На Прикарпатті молоде подружжя підозрює лікарів районної лікарні у смерті своєї новонародженої доньки (відео)

Подружжя Римиків підозрює лікарів Перегінської районної лікарні у смерті своєї новонародженої доньки.

 

Породілля каже, що дитину з неї медики витискали руками, власними тілами та навіть простирадлами, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

 

Ігор і Христина чекали на первістка, на УЗД було видно, що має народитися здорова дівчинка. Народжувати віришили в Перегінській номерній райлікарні, на цьому наполягла керівник тутешнього пологового, яка й вела Христину Римик.

 

"Я була впевнена, що все буде добре. Тим більше вона обіцяла: якщо побачить, що щось йде не так, одразу викличе будь-якого лікаря", - каже породілля.

 

Під час пологів справді щось пішло не так. Христина запевняє, що була притомна, тож пам’ятає, як дитину з неї витискали.

 

"Дві лікарки були при пологах. Вони лягали обидві на живіт, тиснули. Акушерка каже: дівчата, щось не так тут. Тоді вони мене перев’язали простирадлами, як канатами, і тягнули мене", - твердить жінка.

 

Медики твердять, що дитина народилася мертвою, а спроби реанімувати її виявилися марними. Батьки запевняють, що їм навіть не намагалися пояснити.

 

"Одне з моїх найголовніших питань було: чому у дитини голова отака витягнута? Ззаду гуля була", - каже батько Ігор. Відтак Римики звернулися до поліції, а слідчі призначили судмедекспертизу.

 

Її висновок підтвердив найгірші підозри батьків: у немовляти закрита черепно-мозкова травма, крововиливи, які утворилися прижиттєво, незадовго до настання смерті від дії тупих твердих предметів. Головний лікар запевняє, що внутрішнє службове розслідування не виявило недбальства під час пологів з боку підлеглих.

 

"Ніхто не сказав, що зробив якусь помилку", - розповіла головний лікар Перегінської номерної районної лікарні Галина Шкіра. Лікар, що приймала пологи у Христини, висновок судмедекспертів сприймає скептично.

 

"В утробі матері тупими предметами ніхто не міг завдати дитині травми. Оце, що ви вказуєте: гематоми, крововиливи – вони можуть бути внаслідок асфіксії", - каже в.о. завідувача акушерсько-гінекологічним відділенням Галина Шутка. Вона переконує, що ні рукамі, ні простирадлами дитину не витискали.

 

"Ні, це не відповідає дійсності", - твердить вона. Однак ці слова піддає сумніву слова колеги щодо витискання дитини. "Ну, акушер-гінеколог казала: я не тисну – тільки тримаю руку на матці. За простирадло не скажу точно, чесно: не пам’ятаю. А руку – так, бачила", - каже лікар-неонатолог Жанна Люлічак.

 

Шутка після цього теж пристає на таку версію. "Простирадл не було, і тиску не було. Була тільки рука на матці", - заявила вона.

 

Христина Римик на це реагує категорично. "Я ж була при свідомості! Ніхто най мені не говорить нісенітниць! Я памятаю кожне слово!", - твердить вона.

 

Потерпілі вимагають комісійної експертизи в іншій області – заради об’єктивності. Тільки після її висновків може йтися про оголошення підозри медикам у неналежному виконанні професійних обов’язків.

 

 

Підписуйтесь на Телеграм-канал FIRTKA.IF.UA - https://t.me/firtkaIF


31.01.2018 3492 1
Коментарі (1)

Nika 2018.02.01, 04:05

Ya znau kilkoh jinok  z Ivano-Frnkivskoi obl y yakuh tak samo "vuskalu" ditei ( tilamu, prostunuamu i td).  Ya ih zystrila v nevrologichnomy viddili  v obl dutyachiy likarni.  Ihni ditu malu travmu mozky i tsi ditu ne dojulu do roky.   Treba postavutu v pologovuh kimnatah kameru.  A takuh "likariv" treba  pozbavutu practuku i hai idyt pratsyvatu prodavcyamu, agentamu neryhomosti, v pekarni... de lydei vonu torkatusya ne bydyt, bo tse ryku vbuvci. Tsi "likari" znaut fiziologiu vonu znaut yakui ruzuk zastosovyvatu take-ot "vutuskannya" ale vonu zestrashni i nagli. 

Korotshe - pokaratu i pozbavutu praktuku nazavjdu. 

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1023
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2416
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2059
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2094
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6369 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2386 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

260

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1073

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1116

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1325
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

201
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

539
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1998
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26440
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

496
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10399 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7939
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

484
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

344
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

489
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

569
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1512