МОЗ: Полонений моряк з Прикарпаття потребує лікування

Адвокати пораненого моряка Андрія Ейдера подали клопотання на його вивезення з Росії для лікування. Хлопець потребує комплексної діагностики.

Про це йдеться у висновку українського МОЗ на запит адвоката військовополоненого, який отримала ТСН.

Українські медики, вивчивши надані російською стороною медичні висновки, а також інформацію, отриману шляхом опитування хлопця, дійшли попереднього висновку про наступні діагнози: "Осколкове поранення правої кисті, осколкові поранення правого стегна (ушкоджено м'язи стегна, чужорідні металеві тіла в верхній і середній третині стегна, дефект м'яких тканин по передній поверхні, осколкове поранення і забиття лівого колінного суглоба, чужорідне тіло в нижній третині лівого стегна. Частково втрачена функція правої та лівої нижньої кінцівки. Виходячи з даних, отриманих консулом, розмір ран нижніх кінцівок 3-4 см… По симптоматиці його стан після поранення відповідає контузії легко-середнього ступеню тяжкості і двобічної акубаротравми з розвитком на даний момент стійкого постконтузійного синдрому".

Українські медики нарікають, що у Керчі хлопцю, вочевидь, було надано неповну допомогу, адже чужорідні тіла та нежиттєздатні тканини з кінцівок мали витягти. Лікарі кажуть, що кульгання та очевидне відчуття болю під час ходьби свідчить про негативні наслідки, що розвиваються через уламки в тілі.

"Задля забезпечення лікування та реабілітації, хворий Ейдер Андрій Дмитрович потребує розширеного лабораторного обстеження та постійного лабораторного супроводу у подальшому, ультразвукового та рентгенологічного обстеження кінцівок, комп'ютерної томографії нижніх кінцівок... Хворий також потребує неврологічного лікування. Необхідно уточнити характер судом, на які він скаржився під час опитування", - зазначається у висновку і наголошується на необхідності операції.

Медики МОЗу кажуть, що вочевидь ці дії неможливо провести в межах СІЗО і пропонують виконати зазначений комплекс дій у лікарнях МОЗ чи Міноборони України. Також зазначається, якщо Ейдера неможливо доправити в Україну, та таке високотехнологічне лікування можливе у московському Інституті Скліфосовського або аналогічних закладах на території РФ.

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до "Дави його, бл*дь". Опубліковано відео тарану росіянами українського буксиру "Дави його, бл*дь". Опубліковано відео тарану росіянами українського буксиру, тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому, за даними української влади, поранивши щонайменше шістьох українських моряків та захопивши інших у полон.

Згодом так звані суди в анексованому Криму. Доля полонених: "суд" в окупованому Криму заарештував усіх 24 українських моряків на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону. Пізніше всі українські моряки визнали себе військовополоненими Росії.

У середині січня 2019 року суди у Москві розглянули питання подовження запобіжного заходу морякам. Клопотання адвокатів про поводження з ними як з військовополоненими або ж зміну запобіжного заходу судді відхилили і подовжили їм арешти до 24-26 квітня.


Читайте також:

Батьки моряка, якого поранили та взяли у полон росіяни, живуть на Прикарпатті

Керівництво Надвірнянського району посприяло в оформленні соцдопомоги родині полоненого українського моряка


01.02.2019 1782 3
Коментарі (3)

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

793
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

873
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1471
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2444 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1260
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3196

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1010

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1148

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1579

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2173
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

485
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26545 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

873
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7748
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3134
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1380
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

1044
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3605
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

454
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

535
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4431
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1175