На Прикарпатті під час заняття загинув учень: відомі деталі смерті чотирнадцятирічного школяра

До служби «102» надійшло повідомлення від директора ліцею про те, що в приміщенні Пнівського ліцею на Надвірнянщині отримав поранення учень.

Про це повідомили у поліції Івано-Франківської області, передає Фіртка.

Учень помер до приїзду швидкої медичної допомоги.

На місце події оперативно виїхали керівництво ГУНП Івано-Франківської області, слідчі Слідчого Управління, Ювенальна превенція та усі профільні служби.

Встановили, вчитель, 1963 року народження, окрім академічного заняття, ще організував гурткову роботу з дисципліни "Захист України", під час якого і сталася трагедія.

Під час встановлення усіх обставин інциденту виявили ряд порушень. Зокрема, на занятті були присутні близько 15 дітей - учні з 9, 10 та 11 класів. Вчитель розпочав цей урок і відповідно розпочалися практичні заняття всупереч всім встановленим заходам безпеки. У ліцеї не були передбачені умови для проведення такого уроку.

Заняття зі стрільби проводили в коридорі загального користування. Вчитель без інструктажу розпочав практичні стрільби з травматичної зброї. Поруч розташований кабінет з дисципліни "Захист України", поруч знаходиться підсобне приміщення, де зберігалися гвинтівки. Постріли здійснювали у щити з мішенями, які кріпилися на металічні двері. Відстань від однієї стіни до дверей становить близько семи метрів. Тобто, з відстані семи метрів здійснювалися ці стрільби.

Під час допиту учня, який зробив смертельний постріл, встановили, що дитина перезаряджала зброю і передавала іншому учню для подальшої стрільби. В черговий раз, перезаряджавши зброю, хлопчик розвернувся до потерпілого і в цей час відбувся постріл.

Внаслідок необережного поводження, як стверджує дитина, замість запобіжника він натиснув на спусковий гачок. Постріл відбувся з відстані близько 2-3 метрів до потерпілого.

"Дитина отримала поранення в область грудної клітки. Хлопчик, що здійснив постріл, викликав швидку допомогу і повідомив лікарів. Він вибіг зі школи, щоб їх зустріти.

Приїхавши на місце події, медики швидкої допомоги вже констатували смерть дитини. Вчитель був присутній і, за словами вчителя, він намагався надати допомогу потерпілому хлопцю", - розповідає Алла Бойчук, начальниця відділу ювенальної превенції ГУНП в Івано-Франківській області.

Поліціянти встановили походження зброї. З'ясували, що в цьому році директор навчального закладу звернувся листом до голови Пасічнянської сільської ради, яка є засновником цього навчального закладу.

"У листі йшлося, що для того, щоб покращити стан матеріально-технічного забезпечення та належного проведення  предмета "Захист України" та гурткової роботи, слід закупити пневматичну зброю, пневматичні гвинтівки.

В результаті для цього навчального закладу закупили три пневматичні гвинтівки калібром 4,5, зі швидкістю польоту кулі  до ста метрів, що не передбачає отримання спеціальних дозволів на придбання.

На сьогодні у поліції створені робочі групи. Ми перевіряємо, в яких навчальних закладах ще є така зброя, хто нею користується, за яких умов.", - зазначає Алла Бойчук.

Слідчі Слідчого Управління обласної поліції розпочали два кримінальних провадження за ч. 1 ст. 119 (Вбивство через необережність), а також ч. 2 ст. 137 (Неналежне виконання обов'язків щодо охорони життя та здоров'я дітей, що спричинили смерть неповнолітнього) Кримінального кодексу України.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Куля влучила прямо в серце". Вчитель, на уроці якого застрелили учня, потрапив у лікарню (ФОТО)

Отримав поранення з пневматичної гвинтівки. Чотирнадцятирічний прикарпатець помер під час гурткового заняття


Коментарі ()

01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

863
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

935
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

4753
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7081 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

9876 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

3942 5

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

277

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

963

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1725

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

1861
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3284
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

436
29.08.2024

На Прикарпатті завершили збирання ранніх зернових культур.    

717
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

363
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1501
23.08.2024

У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

1478 1
19.08.2024

Християнська сім'я базується на фундаменті беззаперечної любові, єдності думок, цілей та бажань. Втім, це також спільна робота чоловіка та дружини.  

1409
04.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25439 1
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

474 3
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

906
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

609
28.08.2024

"Військовий" ПДФО був вилучений з бюджетів громад у 2023 році разом із "силовим" ПДФО.  

526