Каноїстка, фронтмен та письменник: хто з прикарпатців потрапив у список «Forbes 30 до 30»

Список «Forbes 30 до 30» 2021 року поєднав людей різних індустрій та сфер. Зокрема, до списку увійшли перспективні підприємці та IT-інноватори, спортсмени, музиканти та громадські діячі.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Forbes.

«Можливо, цьогорічним учасникам було навіть складніше, ніж попередникам: їхні успіхи припали на часи пандемії. Незважаючи на молодість, кожен учасник нинішнього списку вже змінив світ і зупинятися на досягнутому не збирається», — йдеться у повідомленні.

До цьогорічного списку потрапили троє прикарпатців: каноїстка Людмила Лузан, фронтмен гурту «Kalush» Олег Псюк та письменник й перекладач Остап Українець.


Що про них відомо?


Людмила Лузан, 24 роки

На прохання Forbes розповісти про себе та свої життєві принципи Людмила не відповіла.

До 14 років майбутня чемпіонка світу та призерка Олімпійських ігор із веслування займалася спортивною гімнастикою. Спробувати інший вид спорту Людмила вирішила після чергової травми на тренуванні. Наразі у неї 13 медалей на великих міжнародних змаганнях. Зокрема срібло та бронза на Олімпіаді в Токіо.

Бронзу Лузан виборола в одиночному запливі, а срібну медаль розділила із напарницею Анастасією Четверіковою на дистанції 500 м.

За дві перемоги в Токіо спортсменка отримала від держави $135 000. У вересні 2021 року Лузан і Четверікова стали першими в історії цієї дисципліни чемпіонками світу з України у змаганнях на дистанції 500 м.

«Вона трохи замкнена в собі, нічого не розповідає. Але я бачу її ставлення до тренувань та ідеальне виконання плану», — зауважив тренер Микола Мацапура.


Олег Псюк, 27 років

Олег Псюк виріс у місті Калуш Івано‑Франківської області. Підлітком підробляв важкою фізичною працею – копав криниці, допомагав на будівництвах та звідусіль чув жарти про своє захоплення музикою.

Наприкінці 2019‑го його реп‑гурт Kalush підписав контракт з американським хіп‑хоп‑лейблом Def Jam Recordings, що входить до Universal Music Group.

У доробку Kalush є спільні треки з суперзірками української музичної сцени: Христиною Соловій, Alyona Alyona та «Океаном Ельзи». Дитяча мрія Псюка – фіт з іконою американського хіп‑хопу Емінемом.

Головне досягнення: Зробив так, що люди сприймають якісну музику українською мовою.

Чого навчили батьки: Мій батько – дуже педантичний, у нього завжди все вчасно, за планом. Я думаю, я в нього навчився тайм‑менеджменту.

«В Олега є дуже крута риса – брати максимум із будь‑якої ситуації. Він витрачає свій час винятково на ефективні справи», — зазначила реп-виконавиця Alyona Alyona.


Остап Українець, 27 років

Завдяки мамі, журналістці й телередакторці, Остап Українець практично виріс на телебаченні. Цей досвід, за словами самого письменника, дав йому потужну фору під час роботи з YouTube.

Разом із Катериною Дудкою та Євгеном Ліром розвиває освітній канал «Твоя підпільна гуманітарка», який зібрав близько 111 000 підписників. Інший проєкт – однойменне видавництво.

Українець – автор кількох романів («Малхут», «Канцелярія хрестових походів», «Дискордія»), також він перекладав твори Говарда Лавкрафта та Ерін Гантер.

Головне досягнення: Створення «Гуманітарки».

Плани на 2022 рік: Поставити на ноги видавництво і дати раду книжкам, які зараз у роботі.

«Працездатність і наполегливість у поєднанні з ґрунтовною гуманітарною освітою дозволять йому вийти на нові рівні, насамперед як лідеру суспільної думки та культуртрегеру. Сподіваюся, він уникне небезпеки піти в політику», — підкреслила літературна критикиня Тетяна Софієнко.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Увійшов у список «Forbes 30 до 30»: калушанин розповів, як створив сервіс зберігання речей

Івано-Франківськ посів четверте місце у рейтингу міст Forbes


Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1269
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2562
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2192
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6592 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2474 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

367

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1177

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1304

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1437
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

302
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

165
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

67
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26532
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

567
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10482 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

64
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

98
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

422
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

637