятники. Прийом о 9-й ранку, без обіду, і до 12-ї ночі. Уявляєте? Маленьких дітей лишають, кидають все, тільки щоб нас врятувати".

Загалом у Яремчанській лікарні є 70 ліжко-місць для хворих на COVID-19. Усі вони зайняті. Заповнені й реанімаційні ліжка. Всі чотири апарати штучної вентиляції легенів теж залучені, каже завідувачка поліклініки Яремчанської лікарні Галина Мацюк. Важкохворих – близько десяти. За її словами, у березні померли два пацієнти лікарні, в лютому - десятеро.

"Ми щоденно, майже щогодинно подаємо інформацію із зайнятості ліжок. Тобто, якщо у нас звільняється ліжко, – виписана чи, не дай Бог, померла – то ми одразу подаємо, що в нас є таке місце, і воно автоматично заповнюється. І не важливо, з якого регіону привезуть людей", - розповідає Галина Мацюк.

У палаті терапевтичного відділення перебувають жінки, хворі на COVID-19. Повсюди - крапельниці, обладнання для кисню та медикаменти. А на столику Анни - ще й рожеві тюльпани. Жінка зустріла нас із посмішкою – каже, що зараз почувається значно краще. Проте пережити довелося непрості дні хвороби.

"Ні з того ні з сього температура піднялася. Спочатку лікувалася вдома, бо тут не було місця, а потім пішла в лікарню, бо двостороннє запалення", - каже пацієнтка медзакладу Анна.

Більш як два тижнів у лікарні перебуває Марія. Нещодавно жінка вийшла з реанімації. Зараз ще потребує кисневої маски.

"Це хвороба дуже важка, я вам скажу. Хто не стикався, думає, що це так просто. Не дає дихати, задихаєшся, ні кисню, нічого. Дуже важко".

У грудні минулого року в лікарні обладнали кисневу станцію. Зараз приблизно 80 % пацієнтів потребують підведеного кисню.

В інфекційному відділенні закладу лікують 29 хворих на коронавірусну інфекцію. Завідувачка відділення Надія Алексашенко пацієнтів з COVID-19 лікує протягом шести місяців. З того часу, за її спостереженнями, вірус став більш заразним, а перебіг хвороби – важчим. Окрім того, частіше почали хворіти молоді люди. Зі слів Надії Алексашенко, впродовж двох останніх місяців сюди найчастіше поступали пацієнти із Делятинської громади. Там, каже, живе багато заробітчан, які повернулися додому на свята. Зараз у лікарні є пацієнти, як із сусідніх громад, так із Яремчанщини.

"Це була половина січня і цілий лютий - оті гулянки наші, недотримання норм. Зараз є з Яремча, з Микуличина. Поляницький "кущ" - нема так багато пацієнтів", - зауважила Надія Алексашенко.

Вакцина до лікарні ще не надійшла, проте мобільні бригади уже створили, каже завідувачка поліклініки Яремчанської лікарні Галина Мацюк. Зараз у закладі склали списки тих лікарів, хто бажає вакцинуватися.


Читайте також:

Критична ситуація: очільник Франківська просить для хворих на COVID-19 ще один поверх кардіоцентру

В Івано-Франківську майже 80% пацієнтів з COVID-19 — кисневозалежні

Третя хвиля: в Україні зростає кількість хворих та госпіталізованих із COVID


10.03.2021 1252
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1234
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1639 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2412
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2273 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7537
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15252 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

310

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1036

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1100

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1883
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

280
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

657
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

898
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3124
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

916
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1949
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1004
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35153 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

264
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

481
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

622
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

945