МОЗ: Полонений моряк з Прикарпаття потребує лікування

Адвокати пораненого моряка Андрія Ейдера подали клопотання на його вивезення з Росії для лікування. Хлопець потребує комплексної діагностики.

Про це йдеться у висновку українського МОЗ на запит адвоката військовополоненого, який отримала ТСН.

Українські медики, вивчивши надані російською стороною медичні висновки, а також інформацію, отриману шляхом опитування хлопця, дійшли попереднього висновку про наступні діагнози: "Осколкове поранення правої кисті, осколкові поранення правого стегна (ушкоджено м'язи стегна, чужорідні металеві тіла в верхній і середній третині стегна, дефект м'яких тканин по передній поверхні, осколкове поранення і забиття лівого колінного суглоба, чужорідне тіло в нижній третині лівого стегна. Частково втрачена функція правої та лівої нижньої кінцівки. Виходячи з даних, отриманих консулом, розмір ран нижніх кінцівок 3-4 см… По симптоматиці його стан після поранення відповідає контузії легко-середнього ступеню тяжкості і двобічної акубаротравми з розвитком на даний момент стійкого постконтузійного синдрому".

Українські медики нарікають, що у Керчі хлопцю, вочевидь, було надано неповну допомогу, адже чужорідні тіла та нежиттєздатні тканини з кінцівок мали витягти. Лікарі кажуть, що кульгання та очевидне відчуття болю під час ходьби свідчить про негативні наслідки, що розвиваються через уламки в тілі.

"Задля забезпечення лікування та реабілітації, хворий Ейдер Андрій Дмитрович потребує розширеного лабораторного обстеження та постійного лабораторного супроводу у подальшому, ультразвукового та рентгенологічного обстеження кінцівок, комп'ютерної томографії нижніх кінцівок... Хворий також потребує неврологічного лікування. Необхідно уточнити характер судом, на які він скаржився під час опитування", - зазначається у висновку і наголошується на необхідності операції.

Медики МОЗу кажуть, що вочевидь ці дії неможливо провести в межах СІЗО і пропонують виконати зазначений комплекс дій у лікарнях МОЗ чи Міноборони України. Також зазначається, якщо Ейдера неможливо доправити в Україну, та таке високотехнологічне лікування можливе у московському Інституті Скліфосовського або аналогічних закладах на території РФ.

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до "Дави його, бл*дь". Опубліковано відео тарану росіянами українського буксиру "Дави його, бл*дь". Опубліковано відео тарану росіянами українського буксиру, тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому, за даними української влади, поранивши щонайменше шістьох українських моряків та захопивши інших у полон.

Згодом так звані суди в анексованому Криму. Доля полонених: "суд" в окупованому Криму заарештував усіх 24 українських моряків на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону. Пізніше всі українські моряки визнали себе військовополоненими Росії.

У середині січня 2019 року суди у Москві розглянули питання подовження запобіжного заходу морякам. Клопотання адвокатів про поводження з ними як з військовополоненими або ж зміну запобіжного заходу судді відхилили і подовжили їм арешти до 24-26 квітня.


Читайте також:

Батьки моряка, якого поранили та взяли у полон росіяни, живуть на Прикарпатті

Керівництво Надвірнянського району посприяло в оформленні соцдопомоги родині полоненого українського моряка


01.02.2019 1836 3
Коментарі (3)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1388
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1049
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2068
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3553
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1339
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1331

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1686

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

499

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1137

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1306
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

391
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24253
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

499
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

438
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

614
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1508
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

675
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

4540
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

602
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1515 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

613
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

524