Найстрашніша катастрофа дикої природи: в Австралії у пожежах постраждали сотні мільйонів тварин (ФОТО)

Пожежник несе коалу, поранену під час пожеж на острові Кенгуру в січні 2020 року. Фотографія: Девід Маріуз / AAP 

У пожежах 2019-20 років, що визнані найстрашнішою катастрофою дикої природи в сучасній історії, постраждали 143 мільйони ссавців.

Згідно зі звітом про оцінку екологічного збитку від "чорного літа" внаслідок австралійських лісових пожеж кінця 2019 року та початку 2020 року постраждали понад 61 000 коал та майже 143 мільйони інших тварин.
За оцінкою групи спеціалістів (десяти дослідників та науковців), що міститься у звіті на замовлення природоохоронної групи WWF-Австралія, йдеться про руйнівні втрати в місцях проживання по всій країні.
Повідомляється, що майже три мільярди тварин, у тому числі 2,46 мільярда рептилій, були на шляху полум'я, стільки ж, за підрахунками команди, що представлені у додатковому звіті, який Guardian опублікували в липні.
Дермот О’Горман, генеральний директор WWF-Австралія, зробив заяву, що звіт показує, що пожежі стали «однією з найстрашніших катастроф дикої природи в сучасній історії».
Професор Кріс Дікман, еколог Сіднейського університету, який допомагав керувати проєктом, сказав Guardian:
“Кількість постраждалих тварин величезна. Це справді виклик, щоб спробувати щось зробити, бо за сьогоднішніх кліматичних змін ці пожежі повторяться".
Близько 181 мільйона птахів та 51 мільйон жаб також перебували в межах спалених територій, які займали 12,6 га гектарів - площу  за розміром майже, як Англія.
Кенгуру проглядається крізь густий дим, що охоплює Коому на початку січня 2020 року. Фотографія: Саїд Хан / AFP / Getty Images  

Серед 143 мільйонів тварин, які постраждали, були мільйон вомбатів, п'ять мільйонів кенгуру та валабі, п'ять мільйонів кажанів, 39 мільйонів опосумів та планерів, 50 мільйонів мишей та щурів. 
Постраждали також близько 5,5 мільйона кенгурових щурів, бандикутів, квокки та потору.
Команда написала, що через брак даних та знань про те, як види можуть вижити, а також через невизначеність щодо взаємодії вогню з іншими загрозами, вони не могли бути впевнені, скільки з 3 мільярдів тварин загинуло.
"Навіть якщо тварини, що вижили, тобто не були знищені пожежами і їм вдалося врятуватися, вони, безсумнівно, зазнають подальшого ризику смерті в результаті травм або внаслідок стресу та позбавлення ключових ресурсів", - йдеться у звіті.
За оцінками, постраждали 61353 коали, і О’Горман писав:
"Це жахлива, руйнівна кількість для виду, який вже й так наблизився до вимирання у Східній Австралії. Ми не можемо дозволити собі втратити коали".
Оскільки постраждали від 43 261 до 95 180 коал, прийнято середній показник - 61 353.
У листопаді міністр охорони навколишнього середовища Суссан Лей оголосив національний перепис сумчастих тварин для вирішення "серйозної відсутності даних про те, де насправді знаходиться популяція".
У штаті Новий Південний Уест парламентське розслідування виявило, що коали вимерли б у штаті до 2050 року без заходів щодо збереження їхнього середовища існування.
У звіті WWF-Австралія зазначається, що внаслідок пожеж постраждали близько 14 736 коал у штаті.
Найбільше постраждав острів Кенгуру в Південній Австралії, де на шляху пожеж, які спалили близько половини острова, ймовірно було близько 41 230 коал.
Дікман зазначив, що звіт має важливе значення, оскільки він документує вплив на австралійські символи, такі як кенгуру та коали, поряд з менш відомими, але унікальними та важливими тваринами.
"Якщо ви працюєте в лісовому середовищі, то знаєте, що в цих районах живе набагато більше тварин, які не отримали подібної гучної реклами, як кенгуру та коали - інші фантастичні харизматичні тварини, такі як сумчасті планери, які живуть поруч з ними, і вони також зникають".
Випалені дерева на острові Кенгуру, де ймовірно понад 40 000 коал постраждали від пожеж. Фотографія: Джеймс Д. Морган/Getty Images 

Для оцінки впливу на різні види використали цілий ряд методів та джерел. Оцінки для ссавців базувались на наявних даних про щільність видів у різних районах.
Вплив на рептилій був змодельований, і для птахів здійснено доступ до більш ніж 100 000 опитувань для BirdLife Australia. Близько 67 видів жаб було нанесено на карту і їх щільність була оцінена за допомогою попередніх досліджень.
Ймовірно, набагато більше інших видів постраждали від пожеж, проте їх не включено до звіту.
У звіті сказано, що прісноводна риба та раки, як відомо, сильно постраждали, але неможливо достовірно оцінити вплив на ці види.
Влада повідомила про загибель сотень тисяч риб після того, як попіл та обгорівші рештки потрапили в річку.
У звіт також не включили членистоногих - групу, до якої входять комахи, павуки та інші комахи, - проте є почилання на інші дослідження, які оцінюють, що трильйони з них, ймовірно, зазнали впливу.
Звіт включає 11 рекомендацій, які вимагають кращого розуміння наслідків лісових пожеж, подальших досліджень видів, де знаходяться тварини та кращого управління іншими загрозами.
"Поряд зі смертністю, яку безпосередньо спричиняє пряме полум'я, вдихання диму, теплом та забруднення попелом, вогонь взаємодіє з іншими стресорами, посилюючи загрозу стійкості видів та екосистем, що перебувають під загрозою", - йдеться у звіті.
Пожежі вирують навколо Новри в грудні 2019 року. Змінений режим пожежі є однією з основних загроз для австралійської дикої природи. Фотографія: Саїд Хан / AFP / Getty Images

 "Трьома найбільшими загрозами для австралійської флори, фауни та екосистем є змінений режим пожежі, інвазійні види та очищення земель; усі загрози, які взаємодіють і доповнюють одна одну".
Співробітник Австралійської академії наук Дікман, резюмував роботу:
"Ключовим кроком є ​​спроба вдосконалити наш моніторинг майже всіх біорегіонів на континенті. Ми будемо в набагато кращому становищі, коли зможемо зрозуміти, де знаходиться поселення, і тоді ми будемо в кращому положенні у випадку пожеж, повені чи посухи".
Він сказав, що існує багато тварин, про яких наука мало що знає, і оскільки більш екстремальні події впливають на види, час на дослідження може закінчитися.
"Вікна поступово закриваються", - сказав він.
Дікман зазначив, що лише одним із прикладів переваг моніторингу було те, що після пожеж уряд Нового Південного Уельсу скинув моркву та солодку картоплю в місця проживання зникаючого виду гірських порід валабі.
За його словами, це стало можливим лише тому, що уряд знав, де мешкають валабі.
За його словами, Австралія несе моральну та екологічну відповідальність за порятунок тварин, оскільки переважна більшість постраждалих не існують ніде більше на Землі.
за матеріалами Тhe Guardian

Читайте також:


07.12.2020 1792
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2563
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1209
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1134
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2314
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3761
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2756 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

997

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

843

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

793

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

739
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10476
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1327
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

370
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5472
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1181
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2979
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

571
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

417 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

855
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

747
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

796