Нарощування кількості російських військ біля кордонів України — це торг з боку Росії з тим, щоб країни НАТО гарантували невступ України до Альянсу.
Так вважають 37% опитаних мешканців західних регіонів.
Про це свідчать результати дослідження, яке презентує Український інститут майбутнього, передає Фіртка.
Водночас 37% мешканців західних областей вірять у те, що існує реальна та серйозна загроза нападу Росії чи введення російських військ на територію України.
Ще 7% опитаних стверджують, що реальної загрози не існує, 5% кажуть, що ніякої загрози немає, але є результат інформаційної політики з боку української влади та мас-медіа, а 1% опитаних — що це результат інформаційної політики з боку західних партнерів.
Також 10% не мають однозначної думки з цього питання, а 5% важко відповісти на це питання.
Зазначимо, що результати опитування, яке опублікувала компанія Gradus свідчать, що 49% мешканців західних регіонів сприймають накопичення російських військ на кордоні з Україною як реальну загрозу вторгнення на територію України зимою-весною 2022 року.
Крім того, у разі здійснення збройної інтервенції з боку Росії, 60,5% мешканців західних областей чинитимуть опір при російській збройній інтервенції у їхній населений пункт.
Так, 39,7% мешканців Заходу готові чинити збройний опір, а 28,6% опитаних готові опиратися шляхом участі в акціях громадянського опору — таких, як демонстрації, протести, марші, бойкоти, страйки, громадянська непокора. Водночас 8,8% мешканців західних областей у разі російської збройної інтервенції готові виїхати у більш безпечний регіон України, а 9,6% — за кордон.
Заразом брати участь у будь-яких акціях масового протесту готові лише 30,2% опитаних мешканців західних регіонів.
Додамо, що щодо регіональних відмінностей за окремими видами акцій протесту, найменше тих, хто готовий брати участь у виборчій компанії у Східному та Західному регіонах (12,7% та 15,1% відповідно).
Крім цього, лише 21% мешканців західних областей готовий особисто взяти участь в територіальній обороні України.
Готові це зробити 32% українців. При цьому серед чоловіків ця готовність є вищою: 49% з них відповідають ствердно, а серед жінок таких 18%. За регіональною ознакою порівняно більшу готовність доєднатися до територіальної оборони демонструють жителі західних та центральних областей — відповідно 36% та 37%.
Довідково: опитування проводилося з 1 по 23 січня 2022 року по всій території України (крім міст на тимчасово непідконтрольних територіях частини Донецької та Луганської області, окупованої АР Крим). Обсяг вибірки склав 1200 респонденти.
Методологія: онлайн-опитування по інтерактивній структурованій анкеті, посилання на яку відправлялося потенційним респондентам з бази даних
Дизайн вибірки: багатоступенева, комбінована — пропорційно стратифікована за регіонами, з квотним скринінгом на щаблі відбору респондента. Вибірка репрезентує доросле населення України інтернет-користувачів віком 18 років та старше. Статистична похибка з ймовірністю 0.95 не перевищує 2,89%.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Бліцопитування: чи вірять франківці у можливий напад Росії на Україну
Вступ до ЄС підтримують 75,5% мешканців західних регіонів, до НАТО — 69,5%