«Найгарніше українське село»: відомо, які населені пункти з Прикарпаття візьмуть участь у всеукраїнському конкурсі

До 20 вересня триває реєстрація у проєкті «Найгарніше українське село», ініціаторами якого є команда Made in Ukraine. Три села на Прикарпатті вже зареєстрували свою участь у конкурсі.

Про це повідомляє Фіртка.

Зокрема, йдеться про село Саджавка із кількістю населення 3 438 осіб, що входить до Коломийської ТГ. На території населеного пункту є Українська греко-католицька церква, православна церква, Саджавський ліцей Коломийської міської ради, дитячий садочок «Дударик», будинок культури та центр надання адміністративних послуг.

Крім того, готельно-ресторанний комплекс «Панський двір», заклад харчування «Колиба за селом», мінімаркет та продуктова база "Родзинка", продуктові магазини "Мрія", "Ольвія", "Центр", "У гуцула" та ще три будівельні.

Серед туристичних точок у селі:

  • пам'ятки (могили, хрести, каплиці присвячені УПА);
  • музей історії села Саджавка;
  • пам'ятна могила, присвячена визволителям України;
  • могила січовим стрільцям;
  • хрест, встановлений про заборону панщини та багато інших.

Саджавка розташована між Коломиєю, Буковелем та багатьма курортними карпатськими містами та селами. Через Саджавку проходить траса Міжнародного сполучення та протікає річка Прут. А також тягнеться один із хребтів карпатських гір — у селі цей хребет називають Діл.


Ще одне село, що розташоване на території Прикарпаття та візьме участь у конкурсі – Яблуниця, де проживає 1 986 місцевих жителів. Населений пункт підпорядкований Яблуницькій сільській раді у складі Яремчанської міської ради. На території Яблуниці розмістили 12 бугельних підйомників довжиною від 100 до 1000 м з трасами різного рівня складності й легким під'їздом до них, з яких вісім знаходяться в самому селі та два - на Яблуницькому перевалі, біля ресторану «Беркут».

Біля підйомників є місця, де можна перекусити, пункти прокату спорядження. Крім того, безліч готелів, гостинних дворів, віл, пансіонатів, відпочинкових комплексів, приватних садиб, ресторанів, барів та кафе.

Серед туристичних точок можна відвідати церкву Успіння Пресвятої Богородиці, пам`ятка XVIII ст., яка належить до будови 1895 р. та музей «Гуцульщина» і Карпатський ярмарок.

Яблуниця відрізняється від своїх гірських сусідів тим, що замість вулиць має груні, тобто ділянки. У селищі їх 11 і кожен має іншу назву, з якою пов’язана окрема історія чи легенда. 

Село розташоване на 960 м над рівнем моря і оточене горою Хом'як на півночі, Магурою на сході, вершинами Говерли та Петрос на півдні, Попадею та Довбушанкою на заході.


Крім того, на сайті Калуської міської ради повідомили, що село Пійло Калуського району також змагатиметься у конкурсі.

«Це проєкт про естетику, натхнення, нові подорожі та спогади. Саме з метою візуалізації самобутності села Пійло старостою Пійлівського старостинського округу Галиною Гелегою разом з головним спеціалістом загального відділу виконавчого комітету Калуської міської ради Мар’яною Думенко було подано аплікаційну форму для участі в конкурсі від команди Made in Ukraine», - йдеться в повідомленні.

З 25 вересня по 25 жовтня триватиме голосування.

З 1 по 15 листопада працюватиме професійне журі.

Оголошення результатів – 16 листопада.

Переможець отримає винагороду на розвиток своєї громади від команди та партнерів проєкту.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Наші освітяни – наша гордість: уряд збільшив премії переможцям та лауреатам конкурсу «Учитель року»


11.09.2021 Тіна Любчик 12237
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

843 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2234
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717