На Прикарпатті понад дві тисячі пацієнтів з онкологією отримали медичну допомогу за Програмою медичних гарантій з початку року

На Івано-Франківщині 2 273 пацієнтів з онкологією отримали медичну допомогу за Програмою медичних гарантій з початку року. 

Вартість лікування та діагностику раку медзакладу оплачує Національна служба здоров’я України. Проте й досі існує стереотип, що “в лікарнях немає нічого безоплатного”.  Через це чимало людей бояться звертатися до лікаря. 

Національна служба здоров’я України та ГО “Афіна. Жінки проти раку” нагадують, які послуги безоплатні для людей з підозрою на рак та встановленим діагнозом, передає Фіртка.

“Здоров’я – це не те, що можна відкласти на потім навіть під час війни. Особливо, коли це онкологічні захворювання. В Україні діагностика, лікування та всі необхідні препарати включені в Програму медгарантій і безоплатні для пацієнтів з підозрою чи встановленим онкодіагнозом.

Цьогоріч у Івано-Франківській області  1297 пацієнтів з раком отримали хіміотерапевтичне,  482 – радіологічне лікування за Програмою медичних гарантій, а також  605 пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями.

За лікування онкологічних захворювань НСЗУ виплатила лікарням Івано-Франківщини понад 84 млн 322 тис. грн з початку року”, – зазначила Наталія Гусак, Голова НСЗУ.

У відео ГО “Афіна. Жінки проти раку” про свій досвід розповідають онкопацієнти, які лікувалися за Програмою медичних гарантій під час війни та користувалися безоплатними послугами.

“За результатами дослідження, яке проводила ГО “Афіна. Жінки проти раку” ще перед початком війни, 25% онкопацієнтів не користувалися частиною необхідних медичних послуг через брак коштів. Велика частина пацієнтів навіть не знають, що медичні послуги можуть бути безоплатними.

Хоча в межах Програми медичних гарантій пацієнти з онкологічними захворюваннями можуть отримати безоплатно різні види медичних послуг - хірургічне втручання, хімієтерапію, обстеження та дослідження, променеву терапію тощо”, – зазначила Вікторія Романюк, засновниця ГО “Афіна. Жінки проти раку”.


Які послуги безоплатні для пацієнта з підозрою  на онкозахворювання або встановленим діагнозом?

1. Діагностика.

В Програмі медичних гарантій передбачено шість досліджень для раннього виявлення раку. Це мамографія, цистоскопія, гістероскопія, бронхоскопія, колоноскопія та гастроскопія. Проходити ці обстеження регулярно рекомендують пацієнтам після 40 (мамографія, колоноскопія) та 50 років (всі інші). Отримати направлення можна у свого сімейного лікаря.

Пацієнт з підозрою на онкологію має право на безоплатну діагностику в амбулаторних і стаціонарних умовах. Це лабораторні аналізи (аналіз крові, спинномозкової рідини тощо) та інструментальні дослідження. Інструментальні дослідження включають МРТ і КТ, зокрема з внутрішньовенним контрастуванням. А також - УЗД, рентген-дослідження, ендоскопічні дослідження, сцинтиграфію тощо.

2. Хіміотерапевтичне та радіологічне лікування

Пацієнт з підтвердженим онкологічним діагнозом має право на безоплатне лікування в амбулаторних або стаціонарних умовах. Лікування включає лабораторні та інструментальні дослідження (наприклад, МРТ і КТ). А також ліки, інтенсивну терапію, кисневу підтримку, знеболення.

При радіологічному лікуванні для пацієнта безоплатними є променева терапія,  забезпечення медичними виробами для проведення радіотерапії та витратними матеріалами, супровідну медикаментозну терапію. Якщо у медзакладі є лінійний прискорювач, гамма-ніж або кіберніж, то проведення променевої терапії з цим обладнанням також включено в безоплатну допомогу.

НСЗУ сплачує медзакладу за радіологічне лікування від 51 368 грн до 77 052 грн за пацієнта.  

Якщо пацієнту необхідне хірургічне втручання – воно також безоплатне і покривається пакетом “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах”. В безоплатну допомогу включена анестезія, всі витратні матеріали та обстеження.

НСЗУ сплачує медзакладу за хіміотерапевтичне лікування 36 807 грн. Та за лікування дітей – 130 848 грн. 

3. Лікування гематологічних та онкогематологічних захворювань

Пацієнти з онкогематологічними захворюваннями мають право на безоплатну діагностику,  лікування та супровід в амбулаторних або стаціонарних умовах.  Лікування включає лабораторні та інструментальні дослідження (включно з МРТ і КТ). А також лікування методом еферентної терапії або із застосуванням аферезу клітин крові, трансфузійна підтримка, інтенсивна терапія, киснева підтримка, знеболення.

НСЗУ сплачує медзакладу за лікування онкогематологічних захворювань 74 429  грн. Та за лікування дітей – 223 882 грн. 

4. Ліки 

Пацієнти з онкологією забезпечуються ліками за кількома напрямами.

Це дороговартісні ліки, які централізовано закуповує держава. Перелік ліків можна знайти тут

Перелік наявних ліків медзаклади мають публікувати на своїх сайтах та інформаційних стендах в приміщенні лікарні. За розподіл ліків у регіонах відповідають обласні департаменти охорони здоров’я.  Також перевірити їх наявність у закладі можна за допомогою сервісу Є-ліки.

Також пацієнти у стаціонарі забезпечуються безоплатними ліками з Національного переліку. Перевірити, чи входять призначені препарати до Нацпереліку можна на сайті або у мобільному додатку “Ліки Контроль”. Інформацію про наявність цих ліків  медзаклади також мають періодично оновлювати на своїх сайтах та на стендах у приміщенні лікарні.

Отримати медичну допомогу. зробити  аналізи або обстеженні можна в спеціалізованих лікарнях, або у багатопрофільних клінічних лікарнях, які мають договір із НСЗУ на відповідні пакети.  Адреси закладів можна дізнатися за номером контакт центру НСЗУ 16-77. 


Що робити, якщо вимагають кошти за лікування?

Даємо чіткий алгоритм дій при вимаганні коштів за лікування:

  • звернутися до керівника лікарні і написати скаргу на його ім’я про порушення з боку лікаря;

  • написати скаргу до Департаменту охорони здоров’я у вашому місті або регіоні;

  • подати скаргу через форму на сайті НСЗ 

  • зателефонувати за безоплатним номером 16-77 і подати скаргу телефоном. 

Кожна лікарня отримує гроші від держави за діагностику та лікування. Пацієнт не повинен платити. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківській міській дитячій лікарні відкрили оновлений процедурний кабінет


22.06.2023 Іван Муканик 1055
20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

345
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2242
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1661
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1946
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5560 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4080

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1062

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1067

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1587

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1067
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

816
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

685
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14492
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10339
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6005
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

557
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5288 8
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28400 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

445
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

565
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

399
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

589